Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudják a buszsofőrök, hogy...

Tudják a buszsofőrök, hogy mikor jön az ellenőr?

Figyelt kérdés
A kérdést azért ebbe a kategóriába írtam, mert ma beutaztunk a kutyámmal a városba, reggel csúcsforgalomban, és délelőtt pedig haza. Reggel, amikor kértem egy diákot és egy kutyajegyet, akkor a buszsofőr kedvesen mosolyogva adta vissza a kutyajegy árát, én meg ezt nem tudtam mire vélni. Ráadásul ez már többször előfordult velünk. Ilyenkor mindig megdicsérik, vagy csak mosolyognak, hogy nem kell. Aztán ma délelőtt jött az ellenőr (szerencsére akkor volt jegye a kutyának) ő is csak megdicsérte a kutyát, el se kérte az oltásit, és még meg is kérdezte, hogy harapós fajta, azért van rajta szájkosár? o.O Ilyen veletek is fordult már elő? És ilyenkor szóljak még egyszer, hogy márpedig én jegyet akarok venni?(legközelebb az lesz, csak kicsit fura) Vagy tudják, hogy mikor jön az ellenőr? Vagy miért csinálják? A barátnőm szerint, ha nincs jegye, akkor szólt volna a buszsofőr, hogy ő nem adott jegyet, pedig én kértem, de ezt nehezen hiszem el..

2012. ápr. 23. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Buszon felénk sem veszik ezt nagyon komolyan. Furcsa, de a vonaton véresen komolyan szívatnak, buszon meg 5-ből 4-szer ingyen jön a kutya.
2012. ápr. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
akkor nem csak velem ilyen kedvesek :) vonaton még nem utaztunk..
2012. ápr. 23. 20:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mióta van mobil telefon értesítik egymást a sofőrök, hogy a vonalon hol szállt le tőlük, és hol fog felszállni a következő járatra az ellenőr.
2012. ápr. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%
Buszsofőrök nemtudják!! Hisz őket is ellenőrzik ezzel!
2012. ápr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
16%

Mi havi kétszer-háromszor utazunk busszal, távolságival. Eddig tök jó fej volt az összes sofőr, bár a jegyet mindig kifizettem. Sose kérték a szájkosarat, a legtöbben jópofáskodtak, meg is simogatták. Aztán egyszer kifogtunk egy nagyon hmmm... modortalan buszsofőrt. Mikor kértem a jegyet, akkor elkezdi:

- Ugye azt nem akarod feltenni az ülésre?

Ezen kicsit meglepődtem, mert eddig sosem volt ebből probléma. Egy 5 kg-s kutyáról van szó, nem hullik a szőre, és mindig viszem a törölközőjét. Mondom, hogy hát ha nem lehet, akkor nem teszem fel.

-Jó, be van egyáltalán oltva? (ilyen lefitymáló tekintettel végig méri a kutyát...)

-Persze hogy be van oltatva.

Ezek után még elkérte az oltási könyvet, belekötött egy-két dologba, én meg szépen elmagyaráztam mindent, aztán mikor már indulni kellett volna, akkor békén hagyott. Vagy negyven fok volt a buszban, és a kutyának négy órán keresztül szájkosárban kellett lennie. Mikor megálltunk, levettem róla hogy megitassam, és rögtön jött hátra, hogy azonnal rakjam vissza, mert meg fog harapni valakit. Mondom oké, de megitatom, mert borzasztó meleg van, és nem tudja magát hűteni, mert rajta van a szájkosár. Hát hogy őt nem érdekli, tőle akár ki is száradhat. Szó szerinte ezt mondta. Mondom oké, akkor leszállok a buszról, és ott itatom meg. Egész úton hihetetlen bunkó volt, már bocsánat a kifejezésért. Szerencsére azóta nem volt szerencsénk egymáshoz...

2012. ápr. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
velünk eddig mindig kedvesek voltak, sose kértek oltási könyvet, meg hasonlókat, legtöbbször már a buszon adtam fel a kutyára a szájkosarat, ezzel sem volt gond(kölyökkorában nem szerette a szájkosarat, és nem akartam még ezzel is stresszelni). Most már kíváncsi leszek a vonatra, mert nemsokára 7 órán keresztül fogunk utazni, dögmelegben(ha hinni lehet az előrejelzésnek) remélem, elnézőek lesznek a kalauzok, mert 7 órán keresztül nem lesz rajta a szájkosár, az tuti.
2012. ápr. 23. 21:53
 7/8 anonim válasza:
79%

Tudják szerintem. Nem egyszer fordult már elő, hogy végállomáson szálltam fel a buszra kb. 50 másik emberrel együtt és csak az első ajtót nyitotta ki. Mindenki bérletét nagyon alaposan szemügyre vette és arra aki nem akart buszjegyet lyukasztani rászólt, ekkor nyilván nem jött ellenőr. Máskor kinyitja az összes ajtót de akkor nagy valószínűséggel az utazás során várható egy-egy ellenőr.

Vagy egyszer pl. a buszsofőrtől akartam jegyet venni és azt mondta tartsam meg a pénzt, nem kell jegyet vennem.

2012. ápr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
80%

"Mióta van mobil telefon értesítik egymást a sofőrök, hogy a vonalon hol szállt le tőlük, és hol fog felszállni a következő járatra az ellenőr."


EZ AZ IGAZSÁG ! Tapasztalatból tudom :)

2012. máj. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!