Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha a kutyámat...

Mit tegyek, ha a kutyámat megtámadja egy amstaff? Ti mit tettetek volna?

Figyelt kérdés
Ma sétáltattam a mentett, félős kutyámat a mezőn, mire a jött 2 ember egy amstaffal. Valamilyen indíttatásból a mihelyst meglátták a kutyámat, elengedték az amstaffot, aki egyből odarohant a kutyámhoz. Egyből ledominálta az ebemet, aki persze félt. Mondtam a gazdának, hogy azonnal hívja vissza, kb. 10 percig szólongatta a kutyát, aki le sem sz-rta. Aztán újra szóltam, akkor szép türelmesen odajött, nem sietett el semmmit. Addigra már ordítottam a kutyájára, hogy húzzon el, de megfogni nem mertem, mert rohadtul vadnak tűnt. Mikor odaért az ürge, egy 'nagyon kulturált' kinézetű ember, ordítottam vele, hogy mi a francért nem neveli meg a kutyáját, mire annyit mondott, hogy 5 hónapos. Azt hiszem, legközelebb lefújom a kutyát gázsprével, csak félek, hogy az enyémre is megy, és hogy megvernek...

2012. ápr. 23. 19:39
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:

5 hónapos kutya játszik, nem támad. Szerintem félreértetted a helyzetet, ha támadt volna, az máshogy nézett volna ki.

Ha így volt, ahogy gondolom és nem támadó jelleggel lépett fel a kutya, én hagytam volna, a te kutyádnak is kell a kutyás társaság, hogy leküzdje a félelmét.

Az persze más kérdés, hogy a gazdi tojt rá, hogy te mit kérsz, ez nem volt szép tőle...

2012. ápr. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Figyelj, egyrészt a kiképző lány mondta, hogy ne engedjem oda ideges kutyákhoz, csak olyanokhoz, akik ignorálják őt (ő pedig csak jobban tudja, mint mi.) Másrészt pedig szerintem hazudott a gazdája a korát illetően, mivel már felnőttnek nézett ki, csak gondolom szégyellte, hogy nem tudta megnevelni.
2012. ápr. 23. 19:48
 3/45 anonim ***** válasza:

nem támadta meg a kutya a te kutyádat. csupán érdeklődve oda ment hozzá, te reagálod túl a dolgot.. ha valóban támadt volna teljesen más lett volna a testtartása a viselkedése (támadta meg másik kutya a kutyámat, mert későn vettem észre)


ha nem agresziv a közeledés csupán domináns akkor nyugodtan hagyd, max a kutyádra figyelj, hogy nehogy támadjon, de a szocializációhoz kell hogy más kutyákkal ismerkedjen (vagy különben olyan lesz mint nálunk egy két infantilis kutya hogy meglátja a másik ebet és már támadná meg veszettül ugatja)


hogy elkerüld az agreszivitást annyit tehetsz még hogyha látod közeliteni a kutyát kihuzod magad és a két kutya közé állsz

2012. ápr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
Biztos nem értetted félre? Csak mert tegnap az enyém is játszott egy Boxerrel nekem Francia Bullim van és ők is morogtak meg vicsorogtak, de semmi nem volt egyszerűen csak így játszottak. Nem lehet, hogy az Amstaff kicsit durvábban játszott?
2012. ápr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:

A helyedben én lefújtam volna.Az előző kutyusom(már sajnos nincs) de barátságos németjuhász volt,vittük sétálni,pórázon,szájkosárral(amuyg nem voölt harapós de a kerületbe törvénybe lépett hogy szájkosárral lehet a kutya és mi adtunk rá nehogy megbüntessenek)Jött egy roti póráz nélkül és megharapta a kutyánkat.Szép lassan jött oda a sétáltató,aki nem is a gazdája volt csak ő vifgyázott a kutyára.Jól vigyázott rá.A mi kutyusunk szívta meg,mertsemmi címet semmit még pénzt ser adott az orvoshoz.Saját pénzünkből jött fel az állatorvos(a házunkban lakott) ő kezelgette minden nap kb-2-3 hónapig és mindig vigyázni kellett hogy ne nyíljon szét a sebe.



Azóta tanultunk ebből mindig vittünk magunkkal egy kemyény rudat,meg gázsrayt hogy még egy ilyen ne fordulhasson elő.És nem adunk szájkosarat,a jelenleginél sem.tehát én a helyedben lefújtam volna.legközlebb megtanulta volna az újonc gazdi a szabályokat.

2012. ápr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Figyelj, én láttam. A lemorgás, a láb mellkasra helyezése a farok felfelé tartása nem játék. Másrészt még egyszer elismétlem, hogy lehet, hogy egy alap kutya nem venné fel, de ő MENTETT EB, és külön kikötötték a kutyasuliban (ahol egyébként felügyelet mellett ismerkedik más, NORMÁLIS kutyákkal), hogy ne engedjem, hogy odamenjen hozzá más kutya. Én bízom a szakember véleményében, nem akarom, hogy visszaessen a kutyám.
2012. ápr. 23. 19:55
 7/45 anonim ***** válasza:
100%

A helyszínen sajnos nem sokat tudsz tenni, mert még téged is megmarhat a szabadon engedett kutya. Mi is kerültünk már hasonló helyzetbe, amikor a férjem sétáltatta a kutyánkat. Olyan vad volt a kutya, hogy akik látták, egyszerűen nem mertek kiszállni az autójukból. Ráadásul a miénk egy kistestű kutya. Az édesapámnak pl. volt egy sétabotja, aminek az alját átfúrta és átnyomott rajta egy 100-as szöget, aminek levágta a fejét. Azzal védekezett.

Utólag tehetsz feljelentést az önkormányzatnál vagy a rendőrségnél, ha ki tudod deríteni, ki a kutya gazdája. De ismeretségi körömben nagyon rosszak a tapasztalatok. Csak akkor állnak szóba veled, ha a te kutyád pórázon volt. (Naná, a pórázos kutyát könnyebb széttépni, nehezebben tud elszaladni.) Sajnos sok kutyás azt hiszi, hogy a kutyája teljesen ártalmatlan, hiszen otthon úgy viselkedik mint egy kiscica. De ha kiszabadul vagy a pórázról elengedik, dühöngő vad lesz belőle. Egyet tudok ajánlani: messziről figyeld, ki és hogyan közlekedik/közeledik a kutyájával.Ha valami gyanús vagy bizalmatlan, sürgősen válts irányt. Mi a múltkori eset óta már ezt gyakoroljuk.

2012. ápr. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
Ő egy suttyó volt, pont. De Te azt írod, hogy ez egy több perces dolog volt. Én ilyenkor fél perc után hátat fordítok, és elmegyek onnan. Ja kérem, hogy a kutyája megy utánad? Miért nem fogta meg, amikor szóltál neki...
2012. ápr. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.


Pedig szó szerint ez történt! Mi mentünk hazafelé, a kutyám próbált menekülni az eb elől, de az jött utána, a gazda semennyire nem érdekelte.

2012. ápr. 23. 19:58
 10/45 anonim ***** válasza:
80%

Kiképző és kiképző között is óriási különbségek vannak. De neked kell tudnod, hogy megbízol-e benne vagy sem, ez a te döntésed. Én jártam már nagyon rossznál és nagyon jónál is.


Kutyámmal (bullmasztiff) rendszeresen járunk egy parkba, ahol sok kutya van, kb. 2 hete lehoztak egy 3 hónapos tacsit, akkor volt először kutyás társaságban az oltások miatt. Az én kutyám is kölyök még, a légynek sem ártana. Odament hozzá megszimatolni és játékra hívta, abszolút nem volt durva, tipikus popsi az égnek, feje teljesen a földön, óriási farokcsóva. A tacsi láthatólag félt tőle, mire a gazdái felemelték. Ezt több nagyobb testű kutyánál eljátszották. Múlt héten (azaz 1 hét elteltével) újra találkoztunk velük. A kutyában addigra annyira megerősítették a félelmet (egyrészt érzi a kutya a gazdin is, ha feszült, ideges a helyzet miatt, másrészt ugye a felkapkodás miatt), lényeg a lényeg, hogy múlt héten a tacsi már támadta a kutyámat, el akarta kergetni. Ha hagyták volna, hogy ismerkedjenek, játszanak, nem így alakult volna a kutya viszonya a nagy kutyákhoz.

2012. ápr. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!