Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért habzsol ennyire? Szinte...

Miért habzsol ennyire? Szinte megfullad. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Van egy 2,5 hónapos rottweiler kiskutyánk,(Mex)és a 5 hónapos Westink.(Bobby) Nagyon jól kijönnek egymással, összebújva alszanak, játszanak, szóval jó barátok lettek. Még naponta 3-szor kapnak enni, általában tápot, vagy konzervet egyenlőre. A roti úgy eszik, hogy szinte megfullad. Még be sem fejezi a saját kajáját, de már azt lesi, hogy eheti meg a Bobby-ét. A tápot meg sem rágja, (még jó, hogy aprószemű). van, hogy annyira eszik, hogy visszajön a kaja. Rossz nézni, pedig mindent megkapnak, jól vannak tartva...
2012. ápr. 27. 08:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én nem ajánlom a konzervet,csak a jó minőségűt.Azt ajánlom zárd őket külön szobába míg esznek.Egyszer majd próbáld ki,h engedd össze őket (mikor esznek)és,ha Mex meg akarja enni Bobby ennivalóját told el tőle és adj neki egy jutalomfalatkát,h megszokja jó távol maradni tőle.

2012. ápr. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
2,5 hónapos és voltak testvérei. Így szokta meg. pár hónap múlva már jobb lesz, de addig se engedjétek, hogy egymás ételéből egyenek.
2012. ápr. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Segítség lehet a póráz két végén műsor.
2012. ápr. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Én egy kis vizet löttyintettem a száraztápra, úgy nem tudja mohón falni.

Miket írok..Még mindig teszek rá egy kevés vizet, mert ha szárazon odaadom nekik, akkor az általad leírtak történnek.Próbáld ki, aztán írd meg, hogy bevált-e nálatok.

2012. ápr. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is habzsol, ezért vettünk neki habzsolás gátló tálat, aminek a közepe ilyen kitöltött így csak a szélén van a kaja. Olvastam, hogy ezt szokták úgy is helyettesíteni, hogy egy nagy (csakis nagy, véletlenül se tudja megenni!) követ raksz a tál közepébe, az szélre szétosztja a kaját és nem fogja tudni olyan gyorsan megenni, és nem fér hozzá olyan könnyen. Amióta mi ilyen tálat használunk azóta nem hányja vissza a kajáját, mert a miénknél is ez volt az elején még.


Amúgy nincs különösebb oka, ő ilyen. Legalább majd könnyen motiválható lesz kajával tanulás közben. :)

2012. ápr. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Különben voltak testvérei. Mi is erre gondoltunk, mikor elhoztuk, hogy azért eszik ennyire gyorsan. Viszont itt nem veszi el tőle senki. Bobby olyan nyugodt kutya evés közben, hogy az csak na. Van mikor megengedi Mexnek, hogy egyen a kajájából. Ő nyugodtan, lassan eszik. Mex olyan mint egy feneketlen derítő....folyton enne. Ezt a habzsolásgátló tálas dolgot kipróbáljuk, hátha használ. Köszönöm szépen.
2012. ápr. 27. 08:27
 7/18 anonim ***** válasza:

Azt tényleg ne engedjétek, hogy megegyék egymás kajáját. Ha az egyik befejezte, akkor ne menjen oda a másikhoz, amíg az meg nem ette.

Egyébként azt tudom javasolni, hogy Mex-nek úgy adjátok a kajáját, hogy egy nagy tálba, és tegyetek bele nagy köveket:) Így nem fér hozzá olyan könnyen, több időbe telik, amíg megeszi.

2012. ápr. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Az én kutyám 4 hónapos és ő is nagyon habzsol, mintha nem evett volna egy hete. Én is egy kis vizet rakok a kajájára és sokkal jobb, nem eszi olyan mohón.
2012. ápr. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Mi, amióta nálunk van, vizet teszünk a tápra, egy keveset, de neki, ez nem számít, akkor is nagyon gyorsan eszik. Egy roppanást nem lehet hallani, csak nyeli...Ki fogjuk próbálni ezt a köves módszert, hátha beválik...Valaki látná hogy eszik, azt gondolná, hogy egy hete nem adtam neki enni...:)
2012. ápr. 27. 08:39
 10/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a víz csak ront a helyzeten, hiszen egy puha valamit még könnyebben eszik meg. Hagyd szárazon, hátha úgy megrágja.
2012. ápr. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!