Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kényszer alkalmazása kutya...

Kényszer alkalmazása kutya neveléséhez, tanításához, kiképzéséhez?

Figyelt kérdés
Ti használtok kényszert a kutyátoknál? Mi a véleményetek, tapasztalatok a kényszer használatával kapcsolatban?

2012. ápr. 25. 16:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Milyen kényszerre gondolsz?
2012. ápr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%
szerintem nem lehet egy állatot "kényszeríteni" semmire sem. Ha valamit nem szívesen csinál azt úgysem fogja...
2012. ápr. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mit értessz alatta?mert pl a kutyám kénytelen nem megenni a macskát,mert az is a házhoz tartozik.
2012. ápr. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

pl. Nevelésnél: földhöz szorítás

Kiképzésnél:(gondolok itt a kutyasulis képzésre) fojtó, szöges, elektromos nyakörv használata.

Persze ezt nem úgy értem hogy csak kényszert alkalmazunk egy kutyán, hanem jutalmat is kap mikor kell.

2012. ápr. 25. 17:01
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Te és mindenki más rákényszeríti az akaratát a kutyára. Ugyebár a kutya nem ugrálhat az asztalra, nem csinálhat amit akar stb. Ez ugyanúgy kényszer, amit a környezet vagy az ember állít fel, tehát kényszer nélkül tanítás és idomított kutya nincs.
2012. ápr. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Attól függ, mire gondolsz. Ha arra, hogy egyes gyakorlatok megtanításához használok-e, akkor a válaszom nem és felesleges, sőt néha még káros is pl. a pórázt rángatni a lábnál követés tanításához. De bizonyos viselkedési szabályok megtanításához szerintem mindenképpen kell valamennyi kényszer. Pl. ne egyen fel semmit a földről, ne kergessen egy vadászkutya nyulat/macskát és hasonlók. Egyes kiképzők arra esküsznek, hogy a kutyák nevelésénél semmi szükség kényszerre. Nem tudom elhinni. Lehet, hogy vannak, akiknek sikerült csak pozitív megerősítést használva felnevelni egy kutyát, de ha egyáltalán tényleg igaz ez, akkor is azt hiszem, hogy ők különlegesen jó képességű kiképzők általában kevésbé domináns kutyákkal. Pl.: én szívesen kölcsönadnám a birkamániás, domináns kan mudimat az egyik ilyen kiképzőnek, hogy próbáljon meg vele terelni úgy, hogy jutalomfalatokat ad, ha jól csinálja, de nem történik semmi, ha nem engedelmeskedik. Azt hiszem, a kuty 5 másodperc alatt rájönne, hogy azt következmények nélkül csinálhat, amit akar, felpörögne és elkezdene őrülten rohangálni a nyáj körül meg ugatni és csipkedni a birkákat össze-vissza és nem lehetne behívni vagy akár csak megállítani.
2012. ápr. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Persze ezt én értem is.Csak megfigyeltem már hogy sok kutyaiskolával kapcsolatos kérdésben felmerül a kényszer használatáról kisebb vita a hozzászólók között(legtöbbször a tükörsuli vs hagyományos iskolák), ezért érdekelne hogy ki mit gondol erről az egészről.
2012. ápr. 25. 17:11
 8/16 anonim ***** válasza:
73%
A mudis vagyok, közben láttam a kommentedet kérdező, szerintem ezek több kárt okoznak, mint hasznot. Semmi értelme olyanért büntetni a kutyát, amit nem tudhat. Mert ha pl. úgy tanítjuk a fektetést, hogy lenyomjuk a földre, akkor tulajdonképpen ez történik.
2012. ápr. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
16%

földre szorítottam már,amikor az állatorvosvizsgálta és fájt neki. Csak úgy hagyta, hogy kb rajta feküdtem. De ez extrém helyzet.

verést, szöges vagy elektromos nyakörvet nem használnék soha .az azoknak való akik nem értenek a kutyához.

2012. ápr. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Hobby célra tartott kutyáknál megértem, hogy némelyek nem alkalmaznak kényszerítést a kutyájukra.


Viszont mi a helyzet a fegyveres testületnél?

Ott már minden olyan válaszolónak a véleménye dugába dől, aki azt vallja, hogy aki kényszerít az nem ért a kutyákhoz.

2012. ápr. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!