Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy baj van a kutyámmal,...

Egy baj van a kutyámmal, agresszív más kutyákkal, hogy neveljem ki belőle? (már ilyen volt amikor kaptam)

Figyelt kérdés

Van egy kistestű kutyusom, 1,5 éves volt amikor hozzám került(most 10 éves), egyáltalán nem szocializálták ,agresszív volt a kutyákkal, gyerekekkel,biciklisekkel,futókkal,idegeneknek oda kapott,nem engedte magát meg simogani stb kb mindennel és mindenkivel agresszív volt, de én elkezdtem a nevelését ahogy hozzám került

,a 8,5 év alatt a fent említett dolgokról leszoktattam, a futókra,biciklesekre rá se hederít ha elvan engedve akkor se(bár ritkán van az utcán elengedve)a gyerekkel is barátságos lett ,illetve bárki megsimogathatja,

de a kutyákkal való agresszióját nem sikerült ki nevelnem belőle, én magamat tartom falkavezérnek,mert amikor a parkba sétálunk, első szóra oda jön, ott jön mellettem, mindent megcsinált ami kérek tőle, ha játszik a másik kutyánkkal akkor is vissza tudom hívni..

Amikor találkozunk kutyával akkor már látom rajta amikor feszül és akkor leállítom,de akkor is látni rajta ,hogy bármikor kitörhet, ha elengedném akkor világgá szaladna ,mert amikor elvan engedve akkor fél a kutyáktól,de pórázon agresszív velük, van egy kutya akivel majd nem minden nap találkozunk,vele 5-10 perc után már nem foglalkozik és laza pórázzal van a társaságába..


Nem tudom mit tegyek, kutyasulira nincs pénzem, akkor se nagyon volt ezért sem vittem el..


2012. ápr. 25. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Rehabilitációra kellene menned, de akár fogadhatsz kiképzőt a háznál is.
2012. ápr. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

tudom,hogy az lenne a legjobb,de nincs pénzem, ha fogadok kiképzőt az is drága..


egyszer írtam e-mait egy kiképzőnek és írta,hogy az ,hogy felméri a kutya viselkedési problémáját és kijön házhoz 8-10 ezer ft körül van ,tehát kifizetnék ennyit a semmiért ,azt mondta,hogy a többi ár függ,hogy milyen sűrűn jár házhoz illetve mennyire súlyos a kutyám problémája.. jól van akkor inkább hagyjuk..megköszöntem ,hogy válaszolt a levelemre és ennyi..

2012. ápr. 25. 17:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha az anyagi gondjaid nem lennének,akkor kutyaovit ajánlanék,ahol ismerkedhetne más kutyákkal.Nem tudom milyen munkád van ,de ha ennyire keveset fizetnek akkor én még keresnék egy másikat.

2012. ápr. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Suliba járok,nem dolgozom,jövöre érettségizek és utána megyek okj-s tanfolyamra,aztán tudok dolgozni, 10 éves a kutyám , a kutya ovit már akkor rég kinötte mikor hozzám került,mivel 7 hónapos korig lehet oda vinni..
2012. ápr. 26. 12:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha van a közeletekbe menhely (nálunk a szomszédvárosban van) akor ijr nekik levelet, hogy tudnának e segiteni... irtad van olyan kutya akivel töbsbzör találkozik jól kijön, szerintem csak annyi kéne hogy több kutya közé vinni..


menhelyen van ezer meg egy kutya, biztos szoktak ott is ilyen problémák lenni, így ők egyrészt tudják mi a megoldás, másrészt nem hiszem hogy pénzt kérnének a tanácsért (nálunk a menhely üzemelteti a kutyasulit is így az is ingyenes) másnem felajánlhatod (ha idődből telik) hogy végzel náluk önkéntes munkát

2012. máj. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
sajnos a menhely ami közel volt elköltözött messzire és oda csak autóval lehet menni,mert vmi autópálya melletti baromfi farmot alakítottak menhelyé mert sokkal nagyobb mint az itteni volt..
2012. máj. 4. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!