Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kaparnak a kutyák...

Miért kaparnak a kutyák kakilás után?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 22. 14:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Hogy betemessék a szart.
2012. ápr. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
56%
Ez egy ösztönös szokás, amikor még vadon éltek, elásták az ürüléket, hogy a többi állat ne találja meg. Ez azért volt fontos, mert az ürülékből szaglással rengeteget meg lehet állapítani és nyomára lehet jutni így a védtelen(beteg/vemhes/öreg/kölyök) állatnak.
2012. ápr. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
hogy eltüntessék vagyis beássák vannak olyan kutyák akik még a pisi után is kapirgálnak
2012. ápr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ha látott valaki ilyet kutyánál az nem mondhatja hogy az a két három hátrarúgás azért van ,hogy eltüntessék mert arra ez egyáltalán nem alkalmas ,sőt ,inkább azért ,hogy szétterítség a szagot.

A macskák azok alapos munkát végeznek előbb gödröt ásnak abba pottyantanak aztán elássák.Na azt lehet eltüntetésnek nevezni.

2012. ápr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a talppárnáikban is vannak szagmirigyek, azért csinálják, ez jelzés a többi kutyának. Nem az eltüntetést szolgálja, mert gyakran nem is az ürülék felé irányul.
2012. ápr. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Minél dominánsabb egy kutya, annál inkább kapar. Leginkább a kanokra jellemző. Nemcsak kakilás, hanem pisilés után is. Megmutatja ezzel, hogy 'ki az úr'. Általában párosul a kaparás a kihúzott testtartással, farok magasba tartásával.
2012. ápr. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ez lehet a dominancia jele is. Nem feltétlen a gazdának irányul, ink a többi kutyának. De a kaparást a saját udvarunkban nem szabad hagyni, mert az viszont a gazdának szól.
2012. ápr. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Utolsóval nem értek egyet, hogy nem kell hagyni otthon, ez nem jelent semmi agressziót a gazdával szemben, ne essünk már át a ló túloldalára és mindenért egreciroztassuk az ebet. Én kutyám mindig csinálta, a kertben is és akkor is ha nem látott, ez egy ösztönös dolog.
2012. ápr. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
csak ha sétálunk, akkor csinálja. tényleg nem alkalmas a cucc eltűntetésére, mert csak párat kapar és azt se mélyen, de gyakran még nem is a szar irányába.
2012. ápr. 22. 15:43
 10/19 anonim ***** válasza:

Én viszont egyetértek vele.

Én letiltom a kutyát a kaparásról. (Otthon nem csinálja, más kutyák között sem hagyom neki.)

2012. ápr. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!