Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Óriás schanuzert szeretnék...

Óriás schanuzert szeretnék venni, vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Éven töltöm be a 16-ot.

173 cm és 60 kg vagyok (csak azért mert azért ilyen kutyához kell fizikai erő megfogni pórázzal is akár)

Szeretnék egy óriás snacit venni,lehetőleg feketét és lehetőleg kant.

Nagy kertünk van,de szeretném vinni kutyasuliba hetente,de minimum 2 hetente.

Mennyire ajánlanátok nekem?

Mennyire makacs kutya? vagy elég jól lehet képezni,tanítani?

Nem szeretnék makacs kutyát,gondolkoztam még kaukázusiban,de az nagy még nekem,meg az azért sokkal makacsabb,önfejűbb területörző.

Ja és óriás snaciból kan sokkal kezelhetetlenebb mint a szuka?


2012. ápr. 23. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Makacs fajta, a kan pedig minden fajta esetében nagy általánosságban makacsabb, mint a szukák. Nem csak a testsúlyod, erőd számít, kell egyfajta kisugárzás is, h elfogadjon "vezetőnek". Nagyon jó, h viszed majd suliba, így nagy valószínűséggel nem lesz gond. Még nagyon rég, főiskola alatt volt egy házinénim, akinek snacija volt. Okos, kedves, de hihetetlenül akaratos, öntörvényű eb, ha nem tudnak vele bánni. Ott a házinénin és rajtam kívül mindenki tartott tőle, az idős hölgy lánya és unokái egyaránt félelemmel mentek el mellette, néha nem engedte őket be (volt kulcsuk) vagy épp ki a lakásból, ha nem volt otthon senki. Muszáj tanítani, de nem csak őt, hanem téged is és akkor nem lesz semmi gond :). ez nagyjából minden kutyára érvényes, csak a snacikra hatványozottabban
2012. ápr. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Általában szukával könnyebb bánni.
2012. ápr. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 petrusi ***** válasza:

Hát, 16 évesen még suliba jársz. Ha lenne vele valaki napközben, az jó pont. Ha tudsz neki parancsolni, akkor mindegy, hogy mekkora vagy.Ha nem tudsz neki parancsolni és nem tart falkavezérnek, még ha 120 kilós lennél, akkor is elhúzna. A fekete óriás schnauzer gyönyörű. Nagyon könnyű tanítani, igen ragaszkodó és értelmes. A kutyasuli okos dolog.Ha belefér a keretbe a rendszeres kozmetikázás(trimmelés!), akkor oké. Mindenben engedelmes, még a vendég támadása közben is helyre tudod szólítani. Egy hátulütője van a dolognak: IMÁD macskát ugatni. Nem makacs, csak macskakrízisben. Ezt többé-kevésbé ki lehet belőle nevelni. Szerintem megfelelő körülmények közt mindkét nem kezelhető.

Tapasztalatból beszélek, nekem is volt már óriásom, szuka. Most egy só-bors közepem van, ő is szuka. Mindent megcsinál, ha kérem rá. Bármit megenged nekem, akármennyire is nyúzom, tűri. Megjegyzem, csak rám hallgat a családból igazán.

Üdv: L/14

2012. ápr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Persze tud rá más is nézni..

apám reggel 10-ig tud rá nézni meg minden 2.nap itthon van ,meg tesóm hamarabb ér haza és ha pl én elegyek valahova ő otthon van vagy én tanulok pl :)

ő 13 éves lesz :)

apámnak volt már németjuhásza,kuvasza is azzal is tudott bánni,ketten szerintem elég határozottan tudnánk nevelni

2012. ápr. 23. 15:26
 5/10 anonim ***** válasza:

A snacik elég makacsak, kiskorától ajánlott neki a heti egy kutyasuli, ha nem vagy hozzáértő, illetve mindenképp törzskönyves kutyát vegyél megbízható tenyésztőtől, mert egy gyenge idegrendszerű snaci pokollá teszi az életed (és a családét is), a tenyésztőktől valók viszont jobban képezhetőek, szocializáltak, és ők mindenben segítenek neked, mert értenek hozzá, tanácsokat tudnak adni, de ennek megvan az ára, 100ezer felett számolhatsz nyugodtan !Viszont tényleg megéri, mert egy 20ezerért vett óriás snacival nem lesz könnyű az élet.


Makacsság terén először magadban mérlegeld, mennyire vagy határozott, tudsz-e vele határozottan bánni, ha kell nem nyuszi hangon szólni rá, betartani a szabályokat stb., persze ez minden kutyánál elkél. Falkasorrendet a elején rendezni, ezért is járni vele suliba, és akkor nem lesz gond :)

2012. ápr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, és szukával könnyebb bánni, meg egy előny: életben maradnak a fenyők, tuják és kb. minden növény ;D
2012. ápr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk óriássnaci keverékünk van, még csak négy gónapos, de nagyob nyugis, értelmes. A többiekkel jól kijön, de ha nem tetszik neki valami, morog a másik kutyára, néha talán túl sokat ezért elég keménynek kell lennünk vele. Ja, és igazi spiderman, a kennelből egykettőre kijutott, amíg be nem biztosítottuk :)
2012. ápr. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm óriása most 6 éves ivaros kan. Ő meggondolatlanul vette, nem tud vele eleget foglalkozni, és bár a kutya egy nagy udvarban van, gyakorlatilag megbolondult. Azt szerintem gondold nagyon végig, hogy egy ilyen kutyának alapos fárasztás kell nap mint nap. Nem tudom, ez mennyit számít, ugyanennek az ismerősömnek előtte egy befogadott szuka óriás snacija volt, ő nagyon nyugis és értelmes volt, szóval biztos egyedfüggő is, de rajtad is sok múlik.
2012. ápr. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Hát egész nap nagy udvaron van.

játékokat veszek neki,logikaiakat is hogy azzal fárassza le magát valamennyire,rágócsontot az is foglalja le.

Vannak pulijaink(tenyészetünk van) lehet hogy 1-2 kutyával nem jönne ki jól(jelenleg 5 kutyánk van abból 2 öreg szuka kicsit harcisaabb de összetudom vele szoktatni őket,ők am is egy nagy kennelbe vannak,ja és lesz még úgy is pár pulink később is.),de szerintem jól meglenne velük is és egymással is tudnának játszani...

na meg reggel apám tud vele foglalkozni,(ha itthon van többet is) tesóm délután meg én is délután játszunk vele,dobálgatjuk a labdát,egy kis séta,hétvégén kutyasuli és nagyobb séta,túra...

szerintem ez elegendő lenne neki.

télen amikor nagyon hideg van meg hamar sötétedik akkor kevesebb ez az idő,de akkor is foglalkoztatni tudjuk,akkor is nagy udvaron lesz és játszik a többivel csak én kevesebbet tudok vele foglalkozni hétköznap...

2012. ápr. 23. 18:15
 10/10 anonim ***** válasza:

munkakutya .

ha tudod mit jelent ,akkor mindent tudsz, ha meg nem ,....

akkor úgysem hiszed el !

1 foglalkozni kell velük rengeteget , dominánsak ezért minden más kan kutyára agresszívan reagálnak, és ezt ki kell nevelni belőlük , ha nem foglalod le az agyát, akkor szétszedi a kertet,fizikailag nagyon nehéz lefárasztani!!

erős mint egy bivaly ,és a szőrét gondozni kell, havi szinten trimmeltetni !

de hidd el ...megéri. ez egy remek kutya, ha....!

te maqad felkészülten fogsz a dologhoz!

2012. ápr. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!