Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más is ilyen tutyimutyi a...

Más is ilyen tutyimutyi a kutyájával vagy csak az én párom?

Figyelt kérdés

Úgy érzem hogy már túlságosan sokat foglalkozik vele.

Ha pl párom nincs itthon 2-3 napig, és beszélünk telefonon akkor legalább 10 percig a kutyájáról beszélünk, hogy mit csinált, evett-e.

Képes mindennap más kaját hozni a kutyának, hogy kedvében járjon. Egyik nap vett neki chappy-t, de nem akarta enni, már szemenként adogatta a szájába, aztán rögtön elment vett neki húst, azt se kellett neki, aztán főzetett az anyjával húst stb-stb. Egy nap 4x ad neki enni, holott felnőtt kutyának napi 2x elég. Állandóan aggódik a kutyáért, hogy mit csinál, eszik-e.

Szerintetek ez normális?



2012. ápr. 26. 09:01
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Felnőtt kutyának szerintem napi egyszer is elég, és nem, ez messze nem normális...
2012. ápr. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Szüljél neki egy gyereket.
2012. ápr. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Apámat nagyon jó apának tartom.

Egy éve hozzájuk került a kutyánk (öleb), azóta ő a kiskirály, apám épphogy a popsiját nem nyalja ki. Napi többszöri etetés, ha kaját koldul, akkor kap is, stb.


Azt mondom, hogy van némi párhuzam aközött, hogy nekem jó apám volt, illetve a kutya túlbabusgatása között.


Annyiból jár csak tévúton, hogy emberként kezeli a kutyát, nem kutyaként, így néha olyat tesz, ami egy gyereknek jó lenn, de a kutya személyiségének inkább káros (pl. nem érti meg, hogy ha a kutya megijed, akkor nem szabad babusgatni, mert az rögzíti a rossz viselkedésformát, nem pedig megnyugtatja a kutyát - ez ugye egy kisgyereknél fordítva működne).

2012. ápr. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
Sok embernél a kutya - vagy más állat - gyermekpótló.
2012. ápr. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tényleg túl sokat foglalkozik vele, pl az etetés gyakorisága, az indokolatlan kézből etetés, a folytonos aggódás, szorongás nem csak nektek, de még a kutyának is árt. Azt megértem, h beszél róla, én akkor is kérdezek róla telefonon, ha még aznap hazamegyek, de csak késő éjjel. ilyenkor a párom viszi nagy sétára és én pl nem átallom minden alkalommal megkérdezni, h kakilt-e :). ez egy lakásban tartott kutyánál szerintem egy idő után automatikusan jön, h számon tartod, mivel nem tud szabadon, akármikor "kimenni", így tényleg minden alkalommal figyelem, h elvégzi-e a dolgát. és azt is szeretem, ha a párom mesél róla egy pár mondatban, de azért nem 10 percig. összefoglalva: a párod viselkedése arra mutat, h szereti a kutyáját, törődik vele, de az erre utaló jeleket ő egytől egyig eltúlozza.
2012. ápr. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Napi négy az borzasztóan sok. Nem csodálom, hogy már semmit nem eszik meg. Talán nem éhes...

Most itt sokan a napi négyszeri etetésen akadtunk fenn, de amúgy valóban nem normális ez a rajongás. A tutyimutyi erre nem a legjobb kifejezés, ez szenvedély. A sógornőm pont ilyen a macskáival. Azok is már annyira válogatnak ,hogy semmi nem tetszik már nekik. Nem beszélve arról ,hogy az agyamra megy vele.

2012. ápr. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én párom is ilyen, a palotapincsinkkel. Ha már 5 percig nincs a látókörében, rögtön azt kérdezgeti, hol a kislány. Minden este aggódva közli velem, hogy száraz az orrocskája, csak nem beteg? Miért nem takarom be? Mondjuk ehhez hozzá kell tennem, hogy tavaly halt meg az imádott fiú, palotapincsi kutyája, tacskóbénulásban
2012. ápr. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ettől miért tutyimutyi?

Elkényezteti a kutyáját, ennyi.

Napi 1x kell adni enni a felnőtt kutyának, majd el fog hízni.

A kutya meg azért válogat, mert tudja, megteheti.

2012. ápr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!