Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bunkóság elutasítani a kisgyer...

Bunkóság elutasítani a kisgyerek közeledését a kutyámhoz?

Figyelt kérdés
Elegem van, hogy akárhova megyek az ebeimmel, nem tudok úgy elmenni 3 métert, hogy ne akarna valaki leszólítani, hogy milyen kutya, igazi-e a szeme (kék-barna szemű husky), harapós-e meg egyéb hülyeségek. Annyira lefárasztanak az emberek, hogy borzalmas, főleg mikor amúgy is rossz kedvem van. Nem azért megyek a kutyáimmal bárhová, hogy méterenként el kelljen valakivel dumálnom. Ma is így volt, hatvanötödikként odajött egy 3 év forma kisgyerek, már elegem volt, mondta, hogy hadd simogassa meg a kutyáimat. Mondtam, hogy nem. Aztán az anyja úgy nézett rám, mint a véres rongyra. Ti hogy kezelitek az ilyen helyzeteket?
2012. ápr. 22. 21:30
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
80%
Mondd nekik, hogy harapós, akkor nem fognak olyan lelkesen nyúlkálni
2012. ápr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem jól csináltad! Nem játékszerről van szó, hanem élőlényről. Gondolom az anyuka sem örülne neki, ha a három éves gyerekét vadidegenek lépten-nyomom simogatnák!
2012. ápr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:
Tényleg azt veszem észre, hogy az emberek csak egy gyönyörű kékszemű szőrgombolyagot látnak benne, az hogy én vagy a kutya esetleg fáradtak vagyunk, nincs kedvünk kommunikálni vagy idegenekhez, le van tojva. Mindenkinek magyarázzam el, hogy milyen idős, mi a neve, miért ez a neve, hadd simogassák meg. Ennek ő sem örül, mivel nem túl barátkozó idegenekkel.
2012. ápr. 22. 21:37
 4/51 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem bunkóság. Én is megnézek kutyákat az utcán, és szívem szerint néha meg is simogatnám őket, de nem akarok odapofátlankodni.
2012. ápr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
72%

Én eleve olyan helyekre járok a kutyákkal ahol nem botlok minden 2 méterbe emberekbe.Nem viszem őket a parkba ahol ezer ember sétál,és sok gyerek van.

Ha nem akarod hogy megsimogassák,hogy állandóan megállítsanak akkor séta közben tegyél fémszájkosarat a kutyákra,és mond azt aki közeledik,hogy "ne haragudj,de harapósak az ebek,légyszí ne gyere közelebb,köszike"

2012. ápr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:
A harapósság nem rossz ötlet, de a fém szájkosarat nem akarnám rájuk erőltetni. A másik kutyám meg kis barátságos, látszik rajta, hogy nem harap:S
2012. ápr. 22. 21:41
 7/51 anonim ***** válasza:
24%

Nekem egy hófehér bolognese kutyusomat akarták állandóan megsimogatni.

Nyugi, simán megmondtam, hogy kibe töröljék a mocskos kezüket és, hogy melyik hozzátartozójukat simogassák meg!!

2012. ápr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
80%
Nem bunkóság, de ha már ilyen gyönyörű kutyád van, ne csodálkozz ha megcsodálják. Mellesleg a komondorunkat is állandóan taperolják én örülök neki. Akármilyen fáradt is vagyok, a gyerekeket nem küldöm el. Hagy barátkozzanak az állatokkal. Ismerjék, szeressék őket! Csak olyankor mindig jó hangosan elmagyarázom nekik, hagy kapcsoljon anyuka vagy apuka, nem szabad csak így odaszaladni a kutyákhoz, mindig messziről kell a gazdájukat megkérdezni, hogy lehet-e..... Amúgy meg a te dolgod, mennyire vagy strapabíró, de azért ne utáltasd meg a kutyádat, mond meg nyugodtan, nem szereti ha simogatják, félénk ezért harapni szokott :)
2012. ápr. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
47%
jaaaj hát ez engem is megőrjít, mi a neve? miért ez? hát azért mert a kutya az enyém és nem fogom fifikének elnevezni! a legjobb technika hogy füldugót bedugsz a füledbe és nem nézel rá az emberekre... ha meg más nem akkor mond hogy bocsánat sietek. :)
2012. ápr. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:
A bocsánat sietek nem rossz, csak ma is pl. egy cukrászda teraszán ültem. A kutyát meg viszem, ahova csak lehet, hadd ismerkedjen a világgal. Ami még idegesít, hogy a másik kutyámra sosem mondják, hogy milyen szép, milyen aranyos, mert ő keverék, és ez a rohadt képmutatás, hogy az állatoknál is külsőről ítélnek. Pedig ő amúgy sokkal barátságosabb:)
2012. ápr. 22. 21:50
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!