Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusomat vonattal akarom...

A kutyusomat vonattal akarom vinni a hétvégén. Felendegik a vonatra? Venni kell neki külön jegyet?

Figyelt kérdés
a kutyusom shar-pei házban tartott tiszta kutya.
2012. ápr. 26. 19:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Szájkosárnak rajta kell lennie és az állatorvosi kiskönyvét is vinned kell. Továbbá külön jegyet kell neki venni és így már felengedik.
2012. ápr. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Fel, persze. Mi is szoktunk vonatozni. Kell neki venni kutyajegyet. Amit vigyél magaddal: oltási könyv, szájkosár(bár ezt nekem még sosem kérték, sosem kellett feltenni), és vmi törölköző vagy rongy, amit az ülésre teríthetsz, amire ráülhet. Előtte pisiltesd meg, így kisebb az esélye, hogy vmi besikerül a vonaton.
2012. ápr. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az enyém sose pisilt. Sose engedtem. Ott feküdt fent mellettem az ülésen, 1 osztályra így úgyse engedik fel ha kutyát visz így fölösleges a törölköző.
2012. ápr. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Csak attól félek, hogy a kocsiban hosszú távon mindig rosszul lesz szegényke és hány. Valami kutyáknak hányás elleni gyógyszer nincs? Vagy adhatok neki Daedalont?
2012. ápr. 26. 19:59
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Felengedik, kell venni neki jegyet. Szájkosár is kell. Enyém már 3 hónaposan vonatozott. Átaludta az egészet, kb. 2 óra volt az út. Többen is akarták etetni, de vigyázni kell, nehogy hányjon. Meg én amúgy se hagyom hogy idegen etesse a kutyámat.
2012. ápr. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha IC, akkor nem mehetsz be vele az ülésekhez, neked is állnod kell. Ha nem IC, akkor sem ülhet az ülésre.
2012. ápr. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%
Ültesd az első üléshez a lábad elé le. Ott nem fog hányni. Az enyémet egyszer szállítottuk a csomagtartóban és össze vissza hányta.
2012. ápr. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát amikor mi vittük a hátsó ülésen ült. Bár elég kanyargós út volt lehet azért. :)
2012. ápr. 26. 21:01
 9/10 anonim ***** válasza:

Kell neki kutyajegyet venni, és legyen nálad az oltási könyve, vagy útlevele.

Ha van időd a vonat indulásáig, akkor gyakorold vele a vonatról fel-leszállást jutalomfalatkával, hogy magától felmenjen. Az én (akkor) fél éves mudim nagyon félt a vonat lépcsőjétől, mert rácsos, és a fokok közt nem tömör, nincs semmi, állandóan bedugta a fejét közé, nyüszített. Szerencsére az indítóállomáson voltunk, ezért ahelyett, hogy felrángattam volna, vagy 2-3 percen keresztül is türelmesen, illatozó virslikockával felcsalogattam, lépésről lépésre, majd le. Ezt megcsináltam annyiszor, míg már vidáman fel-le futkosott, és játéknak vette az egészet. Ez azért fontos, hogy az első élménye a vonattal ne mindjárt rossz legyen! Ő egy kicsit félénk kutya, de mivel a kutyasuliból jöttünk, eléggé ki volt fáradva, gond nélkül végigaludta az utat. Közben át is kellett szállnunk, amire csak néhány perc volt, de hála az előzetes lépcső-tréningnek, minden gond nélkül ment. Ha előzőleg felrángattam volna, biztos félt és ellenkezett volna. Neked is javaslom, hogy az utazás előtt sétáltasd meg, labdázz vele, fáraszd le, mert akkor sokkal nyugodtabban viseli az utazást. A vonatozást egészen jól szokták viselni a kutyák. Ha szeret rágcsálni, vihetsz egy füstölt bőrt, vagy bikacsököt, amivel elszórakozhat, csökkenti a stresszt a rágcsálással, aztán úgyis el fog aludni. Én direkt nem fülkésbe ültem vele, hogy szokja a jövés-menést is, és hogy ez természetes dolog.

2012. ápr. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

IC-re és nemzetközi járatra nem engednek fel kutyát, ha le van mozgatva a kutyus, elfogad téged vezetőjének és nyugodt akkor izgulni, idegeskedni és hányni sem fog!

sebes, gyors és személyvonatra külön jegy váltása és szájkosár kötelező!

2012. ápr. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!