Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet betanítani a...

Hogyan lehet betanítani a kutyákat mindenféle trükkre? (ül, fekszik, stb. )

Figyelt kérdés
Ha tudtok akkor ilyen filmek,videók linkjeit is elküldhetitek.
2012. ápr. 23. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
2012. ápr. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Én a miénket úgy tanítottam meg ülni, hogy mondtam neki, hogy "Ül!", és hátul lenyomtam a fenekét, amíg le nem ült. Nagyjából az ötödik próbálkozásra után rájött, hogy mit akarok tőle, és nyomás nélkül is leült.
2012. ápr. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Én is az "ült" hasonlóan mint a második hozzászoló+ jutifalat


a "feksziket" pedig hogy először ül majd a jutalomfalatot lentebb tettem és képes volt érte lefeküdni

2012. ápr. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. ápr. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az "ül, fekszik, marad" nem trükk, hanem alapparancs, amit minden kutyának kötelezően kellene tudnia.

Ül: http://www.youtube.com/watch?v=aIdKdba_Wmo&feature=plcp&cont..

A kutya elé tartod a jutalomfalatot úgy, hogy ne tudja kivenni a kezedből, és lassan emeld fel a feje fölé. Előbb utóbb automatikusan le fog ülni, akkor add oda neki, és dícsérd meg. Aztán ha már biztosan tudja, hogy mit vársz el tőle (5-10 jutifalat után), akkor mondhatod neki a vezényszót: ÜL.

Victoria azt is mondja, hogy nem kell kézzel lenyomni a kutya fenekét, ha magától jön rá, hogy mit várunk el tőle, az sokkal jobb.


Fekszik: http://www.youtube.com/watch?v=Zn_GEhid88Y&feature=plcp&cont..

2012. ápr. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is csak azt akartam írni, h ezek nem trükkök, hanem parancsok. Nem árt különbséget tenni köztük és tudni h mi melyik kategória.
2012. ápr. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
41%

Az ült kétféle móddal lehet megtanítani:

1.Tartsd a szájánál a jutalomfalatkát, de ne add oda neki, akkor előbb-utóbb leül.

2.Fölötte a levegőbe tartsd,előbb-utóbb leül.

A fekszik:

-Ha azt akarod, hogy lefeküdjön a földre, tartsd a talajon a jutalomfalatkát és ne add oda neki, majd lefekszik.

További dolgokért a póráz két végén műsort ajánlom.

2012. ápr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!