Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 8 hetes yorki kutyusnak...

Egy 8 hetes yorki kutyusnak milyen időközönként adjak ennikét? Köszönöm.

Figyelt kérdés
2009. jún. 21. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Naponta 3x, a 24 órában egyenlően elosztva. Fél éves korától 2x, 1 éves korától 1x.
2009. jún. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

8 hetesnek még nyugodtan adhatsz ötször, 3 hónapos korában négyszer, 4 hónaposan háromszor, fél éves korától kétszer.

De kérdezd meg a tenyésztőt hányszor etette naponta, úgy etesd te is.

2009. jún. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Csak háromszor etesd egy nap! Úgy,ahogy az első válaszoló írta. Többször nem szabad. A szomszédom állandóan tömte a yorkiját és 2 évesen elpusztult agyvérzésben, de már a szíve sem volt tökéletes, mert úgy el volt hízva, nem bírt futni,levegőt alig kapott. Szóval csak mértékkel! Az eledeleken is rajta kell lennie, hogy milyen korban mennyi kell, és testsúlyra is be van osztva.
2009. jún. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Huh, a naponta 3x szerintem az nagyon kevés. Bár nekem skótjuhászom van, 2 hónapos koráig napi 5ször adtam neki enni, utána 6hónapos koráig 3szor, 1 éves koráig 2szer, utána már napi 1szer.
2009. jún. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: az előttem szólóhoz írnám hogy természetesen mértékkel és következetesen kell etetni, akkor nem gond a napi5, nem tömni kell mint a kacsát :)
2009. jún. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én 15.09


A napi többszöri etetés nem azt jelenti hogy ötször napi adagot ad az ember a kutyának. Ennyit még egy gyerek is tud. Kiszámolod a napi adagot és elosztod az étkezésekre.

Egy 8 hetes kutyának nem elég a három etetés. A tenyésztőnél is 3-4 óránként kap enni. Ezt nem lehet azonnal háromra csökkenteni.

2009. jún. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Legelső válaszoló vagyok. Egy német dog, egy bordeauxi dog, egy ír farkas vagy moszkvai őrkutya bébinek én is 5-öt írnék, de szerintem ez egy yorkie babának sok.

Mondjuk indokolt lehet, ha 3x-i evéstől kicsit hígabb a széklete, akkor tényleg érdemes lehet a 3x-orra adottat 5x-ire szétszedni.

Nem volt szándékom vitatkozni, én a "standardot" írtam, szerintem ez kutya függő ugyanúgy, mint az adjunk csontot-ne adjunk, hagyjunk ki egy napot a héten-ne hagyjunk. Ha nyammog, meg otthagyja, elég 3x, ha habzsol, jót tesz, hogy többször kevesebbet.

2009. jún. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na jó, de egy német dog pont annyival eszik többet mint amit a termete megkíván! Egy kölyök német dog napi kajáját képtelenség megetetni egy yorki kölyökkel. Méretének és igényének megfelelő mennyiségű ételt kell adni a kölyöknek, és mindenképpen 5ször, a 3 kevés. Egy yorki kölyök napi 5szöri kajája lehet hogy egy német dog kölyöknek csak félnapi élelmet jelent.

Ahogy írtam is nem kell tömni mint a kacsát, csak mértékkel, következetesen, de napi 5ször mindenképpen kell. El sem tudom képzelni hogy egy kölyök kutyus eszik reggel 8kor, aztán csak 14kor, aztán megint csak 20kor, ez borzasztó sok idő egy ilyen kölyökkutyusnak étel nélkül!

2009. jún. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segitségeteket:-)
2009. jún. 24. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!