Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Napszurast kaphatott a kutyam?

Napszurast kaphatott a kutyam?

Figyelt kérdés
tegnap voltunk a dunaparton a kutyammal,kb 3-4 orat.erossen sutott a nap.7 ora korul ertunk haza.azota nagyon nyugodt es alszik.lehet hogy lazas is.bar nem tudom megmerni?lehet hogy csak nagyon elfaradt?bar o egy energiabomba.a vizet biztositottam neki kint is.
2012. ápr. 23. 05:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Napszúrást nem kaphatott, mert annyira nem erősen süt a nap. Ha víz mellett voltatok, gondolom ki-be ugrándozott. Nem kapott napszúrást, csak nagyon kimerült. Az úszás duplán lefárasztja.
2012. ápr. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de van olyan hogy napszurast kap?marmint lehetseges a kutyknal is?
2012. ápr. 23. 08:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet bizony, 2 éve az én kutyám is hőgutát kapott, de akkor tényleg borzalmas hőség volt. És úgy, hogy ő az árnyékban feküdt!

Amikor fel akart kelni, elkezdett szédelegni, és elesett. Újra megpróbált felállni, és megint eldőlt. Felkaptam és rohantam fel vele az udvarba (épp a nagymamámnál voltunk vidéken) és miközben vittem a kezemben, szegényem elkezdett hányni. Szerencsére pont ott volt a sógornőm, aki állattenyésztő agrármérnök, és dolgozott állatorvos mellett. Mondta, hogy azonnal állítsam lavórba, langyos, de inkább hideg vízbe, mert a talppárnáin keresztül tudja leggyorsabban leadni/felvenni a hideget. Szerencsére nem lett komolyabb baja, de rosszabbul is végződhetett volna.

Szóval igen, melegben erre nagyon oda kell figyelni, mert simán elpusztulhat a kutya. De amíg a levegő ilyen hűvös, addig önmagában a napsütés nem tud napszúrást okozni.

2012. ápr. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
"...azota nagyon nyugodt es alszik" először az életbe sikerült lefárasztani a kutyust:) ennyi történt, kicsit többet kéne mozgatni és következetesen nevelni-a kutyák szeretnek aludni, lustálkodni ha megvan a napi mozgás....!
2012. ápr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
csak hetvegen van ra annyi idom hogy orakat csavarogjunk.de eddig is voltunk hetvegenkent ennyi idot kint,elfaradt de nem ennyire.es nem kellt ma fel kora reggel,mint altalaban.
2012. ápr. 23. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!