Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi juhászkutya mennyire...

Kaukázusi juhászkutya mennyire nyugodt fajta?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy olyan igazán nyugodt kutyát, persze sétálni vinném meg minden, tudom hogy etetni kell stb, de mennyire nyugodt? Mert nem akarom hogy állandóan összeugráljon mindent és menjen mint a golyó. Vagy a kaukázusi nagyon "puskából-kilőtt-golyó" fajta?

2012. ápr. 25. 20:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
hát ha nyugodt kutyát akarsz, akkor ne olyat válassz, aminek a juhász vagy vadász szó szerepel a nevében...
2012. ápr. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%
A kaukázusi egyáltalán nem nyugodt kutya, sőt pont az ellenkezője. Nagy termetű, nagyon erős, támadó fajta. Sétáltatásra egyáltalán nem alkalmas. Őrző kutyának való, de nem családi házba, hanem inkább telephelyre őrző-védőnek, kellő betanítás után. Úgy látom, te inkább egy szerethető, netán dédelgethető kutyát szeretnél. A közepes termetűek között keresgélj. Javaslom, hogy menj be egy könyvtárba vagy könyvesboltba, ott nézegess kutyás könyveket, ezek ismertetik a fajta jellemzőit. (A könyvet nem kell feltétlenül megvenni, átnézegeted, s utána leteszed. De a hipermarketekben is nagy választék van könyvekből, ott akár ki is olvashatod a bevásárló kocsi tologatása közben.) Ha nem státusz-szimbólumnak akarod a kutyát, hanem társnak, keress fel nyugodtan állatmenhelyeket. Ha az ottani gondozóknak elmondod, mit vársz el a kutyától, valószínűleg tudnak ajánlani kedvedre valót. S mivel szegények sajnos elég sokáig bent vannak a menhelyen, a gondozók már ismerik a jó és rossz tulajdonságaikat. Ne félj, nem fognak becsapni, mert nem akarják, hogy két hét múlva visszavidd, hogy nem olyan a kutya, mint amilyennek mondták. Menhelyi kutyát interneten is keresgélhetsz: lelenc.hu, vigyelhaza.hu, gazditkeresek.hu, koborka.hu, rex.hu vagy a Herosz, aminek a honlapját a google-ban megtalálod.
2012. ápr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%
Az unokatesóméknak van és az a kutya egy álom.nagyon kedves és nyugodt,de ehhez rengeteg mozgásra van süksége.Kb. egy hónapja mesélte,hogy naponta 2 órát sétál vele.Egy órát vagy felet játszik vele a kertben. Nagy mozgásigényű kutya,de ha elegendő mozgást biztosítunk számára ,akkor a legjobb kutya a világon.legalább is szerintem...
2012. ápr. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nappal elég lomhák. Legtöbbször valamelyik "leshelyen" fekszenek. Ha szürkül, akkor élénkülnek fel igazán. Ha az igazat megvalljuk, akkor kijelenthető, hogy éjjel legények a K.juhászok. A rájuk bízott területet, tárgyat magukat feláldozva is védik. Egy kaukázusi juhász által őrzött telekre nem megy be senki csak úgy. Bár a méreg sajnos rajtuk is kifog, hacsak nem tudják az élelem megtagadás parancsát. Amúgy ha tudnál egy erős medvével bánni, akkor válaszd, mert csalódni nem fogsz benne
2012. ápr. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

az elhizlalt, esetleg beteg (sajnos gyakori!) kaukázusi nyugodt, lomha csak.


gondolj bele, miből lett: nyáj mellett egész nap éber, naponta több hektárt bejáró őrkutyák voltak az őseik. nagy termetük ellenére nagyon gyorsak tudnak lenni, és bizony - a maguk kellemes ügető tempójában - egész nap tudnák róni a kilométereket. nagyon nagy területre van szükségük, és egy börtönt idéző kerítésre, mert a territoriális ösztönük nem korlátozódik a telekhatárokra!

abba meg már nem is mennék bele, hogy egy ilyen kutyát mennyivel másképp kell nevelni, mennyivel eltérőbb az esze járása a többi fajtáétől... mert szerintem nem ezt a fajtát keresed.

2012. ápr. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Milyen célra szeretnéd? Örző-védő feladatok betöltésére, vagy "csak" azért, hogy legyen egy új családtag?

Kinti vagy benti, esetleg kinti-benti kutya lenne?

Ragaszkodnál egy ekkora kutyához, vagy kisebb méretűvel is kiegyeznél?

Volt már kutyád, van tapasztalatod? A nevelés miatt kérdezem, hogy mondjuk elbírnál e egy makacsabb, nagyobb következetességet igénylő fajtával is?

Mennyit szánsz rá? Úgy értem mindenképpen fajtatiszta legyen, vagy lehet keverék is?

Más, egyéb kritérium, feltétel aminek meg kell hogy feleljen a nyugodtságon kívül?


Tudom, hogy nem kéne kérdésedre kérdésekkel válaszolni, de szívesen segítenék választani. :)

2012. ápr. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%

kutyád volt már?

mert első kutyának nehogy kaukázusit válassz,mert az végeztes hiba,meg ha ezelőtt csak kiskutyáid voltak,akkor sem vegyél kaut..

Nekem volt már számtalan kutyám (csau-csau,kuvasz,németjuhász,puli) még sem veszek most kaut ,mert nagyon oda kell ráfigyelni,határozott nevelést igényel,nagyon dominánsnak és erősnek kell lenned,hogy kordába tudd tartani,de am szerintem egy nagyon jó kutya.

ez területörző,nem sétáltatni való kutya

2012. ápr. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
55%

jajj, utolsó, már majdnem ment a zöld kéz... ezt az utolsó mondatot nem kellett volna.


dehogynem kell sétáltatni! sőt, ha nincs 1-2ha védendő terület, akkor KELL sétáltatni... mivel nagyon nagy területek bejárására vannak kitalálva, és nagyon nagy a TÉR és TERÜLET igényük. ha pedig a kert ehhez kicsi, akkor bizony ki kell menni, és le kell járni a napi kilométer adagot.

2012. ápr. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Szóval, a kérdésekre válaszolva:

Igen, volt már kutyám, 2 is. igaz, hogy nekik nem teljesen én voltam a bandagazda, de rám is hallgattak.

Örző-védő feladatra és családtagnak is szeretném. /Volt olyan, hogy néha nyitva felejtjük az utcaajtót, és az egyik szomszéd fogja magát és csak úgy bejön, és nem a legbajmentesebb szomszéd../

Kinti-benti kutya lenne, ugyanis van egy apartmanrészünk, és a vendégek többsége nem szereti ha olálkodik a kutya, ezért úgy gondoltam, hogy amikor vannak vendégek, bent van velem, amikor nincsenek kiengedem.

Szeretném ha kb ekkora lenne, eddig inkább olyan középméretűek voltak, a középméreten belül is a kisebb fajták. /Amúgy láttam egyik rokonomnál egy kaukázusit, és ott szerettem bele ebbe a fajtába./

lehet keverék is, pl itt gyk-n olyat olvastam, hogy a tulajdonosnak kaukázusi-német juhász keveréke volt,. nem gond ha keverék, de jó lenne ha kaukázusira hasonlítana. (:

Annyi hogy legyen nyugodt, vagyis nem az hogy olyan mint akit semmi sem izgat meg mindent letojik, hanem hogy ne rohanjon állandóan. Meg az is cél lenne, hogy a sétáltatást úgy oldanám meg, hogy elmegyek futni és velem jön a kutyus.

Kb ennyi, remélem, ezzel előrébb jutunk. :)

Amúgy köszönöm szépen a válaszokat!!)

2012. ápr. 26. 09:03
 10/19 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy napközben mikor itthon vagyok, akkor bent van velem a lakásba, ha ki akar menni kiengedem, de éjszaka kint van. + az apartmanos ügy, akkor bent lenne éjjel is.
2012. ápr. 26. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!