Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lenne az optimális választ...

Mit lenne az optimális választás? Bull-masztiff, Argentin dog, Cane corso, esetleg pit?

Figyelt kérdés
Helló! A kérdésem a következők miatt fontos: első általam nevet kutya volna, hamarosan időszerű. Van egy 13 éves német-juhászom, aki már eléggé nagyot a hall stb. Szóval szegénykém szerintem 1 nagyon max 2 évet ha bír. Olvastam a fent említett fajtákról, azonban nem tudom, hogy melyik lenne ideális kezdő gazdához.Talán tulajdonságai miatt a bull-masztiff, de valós tapasztalataim nincsenek vele. Olvastam sokat a kutyákról, viszont tényleges tudásom nevelésükkel kapcsolatban sincs. Ha esetleg segít a válaszaitokban: 19 éves fiú vagyok, nem vagyok nagy termet(173-4cm), szeretem a rendet és a normális viselkedést elvárom az állatoktól és emberektől egyaránt. Válaszaitokat előre is köszönöm!

2012. ápr. 27. 00:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Kezdő kutyás vagy, és felsoroltál olyan fajtákat, ami csak tapasztalt gazdának való.

Inkább menj be egy menhelyre, mond el az igényeidet, és ajánlani fognak neked kutyát.

2012. ápr. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Mindenképpen fajtiszta jószágot szeretnék. Következetesen fogom nevelni a kutyát.
2012. ápr. 27. 06:59
 3/21 anonim ***** válasza:
Szerintem az argentin dog ha mindenképpen ezeket a fajtákat szeretnéd.
2012. ápr. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Nekem bullmasztiffom van.

Ha következetesen neveled, erős kézben tartod, mellette viszed kutyaoviba/kutyasuliba, akkor bevállalhatod!


Családcentrikus kutya, amit a kutyatar.hu-n találsz róla jellemzést, mind igaz az enyémre (kivéve a dominancia dolgot, mert egyáltalán nem domináns sem velünk, sem más kutyával).

Ha kérdésed van, írj nyugodtan!

2012. ápr. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenképpen fajtiszta jószágot szeretnék. Következetesen fogom nevelni a kutyát."


Előbb inkább nézz utána kicsit a kutyáknak, először mondjuk annak, hogy mi a különbség faj és fajta között.

2012. ápr. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 compactegon ***** válasza:

szia. pitet, vagy a dogo-t bevállalhatod, esetleg a mastiffot is (bár ő más kategória mozgás terén stb) ha: amit leírtál tényleg valós, és elvárod az állattól, hogy rend és fegyelem legyen.

amúgy meg majdnem mindegy, hisz ha elmész egy tenyésztőhöz, és kiválasztasz egy kevésbé domináns, nem pörgős kutyát, akkor még kevesebb energiával faraghatsz belőle remek kutyát.

mi staffordshire terriert választottunk aki az első kutyám, de elengedhetetlen a magabiztosság és határozottság náluk. sok sikert, én a pitet vagy argentínt választanám, egy nyugodtabb egyedet az alomból.

2012. ápr. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Argentin dog első kutyának semmiképpen sem. Nagyon jó fajta, okos, könnyen tanul, viszont rettentő akaratereje van, és néha megmakacsolja magát, amihez tapasztalt kutyás gazdi kell, mert ilyenkor bizony nem egyszerű eset. Nem a termeted számít, hanem az, mennyire tudsz határozott és következetes lenni egy ilyen beállítottságú kutyával. Egyébként imádni való, családcentrikus, nekem is ilyen fajta van, mindenkivel jól kijön, de oda kell rá figyelni, mert pillanatok alatt elkanászodik :D
2012. ápr. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"Mindenképpen fajtiszta jószágot szeretnék."


Fajtatiszta. És miért csak fajtatisztát ?

2012. ápr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ne haragúdj, de nem bírom ki szó nélkül. Nagyon szúrja a szemem. Mennyire olvastál utána a bullmasztiffnak és mi alapján mondod, hogy ő lenne a legmegfelelőbb, ha még a nevét sem tudod helyesen leírni?
2012. ápr. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
nem ajánlm h egy 13 éves majdnem süket öreg kutyus mellé vegyél ezek a fajták közül bármelyiket is. Mind a 4 kutyának óriási a mozgásigénye és dominánsabb mint akár egy nj! NEm ajánlatos egy öreg békés kutya mellé egy hiperaktiv domináns nehezebben kezelhető kölyköt válsztani akármelyik közül is. Sajnos a páromék is elkövették ezt a hibát évekkel ezelött és ott szintén nj volt szo,az öreg is és a vett kölyök is az volt. Az öreg mindig morgott rá amikor az csak játszani akakrt volna vele,mire felnőtt a "kölyök" ő lett a falkavezér és hát had ne részletezzem h milyen harcok folytak. Kutyasuli vmit fogott a helyzetből de sajnos az idősebb kutyus elpusztult rá 2 évre h a fiartal a házhoz került.Nekem szent meggyőződésem h a kölyök miatt. Egy rémálom lett az éelte,nem evett rendesen,folyotn szétlett harapva a feje stb. Nem ajánlom h vegyél kutyust egyelőre.
2012. ápr. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!