Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hemperegnek a kutyák...

Miért hemperegnek a kutyák kakiba?

Figyelt kérdés
Az én kutyám még kölyök és eddig nem csinált ilyet, de már több kutyánál is láttam és mesélték a gazdik. Viszont tegnap az egik kis barátja ezt csinálta és valószínűleg elleste tőle és utána ő is meghempergett. Szerencsére nem lett kakis, de elég büdi lett, úgyhogy áttörölgettem a szőrét. Szóval miért csinálhatják ezt? Nem örülnék, ha az enyém is rászokna!:)
2012. ápr. 27. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert nekik a büdös az nem zavaró, sőt éppen az a jó .Magyarázat szerint a saját szagukat álcázzák, ez valami ősi ösztön náluk.
2012. ápr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez régi ösztön. Így fedték el a saját szagukat, mikor még farkasként vadásztak.
2012. ápr. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy erős ösztön. A kutya ugye ragadozó, és a vadászat során így fedik el a saját szagukat. Vadászkutyáknál jellemző(bb). Mondjuk nekem yorkim van, de ő is előszeretettel csinálta olyan 2 éves koráig, heti rendszerességgel. Más állatok ürülékébe, és mindenféle dögökbe hempergett(döglött bogarak, döglött béka, egyszer döglött galamb...:S) Tegnap meg egy friss madárkakit talált meg...igaz az utóbbi években ez már csak néhány havonta fordul elő.
2012. ápr. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért az nem baj, ha letiltom róla, ugye? Nem szeretném a lakásban ezt szaglászni!:) Meg ugye az sem túl jó, ha túl gyakran fürdetem, de ha nem lesz ilyen szerencsénk és egy kicsit puhább kakit talál meg, akkor bizony jó kakis lesz, amiért már muszáj lesz megfürdetni.
2012. ápr. 27. 15:33
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze ,hogy nem baj. Én se szerettem nyakig xaros kutyával hazamenni ,főleg mikor a kocsiba is be kellett tenni az külön élmény volt :D Szóval rá kell szólni elvinni onnan, de résen kell lenni mindig és figyelni mit szagolgat.
2012. ápr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan rászólhatsz, de egy olyan dologról, ami nem egy felvett szokás, hanem egy ösztönös cselekvés, arról nagyon nehéz leszoktatni.

Ráadásul az ember mindig akkor veszi már csak észre, amikor épp benne hempereg:)

2012. ápr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!