Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a tapasztalatotok?

Mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Hamarosan szeretnék venni egy kan Husky-t vagy malamutot. Rengeteget olvastam róluk és hát úgy látszik egy kissé problémásabbak mint a többi kutya. Ezért szeretném kérni a véleményeteket, hogy aki tart/tartott ilyenfajta kutyát, az írja le nekem, hogy mi a tapasztalatuk!

Köszönöm:)



2012. ápr. 22. 12:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia Kedves kérdező!

Nekem huskym van! Nagyon jó házőrző , de nem ugat feleslegesen. Nagyon mozgékony , télen még 10x annyira , mint egyébként (mivel szánhúzó kutya). Nagyon okos kutya, de foglalkozni kell vele , kutyasuli nem muszáj , de akkor nagyon nagyon sokat kell vele törődni , mert nincs rosszabb, mint egy neveletlen husky kutya. Nagyon húz , ha nem szólsz rá . Sajnos vadászni is szokott (de lehet hogy csak az enyém), amikor a szomszédban voltak tyúkok , 3-at levadászott. De egyébként , kedves , okos , és türelmes , szelíd kutya. Az enyém szuka , Kiba a neve. :)

[link]


[link]


[link]


[link]


Van amelyik képen még kicsi. :) Igazi ritka hófehér tünemény. :) Ha bármi kérdésed van írj.

2012. ápr. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom a huskyt. Napi 4-8 km-es mozgásra van szüksége ( ezt lehetetlen rendszeresen biztosítani)
2012. ápr. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Amarok ***** válasza:

A kérdezőnek:


Milyen célra vennéd a malamutot vagy a huskyt?


Igen , problémásabbak akkor ha Neked problémát okoz az , hogy falkakutyák révén szeretnek a gazdi körül lenni a nap 24 órájában!

Mindkét fajtáról ÉRDEMI információkat kaphatsz ha tájékozódsz a : [link] oldalon!


Sunshine: A HUSKY SOHA NEM HÁZÖRZŐ , ugyanúgy mint a Malamut sem , legfeljebb jelzőkutyának mondanám , hisz örömteli vonyítással üdvözli az idegen embereket!

2012. ápr. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Sunshine: nagyon tündéri a kutyus:D az utolsó kép tetszik a legjobban:) köszönöm a válaszod!:)

Mellesleg, a többieknek: nem, nem házörőként szeretném csak simán házi kedvencként. A 4-5 km nem gond, meg tudom oldani én is elég mozgékony vagyok szóval akár futás közben is magammal vihetem. És azt is tudom, hogy nagyon ragaszkodó fajták, de szerintem senki sem képes nap 24 órás szinten a kutyája mellett lenni és foglalkozni vele... Amarok: köszönöm ezt a linket.Sokat segített:)

2012. ápr. 23. 17:57
 5/13 anonim ***** válasza:

nekem malamutom van! Tapasztalat: nem problémás kutya, csak annak aki disznek szánja, mert ha nincs vele foglalkozva akkor keres magának elfoglaltságot, pl felássa az egész kertet, elszökik stb...

Ha szocializálod rendesen és időben megtanitasz neki mindent, akkor tudni fogja hol a haát és nem lesz vele gond, ha aktivan sportolsz és mozpgsz akkor vidd magaddal , elég nagy a mozgásigénye, ezért nem árt futtatni naponta, mert nem olyan mint egy bernáthegyi aki elvan a kertben és lustálkodhat! Jah és a baromfikat előszeretettel vadássza, sajnos ez a vérében benne van, de ezt is meg lehet neki tanitani, hogy az a tiéd és nem bánthatja, de ez utóbbit nehéz megtanítani neki. Kedves, barátságos és szelid, nagyon hizelgős, de meg van a saját akarata és olykor makacs is tud lenni, kábé a maga ura, és nem olyan szolgahű kutya, aki lesi a kivánságod, mint egy német juhász, mert más célra lett kitenyésztve, de természetesen az én malamutomnak is megtanitottam már néhány trükköt, amit jutalom falatkákkal könnyen megtanult, szóval a lényeg hogy hamar tanulja meg ki az úr a háznál, különben az lesz amit ő akar!

2012. ápr. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
utso vagyok, jah és a malamut nem jó házőrzésre, az enyém is csak egy kettőt vakkant ha jön valaki, nem hinném hogy bárkit is bántana! :)
2012. ápr. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Amarok ***** válasza:

Költői kérdés: Miért nem meri senki vállalni még a nicknevét sem????


Kérdező:

Az elvakult malamutosokra jellemző , hogy a malamutjuk miatt :

1, otthoni munkát vállalnak

2, váltott műszakban dolgoznak , hogy a mala ne legyen egyedül,

3, ha Ők nem is tudnak otthon tartózkodni akkor valamelyik nyugdíjas családtag van otthon addig a kutyával.

:-D


Ha a leendő malamutod sokat lenne egyedül akkor javaslom válassz nyugodtabb/félénkebb habitusú kölyköt a tenyésztőtől!

A malamut nem bírja az egyedüllétet mert ha sokat van egyedül akkor tombol , vonyít amíg haza nem megy valaki vagy mindkét dolgot csinálja egyszerre.


Az "uccsó válaszolónak" :


A malamutnál valóban fontos a minél korábban elkezdett szocializáció de a legfontosabb a Gazdival kialakított szoros kapocs kiépítése , mert ha ez nincs meg akkor a malamut nem tekint főnöknek de még gazdinak sem és önállósítja magát!

Tudom , hogy miről beszélek , hisz pillanatnyilag 5 malamuttal élek.

És egy kérés:

Hagyjuk már ezt a hülye házörző dumát mert a falra mászok tőle!

A malamut emberszeretete miatt SOHA nem volt , nem lehet és nem is lesz házörző !

Ő szánhúzó kutya aki mindenkit szeretettel fogad!

Pontosan ezért kiváló emberismerettel rendelkezik és ha valakit nem szeret annak meg van az oka!

2012. ápr. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
drága utolsó, épp azt magyaráztam hogy nem jó házörző! Te meg miről beszélsz?? Szerintem nem irtam hülyeséget én is 3 malamuttal élek együtt, már 10 éve vannak malamutjaim! :S
2012. ápr. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én kutyusom teljesen el van egyedül , nem házőrző , de a legkisebb zajra ugat. :) Ha túlórázom akkor sem vonyít kapar vagy ilyesmi. Nem igaz amit az utolsó előtti ír.
2012. ápr. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Értem:)Amarok: az, hogy miért nem írom ki a nevem az szerintem nem olyan fontos dolog és egyáltalán mivel lesz jobb?! ez a másik költői kérdés..

És tényleg senki sem erőltette a házőrzés dolgot!


Hát nyilván ahány malamut annyi tulajdonság:) Mindenesetre köszönöm a válaszokat, azt hiszem kitudtam szűrni és hát bízom abban, hogy sikerül beszereznem egyet, mert nagyon tetszenek és ezt nem elvakultságból mondom(Amarok)!:) Sunshine, hát neked mázlid van ezzel a kutyussal az biztos!:)

2012. ápr. 25. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!