Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kínja van a kistestű...

Mi kínja van a kistestű kutyásoknak?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy az összes kistestű kutyával rendelkező gazdi a nagytestű kutyákban csak potenciális gyilkológépet lát?

Rengeteg sztori van már erről, de ma reggel megint tiszta ideg lettem, pedig csak kutyát mentem le sétáltatni. Mivel nem volt lent egy árva lélek sem, így elengedtem, mert akkor hamarabb kakil. Erre megáll mellettem egy kocsi, amiből egy plázacica elkezd nekem ordibálni, hogy fogjam már meg a kutyát, mert ő jönne az övével és egy csomószor megtámadta már őket nagytestű kutya. És hogy mit képzelünk mi, hogy ezeket a kutyákat csak úgy elengedjük, neki ebből nagyon elege van, nem véletlenül van rájuk póráz meg szájkosár.

Hiába mondtam neki normális hangnemben, hogy ha látom h jön, vagy ha kutya is van nála, akkor automatikusan megfogom, de nem, ő csak kiabált h fogjam meg, meg szájkosár, és társai.


Miért ilyen minden kiskutyás gazdi (tisztelet a kivételnek, kettőt ismerek)? Miért hiszik azt, h az ő kutyáiknak mindent lehet, a nagyobbak meg legyenek bezárva egész nap, hét lakat alatt?

Miért van, hogy ha az idős, gazdag úr meglátja h megyünk arra, a kutyámon hiába van póráz, ő elszalad a kutyijával? Miért van az, hogy az egyik nő a futin ha meglát egy, a saját kutyájánál nagyobb ebet, akkor a kutyát felkapja, felemeli a feje fölé és elfut a másik irányba? Miért van az, h a fiatal lányka mikor sétáltatja a kölyök pincsijét, és meglát, akkor felveszi az ölébe és csak az én kutyámat fixírozza? Hiába mondom neki h elrontja a kutyus szocializációját, akkor csak megrántja a vállát és megy tovább?


Ha valaki ezekre nekem tud értelmes választ adni, azt megköszönném!



2012. ápr. 24. 08:39
 51/95 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első válaszoló! Tőled idézek:


"- westivel elkerülöm, mert ő kan kutya, és elég nagy a szája, terrier lévén nekimegy a nagyobb kutyáknak. Már 2x megmarták, rossz élményei vannak, sírni kezd bizonyos kutyáktól. "


Ugye látod az összefüggést? Ha mindenki szembejön az autópályán, illik elgondolkodni a helyzet furcsaságán.

2012. ápr. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/95 A kérdező kommentje:

14:29-es! A nagykutyásnak nem kell félni, mert az ő kutyája nem sérülhet meg? Az én esetemben egy 30 kilós, szakértő szem nélkül is láthatóan nem óriási méretű kutyáról beszélünk, nem sokkal magasabb mint a térdem és én is csak 160 cm magas vagyok.


Amelyik németjuci rárontott az enyémre, na róla egy dolgot kell tudni. BÁRMI is kerüljön a szájába, az élve onnan nem kerül ki (kutya, macska, patkány, akármi), és nem egy csapott farú, futni nem tudó, ölésről még sosem halló kutyáról beszélünk. Be volt zárva, így be mertünk menni a kutyával. A páromat és a munkatársát ismeri a kutya, engem nem, így megvártam, míg bezárják, akkor mentem be én is és csak akkor hívtam be a kutyámat is. A németjuci tombolt, a párom munkatársa pedig rossszul zárta be a kerítést, egy pillanatban kinyílt és a németjuci mint a golyó rohant az enyémre. Én nem tartom jónak azt, maikor a kutya SAJÁT GAZDÁJA felkap egy nagy lecet és azzal rohan a saját kutyája felé, mert tudja h máshogy nem fogja elengedni az enyémet. 2 megtermett, erős férfi kellett, h lefogják és odébb húzzák a jucit. Az én kutyám pedig a maga 8 hónapjával még kölyök volt a "meccshez". A gyors beavatkozásnak köszönhetően 2 lyuk lett a nyakán és több helyen is vérzett.


De említhetném az ismerősöm agarát is (marmagassága 68 cm) aki mindig azt hiszi magáról, h ő a helyi placcmester és neki a dolga mindenkit rendbetenni. Az én kutyámra csak rá akart dörrenni, de láttál te már agárfogsort? Az apró rádörrenés egy erősen vérző seb lett a kutyám szemén, kb 2 mm-en múlott, h nem a szemgolyójába ment az a szemfog.


Az én kutyám nem igazán lép fel támadólag az őt megtámadókkal szemben, mivel ilyenkor magam mögé utasítom és ÉN zavarom el a támadó kutyát, ha kevésnek lát a másik, akkor utasítom az enyémet h borzolja fel magát és ugasson. Így zavartunk már el magyar vizslát, egy keveréket (őt már többször is), és volt már h nekünk rontott egy 3 tagú "falka". Oda már kevés voltam egyedül. A beagle-vel foglalkoztam én, a tacsit ráhagytam a kutyámra. A tacsi lógott a kutyám nyakán, ő meg próbálta lerázni. Mikor a beagle elhúzott, akkor lerúgtam róla. A hamradik már egyedül is rájött h nem lesz ez olyan vidám, mint hitték.


De volt olyan, h a kapualjban, ahová bekanyarodtunk épp egy kuvasz heverészett. Nem láthattam előre. Beleszaladtunk. Azonnal felállt, morgott, borzolta a szőrét, stb. Én meg ráordítotam amilyen hangosan csak tudtam h NEM!. Úgy meglepődött, h leült és bámult bambán, mi pedig gyors léptekkel elsiettünk onnan. Szóval az én kutyám is (mint bármelyik másik) ugyanolyan veszélyben van és eddig csak az én, vagy a párom lélekjelenlétének köszönhető, h nem lett komolyabb baja.

2012. ápr. 24. 16:17
 53/95 anonim ***** válasza:

A nagyobb testű kutyáknak is ugyanúgy bajuk eshet (mint ahogy az enyémmel is megtörtént) mint egy kistestűnek. És képzeld, egy normális kutyatartónak hogy rendesen éljenek a kutyák és gazdáik egymás környezetében. Nekem meg sem fordul olyan a fejemben, hogy majd ha az a kicsi nekimegy az enyémnek, akkor nincs gond, mert enyémnek nem eshet bántódása. Dehogynem eshet... Ugyanolyan sérülékeny. És csak azért mert egy kistestűt fizikailag könnyebb eltántorítani attól még én ugyanúgy féltem tőlük a magasabb testű kutyámat.


Amúgy Little Red, te lány vagy? :O Én mindeddig azt hittem, hogy srác. :D


Kedves első válaszoló: saját magad megmondod, hogy a TE KUTYÁD hibás abban, hogy balhéba keveredett, akkor miért is a nagykutyásokat szídod? Észre kéne venni, hogy esetleg a te kutyád nem alkalmas a szociális együttélésre és nem az, amelyik megvédte saját magát... De lehet tévedek.

2012. ápr. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/95 anonim ***** válasza:
nekem az 5 hónapos(!) német juhászomnál is állandóan ez van...kertesházunk van, de mindennep visszük sétáltatni is. és mindig sikongatás vége, mert hogy merem ezt a fenevadat csak úgy elengedni...az 5 hónapos németjuhász kutyi már ismeri és végre is hajtja, az ül, fekszik, gyere ide, hozd vissza, pacsit ad parancsokat, amiket a sikongatáskor mind végig csináltatok vele, hogy lássák ez egy jól nevelt kutya, erre még idegesebbek lesznek (de hát nem lehet mindenkinek ilyen okos kiskuyája:) nekem se volt még ezelött soha ennyire értelmes kutyám )...A kérdésre válaszolva: mert ezek a gazdik kisbabát látnak a saját kiskutyáikban, akik ezáltal kisbabának is érzik magukat (tisztelet a kivételnek). a kutya a társunk, de nem a gyerekünk....
2012. ápr. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/95 anonim ***** válasza:

Ez most csúnya általánosítás lesz, de álta kistesű kutyák gyerekpótlékok. De mondom, ez általánosítás, mert én minden kutyához odaengedem az enyém. Viszont ugyanez van a nagykutyásoknál! Minden (ink a legtöbb) nagykutyás gazda azt hiszi hogy féltjük a kicsiket az ő nagy kutyáiktól.

Én meg szoktam kérdezni, hogy odaengedhetem e az enyém, és ezt azért kérdezem meg, hogy ráér e a gazdi stb, meg mert van aki nem szereti. Erre 10/10 úgy reagál, hogy nyuodtan, nem harap a kutya. Pedig én a gazda miatt szoktam megkérdezni. Nekem egyébként van emelett egy óriás scjnauzerem is, igaz még csak 4 hónapos, de a törpémet eddig sem féltettem.

2012. ápr. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/95 A kérdező kommentje:
natesséklétezni! Itt mindig mindenki azt hiszi h pasi vagyok :D
2012. ápr. 24. 16:53
 57/95 anonim ***** válasza:
Én nem :) gondoltam a nevedből is, meg láttam h kutyakozmetikus vagy :)
2012. ápr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/95 anonim ***** válasza:

12:37 vagyok.


Azt senki nem mondta, hogy ha két nagy kutya összeverekszik, akkor abból nem lehet kikerülni sérülten. Értelemszerű, hogy két nagy kutya esetében is ugyanúgy fenn áll és sérülésveszély.


De ha egy nagykutyás otthagy egy másikat, mert esetleg úgy ítéli meg, hogy túl kockázatos az ismerkedés, vagy nem bízik meg az idegen kutyában, akkor nincs semmi pofavágás a másik fél részéről. De ha egy kiskutyás megy arrébb (vagy veszi fel a kutyát ölbe...stb), akkor meg totál hül*yének van nézve, hisztérikának, idiótának...stb


A másik meg az. Hogy két nagy kutya esetében azért az a valószínűbb, hogy egyformán sérülnek meg, vagy ha nem is (mert van különbség Uszkár és Staff között...), azért az elég egyértelmű, hogy Csivava-Németjuhász felállásban a Csivava szinte biztosan meghal.


Nyilván a nagy kutyájáért is ugyanúgy aggódik a gazda, ezt senki nem vonta kétségbe. Nekem is van Magyar Vizslám (is) és ő érte is ugyanúgy aggódok. De azért más... hiába idegen kutya közelít, (mondjuk Német juci) a Vizslámhoz könnyebben oda engedem, mint az 1.8 kg-os kiskutyámhoz. Persze hozzá is odaengedem, ha úgy ítélem meg, hogy biztonságos, de azért nála figyelem is a másik kutya viselkedését, mert ha marakodás van, akkor nem egy-két karmolás a vége, hanem fejtépés... Kb.

2012. ápr. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/95 anonim ***** válasza:
54%
A kiskutyás gazdik az esetek többségében (szóval nem mindenki!) azt hiszik, a kicsi kutyákra nem vonatkoznak azok, amik egy nagykutyára... Engedelmesség? Ma találkoztam egy yorkis gazdával.. a kutya szemmel láthatólag felnőtt volt, és gurult, mert állandóan kunyerál... anyuci, meg a lánya is szinte egész nap otthon vannak, de a kutya még az ülni parancsot sem tudja... SEMMIT Megkérdeztem, miért nem tanítja, azt mondta: Minek? Különben is, ez az első kutyája, azt sem tudja, mit kell vele csinálni.... NA ez a szomorú. Az egészségügyi séta az a lakástól a boltig tartó út, vagy a postáig, vagy a gyógyszertárig.... stb... Kiegészítőként használják, mint egy táskát, cipőt, karkötőt.... Ez a szomorú, ezt kéne jobban tudatosítani, hogy a kicsi kutya is KUTYA....
2012. ápr. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/95 anonim ***** válasza:
100%

Most jöttem fel a kutyámmal a sétából (előzőnek írom, yorki, engedelmességi vizsgával)

Van a környéken egy labrador szuka, aki évek óta (szerencsére nagyon ritkán találkozunk) minden egyes alkalommal rátámad a kutyámra. Most is ez történt, kb. fél órával ezelőtt. Egy társasház garázsában beszélgetett a gazdi, és már messziről láttam a kutyát. De eszembe jutott ez a kérdés, és úgy voltam vele, hogy csak azért sem veszem föl. A kutya bent volt a garázsban, gazdi köszönt nekem. Elmentünk az ajtó előtt, 5 másodperc múlva már hallottam, hogy a labrador rohan utánunk. Nem lett baj, mert olyat ordítottam a kutyára, hogy azonnal megállt, de előtte még megkergette az enyémet.

Nem érzem magam hibásnak, a gazdájára viszont rohadtul pipás vagyok. És ilyenkor csak arra tudok gondolni, hogy mekkora szerencse, hogy nem volt az enyém pórázon, mert akkor tuti, hogy elkapja.

És ezek után sem fogom felvenni, épp csak minden ilyen esetben a kutyám életével játszok. És ugyanez van egy németjuhásszal is, annak az embernek viszont egyszer már nagyon beolvastam.


szóval írogathatunk itt érveket, és ellenérveket, de azt kijelenteni, hogy a kistestű kutyákat ok nélkül kapkodják föl egyes gazdik, elég durva kijelentés.

2012. ápr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!