Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tarthatok lakásban egy amstaff...

Tarthatok lakásban egy amstaffot? Ha igen, mit kell tudni róla?

Figyelt kérdés

Egy nagyon kedves ismerősömnek el kell ajándékoznia a kutyáját. 3 éves szuka, jól szocializált, tanított kutya.

Bevallom beleszerettem a kutyába. De nekem nincs kertem. Tarthatom a lakásban? Minden nap elvinném bicajjal futtatni. Vagy találjak egy olyan gazdit (aki leinformálható) akinek nagy kertje van?



2012. ápr. 25. 07:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem lakásban van tartva.Reggel munka előtt elviszem egy órát görkorival megyek míg ő fut. Bicajjal nem merem vinni, volt már baleset belőle.De ha neked megy, akkor hajrá :) Akkor elfárad és egész nap alszik.Munka után hazamegyek és kimegyünk 2-3 órát játszani, tanulni és így minden gond nélkül elvan. Persze az egészségügyi sétákra most nem térek ki :) Nálunk nem rombol, nem rosszalkodik végigalussza a napot :) 1,5éves ivartalanított szuka!
2012. ápr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
szia.nem muszaly kertes haz.nekem is panelban van az amstaffom.de napi egyszeri bicajozas nem lenne eleg neki.nagy mozgasigenyu kutyak,ha nem farastod le akkor o talal maganak valamit amivel jatszhat,ezek altalaban butorok,es a cuccaid lesznek.minimum napi 3-szor egy,masfel orat kell vele foglalkozni.
2012. ápr. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Megoldható, hogy ennyit foglalkozzunk velük, hiszen van 3 ember, akik tudnának foglalkozni velük. 2 felnőtt és egy nagy gyerek 14,5 éves fiú. :) asszem ez rendben lenne, köszi a hozzászólásokat :)


Írjatok még, mit kell tudni???

2012. ápr. 25. 10:10
 4/11 anonim ***** válasza:
Mire vagy még kíváncsi? :)
2012. ápr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Még soha sem volt Amstaffom. Németjuhászom volt, tacskóm, és gyerekkoromban keverékeink...


Szóval minden érdekel róla. Ami csak eszetekbe jut :)

2012. ápr. 25. 10:50
 6/11 anonim ***** válasza:
Terrierek tehát makacsak, és következetes nevelést igényelnek. Gyorsan tanulnak, ezért sajnos a hülyeség is ragadós náluk. Gyereket szeretik, már amelyik jól van szocializálva. A sok mozgás említettük már. Ha eddig kertben volt, akkor elvileg a szobatisztaság nem lehet baj, mert a kertben tartott kutyák ritkán tojnak oda ahol alszanak :)Keressetek neki valami jó száraz tápot, ezek sajnos nem olcsók, de ha megvan benne minden nem szükséges más táplálékkal kiegészíteni. De főzhetsz is neki, ebben nem tudok segíteni. Játékot én nem hagyok az enyém előtt, mert pár perc alatt szétszedi :)Amúgy nagyon kedves kutyák, és ragaszkodóak. Enyém pl. a lakás minden pontjára követ :)Asszem ennyi jutott most eszembe.
2012. ápr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Alapjában véve a stafik természete, ha jó helyen nevelkedtek, nagyon barátságos.

De én nem mernék befogadni egy 3 éves kutyát. Valahogy én nem bíznék úgy meg benne, mintha kölyök korától kezdve én neveltem volna, és ismerném a rigolyáit...Bár persze, lehet ez csak az én magán véleményem. Nekem 2 gyerekem van, egy 2 és egy 4 éves. Ő mellettük egy felnőt kutyát nem szivesen fogadnék örökbe fajtától függetlenül....

Viszont amit el tudok mondani erről a fajtáról, az nagyon pozitív. Imádja a gyerekeket, szereti az embereket, más kutyákkal nehezen jön kis, de nem lehetetlen megszoktatni. Mi mondjuk kertes házban tartottuk őket, itt remekül ki tudták magukat szaladgálni, esténként meg én is bicajozással fárasztottam ki őket, meg labdáztunk sokat.

Most vettünk egy kicsi kölyök stafit, vele a súlyhúzást akarom majd gyakorolni, de még ő nagyon kicsi. Már most rengeteg energiája van, egy kis energiabomba.Igazán aktív családba való.

2012. ápr. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 compactegon ***** válasza:

mindig keresik a kibúvót. sosem szabad engedni nekik, mert nagyon agyafúrtak. az enyémnek konkrétan kevés a mozgásigénye, 20 fokban már 10 perc szaladgálástól kész van.

32 nm-en élünk együtt hárman. hihetetlen gyorsan tanult meg trükköket, ha falatka jár érte. ezzel gyakorlatilag sakkban lehet tartani, ha jutifali van a kézben, bármi történhet körülötte :)

másfél éves szuka, rendkívül kedves és barátságos...az esetek 70%-ban. sok azonos nemű barátja van, van akit élből utál. ilyenkor megkötöm, mert csúnya baleset lenne a vége. ez van, el kell fogadni, hogy nem mindenkivel jönnek ki jól (és akkor az enyém még jámborabbnak számít).

embereket imádja, a gyerekeket is szereti, de velük közömbösebb. ha valami gyanúsat lát (drogos, szipus stb) akkor észrevehetően éberebb lesz.

rendkívül jó kutyarens

2012. ápr. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

az elozo valaszolo leirt mindent :)

az enyem is ilyen.nagyon ragaszkodok,imadjak a csaladjukat.

minden percben lesi a gazdajat,nagyon okossak,de makacsak is.

3 eveses ha jol tanitott akkor gondolom nem lesz vele sok gond.de az is meglehet hogy ijbol fogja probalgatni a hatarait az uj csaladnal.

nekem is szukam van.ha jol le van mozgatva egy angyal.ha nincs idom tobbet foglalkozni vele akkor pedig egy kis ordogocske.hidd el,akinek volt mar egyszer amstaffja,elete vegeig imadni fogja a fajtat.(persze felelossegteljes gazdikra gondolok.)

ki kell elegiteni az igenyeit es minden rendben lesz.

sok sikert az uj kutyushoz! :))

2012. ápr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Említettétek, hogy lehet, hogy baj, hogy 3 éves. Mire figyeljek? Mikor kell azt mondanom, hogy a gyerekek mellett nem maradhat? Van rájuk jelentkező, egyedülálló srác, akinek nem rég pusztult el a staffija...


Szóval ne hagynám magára őket semmi képp!!

2012. ápr. 25. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!