Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok olyan kutyát mondani...

Tudnátok olyan kutyát mondani ami? (többi lent! )

Figyelt kérdés
nehezen kezelhető, makacs, dominánk, agresszívabb mint egy átlagos kutya?! Mondják h vannak olyan fajták amik nem valók pl. első kutyának. Mondanátok ilyen fajtákat?!
2012. ápr. 26. 17:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Hát szerintem ilyet nem lehet ráhúzni egy fajtára sem.. persze vannak olyan fajták amiket már ,,túltenyésztettek" ebből kifolyólag gyengébb az idegrendszerük.

Egyes yorkik esetében figyeltemm meg a környezetemben, hogy a szobatisztaságnál gondok vannak (nem írtad benti/kinti kutya) , de pl a német juhászok is van, hogy agresszívabbak... de tisztelet a kivételnek!Ezt szerintem észrevehető az alomba, mikor elhozod a kutyát, hogy a többi kis kutyához képest hogy viselkedik. Meg hallottam olyanokról, hogy úgy ,,tesztelik " az idegrendszerüket, hogy a nyakánál lévő bőrnél fogva felemelik ( ott ahol az anyjuk hurcolja őket, remélem érthető :) )

2012. ápr. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 szacsiga ***** válasza:
36%

Miért kérdezed?


Én pl. kuvaszt és kaukázusit nem vennék sose...

2012. ápr. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
nem akarom elhinni h minden kutya ugyan olyan könnyen tanúl minden kutya ugyan olyan szelíd... és még sorolhatnám vannak olyanok akik okosabbak vagy butábbak vannak agreszívabbak szelídebbek... és én olyanra lennék kíváncsi aki nagyon nehéz eset !:D
2012. ápr. 26. 18:12
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
ja elfelejtettem, hogy ha felemeled a bőrénél fogva, és nyüszög, vagy kap a kezed felé, akkor az ,,megbukott" a teszten, ha tűri, akkor nyugodt kutya. de pl az enyém sem igazán hagyja ezt, mégis aranyos kis kutya, szótfogadó,csak jelleméből adódóan önfejű egy picit :)
2012. ápr. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyedenként változik, de szerintem egy bizonyos fajtáról szóló könyvben le van írva, hogy játékosabb vagy könnyen tanítható.
2012. ápr. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

szerintem a pitbull,amstaff,roti,dobi akiknek erősebb nevelés kell na ők első kutyának nem ajánlatosak..jah meg a kaukázusi és a kuvasz sem...



első kutyának, a labrador,golden retriver, berni pásztor, bichonok, uszkár, vizsla, ezek szerintem jók, nevelni mindegyiket kell ,de ezek a fajták nem agresszívek


persze ha NEM NEVELED akkor a legszelídebb kutyából is agresszív kutya válhat, kölyök korban elengedhetetlen a szocializáció és a következetes nevelés..

2012. ápr. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Akita inu.
2012. ápr. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor nézzük.


A nehezen kezelhetőség attól függ, hogy ki próbálja kezelni. Más a nehezen kezelhető nekem, meg más neked. Ki az etalon? :)

Makacs... Szintén, mihez képest? A makacsság tulajdonképpen csak a kitartás szinonimája, nem feltétlenül rossz tulajdonság, csak akkor, ha a kutya dönti el, miben kitartó, és nem a gazda.

Domináns egyedek vannak, fajták nem annyira.

Az agresszió egy viselkedés, nem egy tulajdonság. Agresszió fakadhat félelemből, dominanciából, de akár tanításból is, de biztos, hogy nem öröklődik.


Szóval az általad felsorolt tulajdonságok nagy része nem húzható rá egyetlen fajtára sem, maximum tapasztalati alapon. Például én első körben a yorkikat és csivavákat mondanám, mivel ők általában olyan gazdákhoz kerülnek, akik nem tudják kezelni a kutyájukat, gyengébb akaratúak náluk (ezáltal erősítik a makacsságukat is, mert rájönnek, hogy kitartó hisztivel bármit elérhetnek), ledominálják a gazdáikat, és agresszíven viselkednek kutyákkal és emberekkel is. Gondolom, nem ilyen válaszra számítottál, de azért remélem, rámutattam, hogy egy kutya önmagában sosem jó vagy rossz, ilyen vagy olyan, maximum a gazdái nem tudják a megfelelő mederbe terelni a tulajdonságaikat.


Azt sem mondanám, hogy van olyan fajta, ami nem való első kutyának. Akiben van egy alapvető tartás és annyi "önzés", hogy nem hagyja, hogy egy kutya irányítsa az életét, az egy bármilyen kutyával elbír első pillanattól, kis nehézségekkel persze, de nem lesz senkinek baja, és normális életük lehet. Akiben viszont nincs meg a kutya irányítására való akarat és képesség, az tizedik kutyának se válasszon olyat, amelyik akaratosabb nála, mert ráfázik.


A kutya mindig csak az egyenlet egyik fele, a gazda legalább olyan fontos tényező, mint az eb. Általánosságban persze lehet fajtákat sorolni, de egyedileg azért mindig el kell bírálni, kinek mi a jó első kutya, vagy kinek mi nem való egyáltalán.

2012. ápr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
utolsó, köszönöm! rámutattál arra, amit sokan nem tudnak felfogni a kutyákkal kapcsolatban. Hogy mennyire számít a gazda személyisége a kutyáé mellett. Nekem első kutyám akita inu, és engem szó szerint temetni akartak! Ismerős, ismeretlen szerint, mivel azt olvasták, hogy az akita nem való első kutyának, majd nekem fog ugrani, és átharapja a torkom. -.- Persze nem azt mondom, hogy tartson boldog-boldogtalan ilyen kutyát, csak fel kéne ismerni az embereknek, hogy milyen kutya illik hozzá, és itt nem csak a kinézetre és a mozgásigényre kell gondolni.
2012. ápr. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
vegyünk példának egy labradort és egy kaukázusit! egyik kutyával sem foglalkoznak csak vannak! etetik itatják őket és egy kertben élnek kutyák nélkül! akkor azt ne mondja nekem senki, hogy a kaukázusi ugyan olyan módon fog viselkedni egy emberrel ha bbemegy hozzá mint a labrador !
2012. ápr. 27. 08:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!