Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kínja van a kistestű...

Mi kínja van a kistestű kutyásoknak?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy az összes kistestű kutyával rendelkező gazdi a nagytestű kutyákban csak potenciális gyilkológépet lát?

Rengeteg sztori van már erről, de ma reggel megint tiszta ideg lettem, pedig csak kutyát mentem le sétáltatni. Mivel nem volt lent egy árva lélek sem, így elengedtem, mert akkor hamarabb kakil. Erre megáll mellettem egy kocsi, amiből egy plázacica elkezd nekem ordibálni, hogy fogjam már meg a kutyát, mert ő jönne az övével és egy csomószor megtámadta már őket nagytestű kutya. És hogy mit képzelünk mi, hogy ezeket a kutyákat csak úgy elengedjük, neki ebből nagyon elege van, nem véletlenül van rájuk póráz meg szájkosár.

Hiába mondtam neki normális hangnemben, hogy ha látom h jön, vagy ha kutya is van nála, akkor automatikusan megfogom, de nem, ő csak kiabált h fogjam meg, meg szájkosár, és társai.


Miért ilyen minden kiskutyás gazdi (tisztelet a kivételnek, kettőt ismerek)? Miért hiszik azt, h az ő kutyáiknak mindent lehet, a nagyobbak meg legyenek bezárva egész nap, hét lakat alatt?

Miért van, hogy ha az idős, gazdag úr meglátja h megyünk arra, a kutyámon hiába van póráz, ő elszalad a kutyijával? Miért van az, hogy az egyik nő a futin ha meglát egy, a saját kutyájánál nagyobb ebet, akkor a kutyát felkapja, felemeli a feje fölé és elfut a másik irányba? Miért van az, h a fiatal lányka mikor sétáltatja a kölyök pincsijét, és meglát, akkor felveszi az ölébe és csak az én kutyámat fixírozza? Hiába mondom neki h elrontja a kutyus szocializációját, akkor csak megrántja a vállát és megy tovább?


Ha valaki ezekre nekem tud értelmes választ adni, azt megköszönném!



2012. ápr. 24. 08:39
 61/95 anonim ***** válasza:
59 vagyok, ezért írtam, hogy nem mindenki... Nekem van 2kg-os felnőtt, és 35kg-os kölyök kutyám is .... :D Mind jól nevelt, és jól szocializált. Soha nem kapkodtam fel egyiket sem, ha problémájuk volt, megoldották egymás között, és még soha nem ölte meg egyik sem a másikat :D
2012. ápr. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/95 Szilvi & Argos ***** válasza:

Tudom, hogy nem kellene általánosítani, de a kistestű kutyák gazdáinak legalább 70%-a tényleg elrángatja, felkapdossa a kutyáját majdnem MINDEN kutya elől...láttam, mikor yorkiet kapdostak fel egy nagyobb yorkie elől, mert hogy az övé agresszív...nevelés helyett ölbe kapjuk, logikus...hogy a kis harcos a másik kutya fölé emelkedve (szó szerint) immár jogosan acsarkodjon rá...gazdi meg csak röhög...no comment.

De az ilyen gazdik azt sem fogják fel, hogy ezzel a kutyájuknak tesznek nagyon rosszat, hisz egy idegbeteg, állandó stresszben élő ebük van, aki rohadtul nem érzi jól magát a bőrében!


Azt megértem, hogy sokan féltik kiskutyájukat a nagyok támadásától, főleg, ha korábban már érte őket támadás...de akkor sem kellene mindig felkapkodni, hanem óvatosan ismét szocializálni kellene a kicsit a nagyobb kutyákhoz. Ez nehezebb, mint felkapni, az igaz...de a kutyának hosszabb távon sokkal előnyösebb a szocializáció...erre mondják, hogy "de hát fél, ezért nem engedjük más kutyákhoz". De így örökké félni fog, és egyszer nem lesz elég gyors a gazdi, hogy felkapja a kutyát, és a félelmi agressziót egy másik kutya (akár végzetes) harapással fogja honorálni!

Az antiszoc kiskutyák viselkedése az életükbe kerülhet!!!!!!!! De ezt fel nem fogják a gazdák...

Tavaly nyáron egy úton átkelve a sarkon beszélgetett két öregasszony, kezükben 1-1 flexi, amelyen 1-1 kisfehérizé volt...kutyám roti-nj keverék, póráz nélkül volt. Mivel nem húzódtak le, ezért a kutyámat kivételesen a jobb oldalamra vettem és megfogtam a nyakörvét...amint odaértünk, a két kisizé ezerrel beindult acsarkodva a kutyám felé, de ugye én voltam közelebb hozzájuk...majdnem megtanítottam őket repülni, de végül nem rúgtam beléjük...kutyám nem reagált semmit, én elküldtem őket melegebb éghajlatra, hogy azért figyelhetnének jobban és visszahúzhatnák a dögjeiket...tovább mentem, Argos-t elengedtem...erre hallom, hogy még magyaráznak...visszafordultam, erre magyaráznak, hogy rendőrt hívnak, mert nincs póráz és szájkosár a kutyámon...itt is elengedtem egy cifrát, és közöltem, hogy örüljenek, hogy a jól nevelt kutyám nem kapta be a kis kutyájukat...és hogy nem mindig lesz szerencséjük, egy neveletlenebb kutya simán kinyírhatja őket...itt is mondták a magukét...


Másik eset, hogy a Duna parton volt vagy 7-8 kutya szabadon, a kicsitől az óriásiig...jött egy család 2-3 yorkieval, felkapdosták őket, mire az egyik kis kutya hónalj alól őrjöngött...addig egyik kutya sem vette észre, de ekkor odarohant mindegyik természetesen...közöltük, hogy tegyék le szocializálni, nem bántják őket...ekkor már szinte megőrült a kiskutya, és az egyik vizsla ugatni kezdett kíváncsiságból...el lettünk küldve mindenhova...mondtuk, hogy ha ésszerűen leraknák, akkor nem félne, nem bántaná a többi...de nem lehetett nekik beszélni.

Sajnos hétvégéken és most már a jó időben hétköznap is tele a part szezonális kutyásokkal, akik a kis cirkálóikat ölben sétáltatják, még egy spániel elől is felkapdossák...a másik véglet, mikor a kerti kutyákat hozzák ki, de pórázon is támad, szabadon meg nem megy vissza hívásra...patthelyzet.


Szerencsére vannak normális kiskutyások, akik nyitottak...ekkor örülök, hogy kutyámnak van lehetősége csöppségekkel is ismerkedni, hisz velük teljesen másképp kell bánnia, mint a nagy ebekkel.


Voltam ám a másik oldalon is. Előző kutyám egy 35 cm magas eb volt...a lakótelepen sétáltunk nem fojtóra állított fojtólánccal és pórázzal, mikor elszabadult a lakótelep réme. Egy nj kan, pórázzal és fém szájkosárral, egyenesen a kutyámra ment, mázli, hogy ki tudott bújni a láncból és elfutott! A faszi meg csak röhögött, én meg gyerekfejjel üvöltöttem le a fejét...volt ennek a pasinak még egy vad óriás snacija és egy vizslája...

Aztán Dasty-t támadta meg kerítés mögül kirohanó kutya, kóbor kutya és egy gazdis boxer is. Ugyanis kutyám ismerkedett egy boxos szukával, tök jól elvoltak...aztán megérkeztek a kan boxosék póráz nélkül, aki bevédte a "szukáját", de úgy, hogy nem engedte el a kutyám nyakát! A fülét fel is szakította...

Ezek után sem tiltottam és rángattam el a nagy kutyáktól!


Csak ismerni kell a kutyákat, és figyelni...a gazdi és kutya látványából már messzire látszik, hogy probléma lesz-e, avagy sem.


Pl. Argos minden kutyával úgy ismerkedik, hogy farka az egekben, kihúzza magát és mereven néz...de nem verekszik, hacsak nem mennek neki...de ha már túl keményen néz ,akkor el szoktam küldeni onnan.

2012. ápr. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/95 anonim ***** válasza:
100%

A 6. válaszoló vagyok, fél éves havanese kutyával.


Ma találkoztunk a felkapkodás egy számomra új formájával és rögtön eszembe jutott ez a kérdés.:) A következő történt: a kutyámmal megláttunk egy ismerős bolognese kutyát (hozzáteszem, hogy az én havanesem standard méret, a bolognese 4 évesen fele akkora, vagy még annyi sem...), akivel eddig egyszer találkoztunk. Odamentünk és az én kölyök kutyám játékra hívta a másika és az egyik mancsát feltette a bolognese hátára. A gazdája visítva kapta fel a kutyáját (hirtelen, azt sem tudtam, hogy mi történhetett, amit nem vettem észre) és kinyújtott kézzel kb 1 méterre a földtől tartotta. Az enyémnek sem kellett több, azt hitte kezdődhet a játék és felugrált a kutyushoz, amin a gazdi nagyon jót vidult, sőt még bíztatta is, de én természetesen azonnal leállítottam. Mint kiderült attól kapott szívrohamot a gazdi, hogy Lizikét akkor fürdette és nehogy már koszos legyen!:S


Ezt sem fogom soha megérteni! Egy kutya járjon lábujjhegyen, ha esős idő van csak azért, hogy nehogy koszos legyen? Nekem ez egy kicsit magas. Az én kutyám ilyenkor sokszor lesz agyig sáros, de legalább tudom, hogy jól érezte magát!:) De ha már annyira nagyon félti a piszoktól, akkor legalább szólna, hogy ne menjünk közel, mert szerencsétlen kutyám azt sem tudta, hogy most mi történt!:S Mondjuk hamar túltette magát rajta, de akkor is...


Szóval azért is fel lehet kapni egy kutyát, hogy nehogy koszos legyen! Csak, hogy ez se maradjon ki!:)

2012. ápr. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/95 anonim ***** válasza:

63-as. Hát azért ez durva. Hová fajul az emberiség...

Sajnálom az ilyen gazdával "megáldott" kutyusokat :(

2012. ápr. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/95 anonim ***** válasza:

23:28

Ezek a tipikus hülyék. Engem az sem érdekel, ha kozmetikából hazafelé belerohan a pocsolyába a kutyám, ha neki úgy a jó...legfeljebb otthon lemosom meleg vízzel.

2012. ápr. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/95 anonim ***** válasza:

"A kutya járjon lábujjhegyen, ha esős az idő?"


:)


Ez jó, a kutya ujjonjáró! :) Mindig lábujjhegyen jár, nem is úgy, mint mi, hanem mint a balettáncos.

2012. ápr. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/95 anonim ***** válasza:

Off:

Én ismerek egy kutyát, télen-nyáron cipőben sétáltatják...

On.

2012. ápr. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/95 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy minden nap találkozni olyan szituval, amikor én is felteszem ezeket a kérdéseket. Csak ismételni tudom önmagam: az embereknek lövésük nincs a kutyanevelésről.
2012. ápr. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/95 anonim ***** válasza:

12:37-es vagyok. (megint).


Egy Argos (egyik válaszadó kutyája) típusú kutyával simán felügyelet nélkül is otthagynám a kistestű kutyám.

Nekem sajnos Argos féle jól nevelt kutyákhoz nemigen volt és van szerencsém. Csak azokhoz a tipikus kerti kutyákhoz, akiket pórázon vagy anélkül sétáltatnak halál lazán, mintha a legmegbízhatóbb kutya lenne a világon, simán oda engedik bárkihez, bármihez. Nyilván azért nem féltik a verekedéstől az ilyen kutyákat, mert nagytestűek (tehát könnyebben megvédik magukat, mint egy Csivava) és mert nem is annyira szeretik őket, nem is ismerhetik, hiszen a kertben éli le a 15 évét a szerencsétlen, egészen más kapcsolat alakul ki egy olyan kutyával, aki lakásban él a gazdájával...

2012. ápr. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/95 anonim ***** válasza:
ma 09:02 de szőrszálhasogató vagy!:P Akkor úgy írom, hogy: esős időben lebegjen?:) Így már jó?:D
2012. ápr. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!