Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti nem tartjátok természet...

Ti nem tartjátok természet ellenesnek a pórázt?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám, de nem tudom én úgy vagyok vele, hogy olyan természet ellenes nekem a póráz. Régen sem voltak pórázon a kutyák, nem akarom korlátozni a mozgásában. Csak úgy jön mellettem, vagy elmegy pisilni arrébb. Tömbházban lakunk egyébként. Néha még nyakörv sincs rajta, azt se nagyon szeretem ha van rajta. Nagyon sokszor nem viszek le pórázt se, vagy ha van is nem rakom rá.

Ti hogy vagytok vele?

Tisztában vagyok, hogy megbüntethetnek ezért, de soha senki nem szólt még a 3 év alatt. Sokszor a városban is elengedem, de ha úgy bemegyünk forgalmasabb helyekre rakok azért rá, de előfordult már, hogy nem. És amint lehet akkor is engedem el.


2012. ápr. 27. 16:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

regebb nem volt ennyi auto.

es regebb nem volt poraz,de most nem hiaba talaltak ki

porazzal lehet tanitani is

2012. ápr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Tudod márcsak a kutya biztonsága érdekében is ráteszem. Mert megláthat valamit és csak egyet ugrikés már kocsi alatt lehet.Valamint gondolom neked egy kutyád van és nem négy és nem 80 kilósak. mert sokan félnekis tőlük, ha nincsenek pórázon. Egy kis vakarcsot vihetsz póráz nélkül, annak nem 1 másodperc 10 méter megtétele
2012. ápr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
meg a kis kutyaktol is van aki fel...
2012. ápr. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartom természet ellenesnek.

Én mikor lakott területen sétáltatom a kutyákat akkor mindig van rajta póráz. Mikor kiérünk a mezőre akkor mehetnek póráz nélkül! Mikor erdőben sétálunk olyan helyen ahol sok vadász van ott szintén van rajtuk póráz.

Nyakörv/hám csak akkor van rajtuk amikor sétálunk velük vagy dolgoznak és kell, amúgy nem. De azt sem érzem természet ellenesnek csak ha nem kell akkor minek legyen rajtuk?!

2012. ápr. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Na én is így gondolom. Ha nem kell minek legyen rajta? Nincs rá szükségem, meg miért korlátozzam?

Persze ha nagy forgalomban sétálunk a biztonság kedvéért rajta van, de ez a kutya nem fog sehova se kiugrani akár mit megláthat.

2012. ápr. 27. 17:08
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

abban ne legy olyan biztos:))

en is azt hittem a kutyamrol,de meglatott egy macsekot es atrohant az uton,epp az auto elott,majdnem elkapta

szoval ez nem jatek!

a kutyad vedelmeert hasznalj porazt!!

Aval nem korlatozod,azt ne ugy fogd fel,hogy korlatozod a kutyat!

2012. ápr. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát erre felénk is vannak,akik nem tesznek a kutyára.Oké,hogy megvan nevelve a kutya és nem rohan el a tiéd,vagy ha mégis akkor vissza tudod hívni,de azért engem néha megilyeszt mikor látom,hogy az egyik itteni kutya rohan felém.Szóval,ha olyan helyen vagy ahol több ember is van én tennék rá a helyedben.Mert vannak akik félnek tőle.

Azzal semmi bajom,ha nincsenek emberek/autók stb és nem teszi rá valaki.

2012. ápr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én is lakótelepen lakom, itt max. este 9 után engedem el, de az is nagyon ritka, mert azért autók akkor is járnak errefele.

Ha parkba, kirándulni, stb. megyünk, akkor természetesen nincs rajta.

2012. ápr. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A számítógép nem természet ellenes? Mégis használod, hogy egyebet ne is említsek.....
2012. ápr. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
azért ezt a póráz kérdést lehet más szemszögből is nézni. A póráz, egy kötelék a kutya, és a gazda között. a gazda ezzel küld jelzéseket, irányit, és biztonságérzetet ad a kutyának. a kutyák alapvetően ösztönlények, ebből kifolyólag néha hitetelen dolgokra képesek, lásd az előttem szólókat, macskavadászat, nyulkergetés, stb. ilyenkor egy erős zsákmányszerző ösztönnel megáldott kutyánál, felszinre jöhet a szunnyadó vadász-szenvedély, ami veszélyes. csak ezt is mint minden kiképzőeszközt meg kell tanulni használni, és tudni kell kezelni.
2012. ápr. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!