Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 honapos kutyust hogyan...

2 honapos kutyust hogyan bolhatlanitsak?

Figyelt kérdés

Ma hoztuk haza es eszrevettem bolhas es ugy sajnalom, hogy nemhozhatom be, igy kint van es sir szegenykem, igy nem tudom behozni felek minden bolhas lesz.

Hetfoig nem tudom dokihoz vinni, addig nem tudom valamivel itthon kezelni?


2012. ápr. 27. 22:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
53%

Jó alaposan fürdesd meg (2x is átmoshatod), akár sima humán, ha lehet gyereksamponnal, a fejét is, a fülébe meg a szemébe ne menjen a víz. Jó alaposan öblítsd ki bő vízzel (a vízben megfulladnak a bolhák, ha ismereteim nem csalnak). Valószínű kiviszi az összes bolhát. Utána szárítsd meg, és nézd át, ha találsz még benne 1-2t, szedd ki és körömmel nyomd össze. Tudom milyen undorító, de ha sikerül neki is sokkal jobb, és persze neked is.


Sajnos én is jártam már így, én ezt tettem, a víz levitte az összes bolhát. Nem a legszakszerűbb módszer, de jobb mint kint a szabad ég alatt 8 hetesen, főleg ha előtte bent tartották.

2012. ápr. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Ez lemaradt:

A szárítással óvatosan, a kistestű jószágok teste hamar felhevül ha hajszárítózod, jobb, ha csak hagyod bent a melegben megszáradni, de figyelj oda, meg ne fázzon, ne legyen huzat, és rendesen száradjon meg (a bőre is). Ha van még kérdésed írd meg nyugodtan, egy darabig még fent leszek.

Egyébként milyen fajta kutyus?

2012. ápr. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 SlipMan válasza:
Az utolsónak pont ezaz hogy nem szabad magátol megszáradni hagyni, mivel a kutyák bőrén hamar kialakulhatnak különböző gombás betegségek! Szárítsd meg nyugodtan, csak ne forró levegővel és ne közelröl. Tudom hosszadalmas folyamat lesz de megéri:)
2012. ápr. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Oh, nagyon szepen koszonom a valaszokat, tenyleg sima mosassal? van alergia elleni buza sampon direkt baba kutyusnak valo szemet sem iritalja (ha esetleg bele pancsolom)de nem mertem.

Igen nagyon sajnalom, kint hagyni bar 2 meterre van tolem es nyitott ajtonal csak van egy racs koztunk.

Picike nagyon, csivava.

Felek a paromtol:S elment itthonrol es megigertem nem hozom a szobaba, fel a bolhaktol es nem hiszem hogy elhinne , hogy egy sima mosastol ki takaritottam belole oket, tuti egybol ra fogna hacsak viszketne valamie:)

2012. ápr. 27. 22:52
 5/26 SlipMan válasza:

Pancsihoz mindenképp kimondott kutyasampont használj mert a számunkra készült tusfürdő, sampon lehet hogy illatosabb (sőtt...XD) de árt a kutyák szaglásának:) Fürdetés után meg nézz szét bolha írtó csepp után! A nyakához és a farka tövéhez cseppents CSAK 1-et 1-et, és az kb 2-3 hónapra védettséget ad.


Üdv egy 11 hetes kiskutya gazdája :)

2012. ápr. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

A sampon mirol irtam kutya sampon, kimondottam bebi kutyanak, a olha elleni cseppel megvarnam a doki velemenyet, mert nem mindegy menyit teszel es milyet, ugye foleg, hogy pici sulyrol beszelunk.

Az a kerdes, hogy a simma kutya samponos furdes utan szobaba vihetem e tenyleg a kutyust, bar vagy 3 lattam csak benne.

2012. ápr. 27. 23:07
 7/26 A kérdező kommentje:

Nincs meg neve! van valami jo otletetek? Bolhas!XD

Kislany

2012. ápr. 27. 23:11
 8/26 SlipMan válasza:
Az 1 csepp a nyakra 1 csepp a farka tövéhez kiskutya adag :) nekem egy 11 hetes német törpespicc-em van, szóval szintén kistestü és állatorvos mondta az adagot :)
2012. ápr. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 SlipMan válasza:
Mellesleg a fürdetés után menj ki vele valahova még miután megszáradt és alaposan nézd át a bundáját, főként a hajlatoknál és a buksiján, aztán ha találsz még benne 1-2 bolhát a körmöddel roppantsd össze. Nagyon strapabírók a kis mocskok, csak simán nem tudod összenyomni őket :D
2012. ápr. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Rendben, koszi.

De edes lehet a te kutyusod is!!!

Szobatisztasaggal, hogy alltok? Sikerult megtanitani?hogyan?

Es ha egyedul marad nem sir? hogy szoktasam ra? magara hagyom, kicsi idore es ugy nyujtom az ido tavot? te hogy csinaltad?

Na jo megyek megfurdetem, felebredtt es irdatlan nagy hiszti van :S

2012. ápr. 27. 23:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!