Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen közepes méretű, nyugodt...

Milyen közepes méretű, nyugodt kutyafajtát ajánlassz?

Figyelt kérdés
Azt hiszem, hogy nem sokára lessz kutyám, de az orvosnőm azt mondta, hogy csak nyugodt természetűt vegyek, így a terrierek kivannak zárva... szerintetek melyik a jó?
2009. jún. 22. 12:18
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
63%
Szia! Szerintem a basset hound, és az angol bulldog esetleg.
2009. jún. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
85%

Javarészt nevelés kérdése de a basset valóban egy nyugodt fajta.


Amit semmiképpen a terrierek mellett az a beagle, és egyéb vadász fajták!

2009. jún. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
26%
vizsla? igaz elég mozgékony kutyus, de nagyon barátságos meg kedves.
2009. jún. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
68%

Bulldogot csak akkor vegyél ha nincsen szaglásod, mert durrogtatás terén világbajnok kutya. Gyakran kell levinni, és bizony gyakoriak a bőr és szőrproblémáik.


Egyébként egyes egyedek kifejezetten virgoncak és imádnak húzni!

2009. jún. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
a vadász fajták nem nyugodtak és kell nekik heti jópár kilóméternyi túra ahhoz hogy nyugodtak és kiegyensúlyozottak legyenek!!!!
2009. jún. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

hát igazat megvallva, minden fajtát szeretek a baseten kivül.. :D azaz, nem szimpatikus az a lelógó pofija,..amúgy a vizsla jó lenne, de az túl nagy.

Még várom az ötleteket.

2009. jún. 22. 12:29
 7/33 anonim ***** válasza:
92%

Én azt mondom, vegyél labrador retrievert. Nagyon békés állatok, szeretik a gyerekeket, cseppet sem agresszívak. :)

Nekem is labradorom van, a férjemmel azért választottuk pont ezt a fajtát, mert nagyon nyugodtak, engedelmesek és jól ki jönnek a gyerekekkel.

Az én kutyám pl. annyira békés, hogy miközben eszik, akkor is lehet csavargatni a fülét, piszkálni a farkát, nem zavartatja magát.


Úgyhogy én ezt a fajtát ajánlom. :)

2009. jún. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim válasza:
100%
Nekem két golden retrieverem van, és imádnivalóak. Mindkettő feltünően nyugodt, szeretik az embereket, a gyerekeket különösen. Igaz, hogy még akkor is el kell őket vinni sétálni, ha kertes házatok van, ha meg emeletesben, kis lakás, akkor naponta leaglább háromszor, de szerintem megéri, mert ezeknél barátságosabb, hűebb társ nem létezik.
2009. jún. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
88%

itt esetleg találsz kedvedre valót:D

[link]

2009. jún. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam a labrador retrieverre, de az a baj, hogy ezek nagy kutyák, és nem engedhetjük meg műminden hónapban megvenni olyan drága, márkás tápot, ami megfelel nekik. Tudom, hogy otthon is lehet késziteni főszermentes ételt, de az meg től macerás...

És még mielőtt valaki elkezdne szidni, hogy ha nincs pénzünk nagy kutyára, akkor kicsit se vegyünk, a kutya kell nekem, mint gyógyito alapon is...

2009. jún. 22. 12:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!