Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Briard, Óriás snaci, Kaukázusi...

Briard, Óriás snaci, Kaukázusi, Orosz fekete terrier, Moszkvai Őrkutya milyet vegyek a 16 éves fiamnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fiamnak szeretnék kutyát,úgy hogy közösen nevelnénk,de az övé lenne.

Tudom hogy nagyon kemény kutyák,de mindkettőnknek ezek tetszenek.

Főleg snaci és moszkvai őr,kaukázusi.

Melyiket javasolnátok?

Olyat szeretnék amit már fiam is tud kezelni kis segítséggel,vinné kutyasuliba is.

Én következetesen és határozottan pedig tudnám nevelni.


2012. ápr. 23. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Én személy szerint a felsoroltak közül a következő fajtákat ajánlom:

-Briard

-Óriás schnauzer

-Kaukázusi


De lényegében azt választjátok amelyik fajta nektek teszik bár ez attól is függ, hogy mik az igények/elvárások a kutyával kapcsolatban. (Mozgásigény, milyen céllal kell a kutya stb....) És azt választani amelyik legjobban megfelel az elvárásoknak.


Én leginkább a Kaukázusiról tudok nyilatkozni ilyen fajta kutyám már volt, egy szuka. Nagyon jó házőrző kutya volt ÖV-re jártunk vele. Gyerekkel és más állatokkal remekül kijött. Mozgásigénye nem volt rettenetesen nagy. Szerintem egy remek fajta. 12 éves lányom is jól tudta kezelni a kutyát, általában ő tanította és játszott vele. (Persze azért nem ő nevelne a kutyát....)

Szerintem a Kau egy remek fajta! Bátran tudom ajánlani de tényleg tudni kell vele bánni és következetesen kell nevelni!

2012. ápr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy jó vérvonalú Kaukázusinál nem a legszerencsésebb az ŐV tanfolyam....Megvan ez az ösztön benne,végzi is munkáját rendesen egy jó kau,minden kiképzés nélkül.Ha meg nem,az nem egy jó vérvonalú Kaukázusi.A pásztorkutyák más stílusban támadnak-harcolnak-védnek mint ahogy az ŐV tanítanak. 16 éves fiúnak ilyen fajta mellett sokat,nagyon sokat kell Apuka segítsen :)Karakterük,jellemük és méretük miatt.
2012. ápr. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Magamnak a snacit választanám. Moszkvai, kau kilőve, nekem túl nagy falatok. Az orosz terrierről nem sokat tudok. Briard is jó, inkább őt ajánlom nektek, én a szőre miatt nem választanám.
2012. ápr. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

még talán a briard és az orosz fekete terrier az, amit egy gyereknek ajánlani mernék... a többi fajtához keményen fel kell kötni a gatyát, és nagyon előre beletanulni a fajtába, a jellemébe, tartásába, mert írtó könnyű belebukni. első kutyának azokat nem is ajánlanám.

(kaukázusi témában nagyon sokaknak próbáltam már netes távgyógyítással segíteni, szóval hidd el nekem: kevés ember alkalmas a nevelésükre, és ha nem bírtok vele, az veszélyes is lehet)

2012. ápr. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Catz ***** válasza:

Bármelyiket kivéve a kaukázusit.

Schnauzert vennék, mert öt sokfélére lehet "használni". Testör, barát, sporttárs, kísérö egyben. Válaszd öt :)

2012. ápr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekünk Briardunk volt, szóval én csak erről a fajtáról tudok neked mesélni. Én fiatalabb voltam mint most a fiad amikor megvettük a briardunkat. Rettentően figyelmes család centrikus kutya, imádja a gyerekeket, amit a kisgyerekek annyira nem mindig szeretik mert visszatereli a családhoz. :)

Amúgy rettentően figyelmes szeret tanulni, azért van mozgás igénye, nem az egész nap kanapén fekvő típus.

A szőrét heti fésüléssel szépen karban lehet tartani.


Én ezt a kenneleket ajánlom:

[link]

[link]

[link]

2012. ápr. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!