Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen japán kutyafajták...

Milyen japán kutyafajták vannak? Tapasztalatok róluk?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 22. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:

akita, kai, kishu, hokkaido, shiba inu, shikoku, tosa inu

mindegyik kutya személyisége, jelleme más, melyik érdekel jobban?

2012. ápr. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából ezek közül az akitát ismerem csak :) Erről a fajtáról mit lehet tudni? Milyen a jelleme? Azt hallottam, hogy a japán fajták elég maguknak valóak, nem szeretik, ha túl sokat szeretgetik őket. ez igaz?
2012. ápr. 22. 21:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Japán Chin :)))
2012. ápr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
első vagyok, nekem akitám van, a személyiségéről pedig órákat tudnék mesélni. :D Igaz, amit hallottál, maguknak való, nyugodt, tekintélyt parancsoló kutyák, és nem mellesleg nagyon hűségesek. Ők nem lesznek olyanok, mint egy nj, vagy egy labrador, akik mennek a simiért, és lesik a gazda minden mozdulatát, parancsát, ők annál önállóbak. Elég dominánsak, de ezt helyes neveléssel kordában lehet tartani. Idegenekkel szemben tartózkodóak, ez nálunk úgy valósul meg, hogy van egy kicsit együgyű bácsi, aki jár hozzánk, és őt valamiért annyira gyűlöli, hogy ha tehetné, kinyírná, de mivel jól nevelt, így csak morogva-ugatva fejezi ki nemtetszését. Nagyon okos kutyák, de sokszor csak második-harmadik parancsra teljesítik a feladatot, előtte végiggondolják, hogy megéri-e nekik. :D(persze ezen még dolgozunk) de nagyon makacs kutyák és meg kell küzdeni azért a falkavezérségért. De én pont ezért szerettem bele a fajtába, mert nagyon odaadóak, hűségesek és önállóak. Igazi egygazdás kutyák, ha van tapasztalatod kutyákkal, és igazán beleszerettél a fajtába, akkor sok tanulás, olvasás, tenyésztő oldalába lyukat kérdezés, meglátogatás(akár többször is) és vágj bele, megéri! :)
2012. ápr. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
23%
Akita ( [link] shiba ( [link] tosa ( [link] japán spicc ( [link] japán csin ( [link] amerikai akita ( [link] Az utóbbi Japánból származik, de csak az Egyesült Államokban tenyésztették tovább.
2012. ápr. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
az akitán kívül egyik képet se jeleníti meg. És ha a kérdező kíváncsi a kinézetükre, akkor rákeres a google-n. ő tapasztalatokra kíváncsi.
2012. ápr. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!