Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell csinálni ha egyik...

Mit kell csinálni ha egyik kutya megöli a másikat? Milyen következményei vannak?

Figyelt kérdés
Nem történt meg, csak tegnap volt egy kérdés a kiskutyások és a nagykutyások közötti ellentétekről. A kiskutyák elég gyakran "kötekednek" a nagyokkal és a gazdáik ezt még viccesnek is tartják, de ha egyszer egy olyan kutyához megy kötekedni aki ezt nem veszi jó néven és odakap egyet, lehet az már elég is egy kisebb testű kutyának. :(

2012. ápr. 25. 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az a hibás, aki póráz nélkül odaengedi a kicsi kutyáját a nagyhoz kötekedni. Akkor ne lepődjön meg az illető! És ezt ex yorki gazdiként mondom! Anyám is odaengedte mindenkihez kötekedni a kutyát, és még vicces is volt. Csoda, hogy nem történt meg a baj. Amúgy is idegbeteg egy állat volt. Amikor én vittem sétálni nem volt ám ilyen!
2012. ápr. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Ezen a kérdésen már én is elgondolkoztam néhányszor.

Szerintem a lényeges szempontok a következők:

-Hol történt az eset? Pórázon volt-e a kicsi és a nagy? Illetve volt-e szájkosár vmelyik eben?

Ha nem volt a kicsin póráz, a nagyon volt, akkor egyértelmű, hogy a kicsi gazdája a felelős, hiszen akár egy autó is elcsaphatta volna.

Ha a nagyon nem volt poráz, akkor a nagy gazdájának van cumi.

ha egyiken sem volt póráz, akkor szerintem jobb, ha mindketten hallgatnak. (És persze nem a kutyafuttató területére gondolok)


Ha jól tudom, önkormányzati szinten van szabályozva, hogy mely fajtájú ebekre kötelező szájkosár.... Néhány kutya azért veszélyesebb szájkosárral, mint nélküle, pl mikor a szomszéd leoja agyon akart nyalogatni :D

2012. ápr. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy másik kérdésemben már erről is írtam (a kiskutyás-nagykutyás is az én kérdésem), nálunk egy pacák póráz nélkül vitte állandóan a két kistestű kutyáját, akik utálják az én kutyámat. Ezzel nem is lenne baj, csak a két kiskutya általában vagy 3 sarokkal előtébb járt, mint a pacák. És volt, h megleptek minket az udvarban. Ilyenkor a saját kutyámra póráz, leültettem magam mellé és vártam a pacákot h tirhítsa már el mellőlünk a két kis ugató görcsöt. Leálltam neki elmagyarázni, h mi van akkor, ha egyszer egy nem túl békés kóborkutyába, vagy csak szimplán egy nem túl békés kutyába fut bele a két idegroncs, akkor mi lesz? Ki fogja őket megvédeni? Mire a büdös alkesz testével odavánszorog a két kicsi már eltört gerinccel fekszk a füvön. De nem értett belőle az idiótája...

Aztán volt egy incidens, azóta nem is engedi el őket...


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2597971-ti-mi..

2012. ápr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 compactegon ***** válasza:

hála istennek ritkák a halálos kimenetelű verekedések. persze felszakad pár fül, illetve felületi hámsérüléseket bőven szereznek. én csodálkozom is egyébként, mennyire kevés a verekedés ahhoz képest, hogy pest belvárosában lakunk, és rengeteg a kutya.

kérdésedre válaszolva(mert konkrétan volt ilyen eset a parkban nemrég): semmi nem történt. egyik roma srác pit szukája szétkapott egy máltait. hallottam ugyan, hogy a rendőrök nézegetik azóta, melyik kutya nincs pórázon, de ennyi. azóta is látom a kutyát szabadon póráz nélkül. hozzáteszem a kerületben kötelező (lenne) a szájkosár, de közteres csak autó körül sertepertél :D

ott több a bevétel egyelőre...

2012. ápr. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!