Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudtok arról hogy nem...

Mit tudtok arról hogy nem lehet elengedni a kutyákat pórázról?

Figyelt kérdés
Ma reggel séta közben találkoztam az egyik kutyás csajszival,aki azt olvasta valamelyik újságban hogy csak a kutyafuttatókon lehet elengedni őket,mert amúgy lakott területen büntetnek?Neten nem találtam!Ti tudtok erről az új rendeletről?
2012. ápr. 24. 19:30
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
Igen! Valamelyik nap még a híradóban is volt....
2012. ápr. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
32%

Igen, rám itt, Miskolcon szóltak a közterületesek.

Nem büntettek meg, csak szóltak, én meg játszottam a hülyét, hogy nahááát, tééényleg??? :)

Persze azóta is póráz nélkül futtatom, mint sokan mások.


Megnézném ki az, aki egy staffordot rendesen le tud fárasztani pórázzal... :D

2012. ápr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
93%
Vasárnap reggel egy fickó póráz nélkül sétáltatta a kutyáját, kutya valamiért kiszaladt az útra és elütötte egy autó szegényt, még a tetemét is láttam és a gazdiját... A póráz a kutyáért is van, nem csak a járókelőkért.
2012. ápr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
91%
Annyira új, hogy 40 éve sem lehetett elengedni a kutyákat /az más kérdés, hogy én pórázon vinném a wc-re azt, aki kitalálta/.
2012. ápr. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Na de fasza!:S

Én tényleg nem tudtam róla!Nem láttam,nem hallottam,nem olvastam!És igen,pórázon wc-zni biztos kellemes!Na meg nem tudom reggel munka előtt hajnalban ki mászik el a kutyafuttatóig!Itt nálunk elég messze van egy munka előtti túrához!És itt is ugyan úgy el vannak engedve a kutyák!

Az igaz hogy az autó miatt is kéne a póráz,DE ha az autó betartja a lakott területes tempót és a kutya is megbízható(egy neveletlen kutyát nem engedek el pórázról autók közelében) akkor megoldható és kikerülhető a baleset és minden egyéb probléma!


Hát nem tudom hogy ez a szabály meddig fog élni...szerintem nem sokáig ahogy elnézem!

Köszönöm a válaszokat!:)

2012. ápr. 24. 19:42
 6/41 anonim ***** válasza:
100%
Eddig se lehetett, szóval nem értem miért újdonság ez egyeseknek.
2012. ápr. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
Így van. 15 éve volt utoljára kutyám, de már akkor sem volt szabad (elvileg) közterületen póráz nélkül kutyát sétáltatni.
2012. ápr. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
Ez nem új, kb 30 éve így van...tehát eddig is lehetett volna tudni. Csak eddig nem nagyon büntettek érte,ahogy a beoltatlan kutyákért sem.Most majd fognak.
2012. ápr. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

6-os!Nem egyeseknek hanem itt például szerintem majdnem mindenkinek!Nagyon kevés kutya van pórázon és azok is inkább kanok mert nem bírnak magukkal!Szóval vagy mindenki tudja csak beleszarik vagy nem én vagyok az egyetlen akinek ez új!

amúgy nem régóta kutyázok,legyen ez a mentségem!:)

2012. ápr. 24. 20:11
 10/41 Szilvi & Argos ***** válasza:

Elvileg már ezer éve nem lehet elengedni őket közterületen!


De most bekeményítettek, nálunk Csepelen pórázos francia bulldogra kértek SZÁJKOSARAT!!! Büntették is a gazdit...


Viszont nagy bonyodalom van...ugyanis az állatok tartásáról szóló KORMÁNYRENDELET szerint belterület közterületén kötelező a póráz.

Az új szabálysértési törvény szerint viszont csak a tömegközlekedési eszközökön kell, közterületen csak felügyelet kell...

Helyi szinten mindenhol kell póráz, viszont:

"Mostantól csak törvény állapíthat meg új szabálysértést, önkormányzati rendelet nem, ennek megfelelően a jövőben nem is az önkormányzatok, azaz a jegyzők, hanem a járási hivatalok fogják intézni a szabálysértési ügyeket. A járási hivatalokat egyelőre csak tervezik, amíg nem alakítják meg őket, addig a megyei kormányhivatalok kihelyezett emberei fogják elvégezni ezt a munkát."

és

"A szabálysértési törvény hatályba lépéséig az önkormányzatok rendeletben szankcionálhattak egyes szabálysértéseket, ám ezek a rendeletek múlt vasárnaptól alkalmazhatatlanná váltak. " tehát az én értelmezésem szerint nem érvényesek az állattartási rendeletek, ergó mehet a póráznélküliség

2012. ápr. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!