Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudnék skót juhászt...

Görbe bözske :) kérdése:

Honnan tudnék skót juhászt (kb.1-4 éves korig) szerezni?

Figyelt kérdés

Fajtamentőknél néztem de csak öregebbeket találtam. Budapesten vagy környékén kéne.

Előre is köszi a válaszokat:)


2012. ápr. 22. 11:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
nézd a menhelyeket is.
2012. ápr. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ott is néztem de nem nagyon találtam.
2012. ápr. 22. 11:35
 3/16 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]

Ezeket találtam neked!!!

Nézd meg!

2012. ápr. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
ezekkel csak az a baj, hogy nem állok úgy anyagilag ,hogy ezeket ki tudjam fizetni. De azért köszönöm.
2012. ápr. 22. 11:39
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mármint nincs a kutyára 25 ezred? Akkor át kellene gondolnod, mert így még örökbe fogadni se kéne! Ha összeszed egy kullancsot, már többet otthagyhatsz az orvosnál, és akkor még nem beszéltünk az etetéséről.
2012. ápr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Pont azért nem tudok rá pénzt kiadni mert inkább arra tartogatom a pénzem hogyha valami baja lesz legyen pénzem orvosra.
2012. ápr. 22. 11:51
 7/16 anonim ***** válasza:
53%

Ez a fajta nem is kistestű. Rengeteget eszik.

Bele gondoltál, hogy mennyi egy kutya tartása?

ott van a kaja, oltás, állatorvosi költségek, ha nem otthon gondozod a szőrét akkor kozmetika stb....

Rengeteg pénz. Szerintem ezt gondold át még egyszer.

De amúgy a menhelyen és a fajtamentőknél is fizetni kell a kutyáért.

De itt van egy ingyen elvihető (igaz a rövis szőrű változat és már 5 éves).

[link]

2012. ápr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen belegondoltam. szerintem van havi pár-ezrem egy kutyára , a szőrét én gondoznám csak hirtelen nincs 25 ezrem. Inkább ingyen szerzem be és fizetek 25 ezret az orvosra mint hogy pénzért vegyem és ne legyen ha beteg lesz. A linket pedig köszönöm.
2012. ápr. 22. 11:57
 9/16 anonim ***** válasza:
Ez jogos, de akkor csak annyit tehetsz, hogy nézelődsz a neten és vársz, amíg nem találsz ingyen. Közben meg akár gyűjteni is tudsz. Arra azért számíts, hogy havi 10 ezerben a tartása is benne lesz, ha nincs komolyabb betegsége.
2012. ápr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Nem pártolom a 25ezres skót juhászokat. (A többi fajtát sem.) Ennek a fajtának rengeteg problémája lehet a nem megfelelő párosítás eredményeként. Ezen kívül a 'szaporított' skótok többsége nem igazán hasonlít egy igazi collie-ra.

25.000 ft nem nagy pénz. Nem rosszindulatból írom, de ha ennyi sincs, akkor inkább ne tarts kutyust. Nem csak skótot, másmilyet se ('ingyenkutyát se'). Bármikor közbejöhet egy nem várt betegség vagy állatorvosi kezelés.

Ha tényleg komolyan gondolod a kutyatartást, akkor először gondolkozz el azon, hogy biztos tudod-e biztosítani neki a megfelelő körülményeket. Ha igen és mindenképp collie-t szeretnél, akkor gyűjtögess rá. 80.000 ft-ért már kapsz jó kutyát jó helyről.

A másik: lehet, hogy most nincs a fajtamentésnél neked megfelelő skót juhász. De kutyát nem 2 nap alatt szoktunk venni. Lehet, hogy jövő héten lesz. Vagy jövő hónapban. Szerintem érdemes várni.

2012. ápr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!