Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babézia - oltás után is...

Babézia - oltás után is nagyon aluszékony! Ez normális?

Figyelt kérdés

Mopsz kutyám (8 éves kan) úgy fest, babéziás lett két ronda kullancs támadásakor.

Megkapta a babézia elleni oltást tegnap 5-6 óra fele. Hazahoztuk, és nagyon lihegett, láthatólag rosszul volt, elvittük este 10 fele a sürgősségire, ahol azt mondták, ez lehet mellékhatás, kapott valamiféle injekciót a légzés segítésére. Ez után már nem is nagyon lihegett.


Az háziorvosorvos azt mondta, még bágyadt lehet 2-3 napig, kb. ennyi a gyógyulási idő. Viszont még mindig nem akar megmozdulni, túl sokat alszik, sétálni egyáltalán nem akar, csak megmerevedik, ha három lépést elértem, hogy menjen, akkor sokat mondok...


Ez normális? Olyan kutyások, akik szintén átestek ezen, mik voltak a tünetek, aggódjunk, vagy ez "normális"? :(



2012. ápr. 24. 13:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%

Normális is lehet mivel nem biztos h túléli.

Nekem nem élte túl.

2012. ápr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ez igencsak megrémiszt. Vigyük vissza az orvoshoz? Tudnak még mit kezdeni vele? Az aluszékonyság tehát rosszabbodásra utal, vagy természetes reakcióra, a betegség kipihenésére?
2012. ápr. 24. 14:05
 3/16 anonim ***** válasza:

Az enyém hamarabb aktívabb lett. Aznap, meg talán az oltást követő nap volt nagyon bágyadt, de utána fokozatosan visszanyerte az energiáját, életerejét!

Ne erőltesd a mozgást! Lehet neki több idő kell a felépüléshez!

2012. ápr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az én kutyám 2 imizolt kapott, 3 napon belül! Ti hogy álltok?
2012. ápr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Tegnap volt az első imizol beadva... Nagyon félek. :( Most is csak alszik, hagyom is pihenni, de már nagyon féltem, nem tudom, mit tehetnék még érte. :(
2012. ápr. 24. 14:20
 6/16 anonim ***** válasza:

Sajnos semmi többet, az Imizolnak hatnia kell.

Ha valamilyen úton módon tudnál a kutyádba céklát "beleimádkozni" az talán segíthet, mert erős vérképző hatása van, és neki most a vörösvérsejtjeit kell növelni.

2012. ápr. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Arra is nagyon figyelj hogy nehogy kiszáradjon szegény. Ha nem iszik akkor fecskendővel itasd mindenképpen. Az én kisbabám is nagyon aluszékony volt a szuri után, de nekünk fel is hívták rá a figyelmünket hogy legalább egy hétig kíméljük. Sétálni se nagyon mentünk csak amíg elvégezte a dolgát.
2012. ápr. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Céklát nem hiszem hogy fog tudni enni, mást is alig. Viszont most ivott meg egy tál vizet, remélem ez jóra utal!
2012. ápr. 24. 14:54
 9/16 anonim ***** válasza:
Igen, ha iszik, az soha nem jelent rosszat. Adj neki egy gyógypuszit a nevemben:)
2012. ápr. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi, aranyos vagy és a többiek is akik segítenek! :D

Egyébként most meg folyton ül, és nem akar lefeküdni. :O De nem éberen, félig alszik szegénykém...

2012. ápr. 24. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!