Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma estére találtam egy picike...

Ma estére találtam egy picike fekete kullancsot a yorki kutyusomba, amit ahogyan megláttam ki is téptem. Lehet valam i baja tőle?

Figyelt kérdés
Szerintem a délutáni séta közben mehetett bele, mert még nem is volt megtelve a kullancs, nagyon pici volt Nagyon féltem szegénykét.

2012. ápr. 22. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Remélem megfelelő módon távolítottad el a kullancsot (nem szakadt bele pl. a feje...).

Szerintem elég, ha pár napig, vagy 1-2 hétig figyelgeted a helyét. Ha bármilyen bőrpírt vagy duzzanatot tapasztalsz (ha esetleg most van a kivétel után az még lemegy pár óra alatt), akkor irány az állatorvos.


De ha gyakran jártok olyan helyen, ahol lehet kullancs akkor érdemes lenne őt ez ellen védeni.

2012. ápr. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem szívott még, csak fúródott be. Ilyenkor nem fertőz még. A helye lehet egy ideig pirosas a befecskendezett nyáltól. Betadinnal kezeld le. Persze, nem árt az óvatosság és ,ha változik a kedélye, a megszokott állapota ,irány a doki. Bár, igen kicsi a valószínűsége, hogy baj lesz. Szezonja van a kullancsnak, védekezni kell ellene már akár nagyvárosokban is.
2012. ápr. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Ha ne mmaradt benne a feje akkor jó .

De nem lesz semmi baja a seb majd elmúlik . :)

2012. ápr. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ma 22:14

Ha bent marad a fej, akkor sincs baj. Majd kilökődik.

2012. ápr. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Néhány tévedést javítanék:

- ha beszakadt a feje, az egyáltalán nem gond, pár nap alatt kilökődik, és az már úgysem fertőz

- a bőrpír semmit nem jelent, kb. annyit, mint amikor minket a szúnyog megcsíp, és piros lesz, de ennek semmi köze a betegséghez


Figyeld a következő 2-3 hétben. Ha azt tapasztalod, hogy hirtelen levertté válik, nincs étvágya, esetleg barnás/pirosas színűt pisil, azonnal doki.

2012. ápr. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Bizonyos betegségeknél, amiket a kullancs terjeszt bőrpír és mindenféle látványos bőrszínelváltozás jelentkezik (igen, már láttam több ilyet) - azért említettem.


A kullancs fejével kapcsolatos dologban lehet, hogy igazatok van (ennek utánanézhetnék...), de ezt nekem állatorvos mondta, hogy olyankor nagyobb az esélye, hogy visszaöklendezik a kullancs és hasonlók.

De egyébként valóban kilökődik, mint a többi idegentest.

2012. ápr. 23. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
utolsó elöttinek: ha már barnás pirosasat pisil az azt jelenti hogy pár órája van hátra, úgyhogy kérdező azt ne várd meg!
2012. ápr. 23. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Este még átfésültem,de nem találom a helyét, ahonnét kiszedtem a kullancsot. Nem tudom, nem piros meg semmi ilyesmi.Ezen Héten akartam neki venni Advantixot, Ezekelőtt ezt használtuk. Nem vagyok nyugodtan, soha nem volt még benne kullancs, lehet elviszem a dokihoz ma.Nagyon aranyosak vagytok!!:)
2012. ápr. 23. 08:14
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia,

szerintem felesleges orvoshoz vinned a kutyát.

Ha már nem is találod a kullancs helyét akkor nagy valószínűséggel nem lesz semmi baja.

Ha a kutya levert, olyan "tesze-tosza" vagy esetleg el kezd dagadni a kullancs helye akkor vidd orvoshoz.


De szerintem felesleg főleg most, ha már a kullancs helye sem látszik.

Mellesleg ha a kullancs fekete akkor nem lesz semmi baja! :)

Remélem tudtam segíteni! :)

2012. ápr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Mellesleg ha a kullancs fekete akkor nem lesz semmi baja! :) "

Csak én nem tudom értelmezni ezt a mondatot?

Miért, akkor milyen kullancs veszélyes?

2012. ápr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!