Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek hatásos?

Szerintetek hatásos?

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam, hogy amikor rosszat csinál a kutyám, (pl.: ás,szétszed valamit, ugrál vagy harapdál) akkor megkötöm 2-3 órára. Vettünk egy 6méteres láncot, és akkor meglenne kötve arra az időre, de mégis tudna kicsit járkálni...

2012. ápr. 28. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Akár be is válhat. De szerintem sokkal hatásosabb ha erélyesen rászólsz.
2012. ápr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rossz gondolat. Amikor a kutya csinál valami rosszat, akkor azonnal kell büntetni, és a büntetésnek valami gyors és hatásos dolognak kell lennie, különben a kutya nem tudja összekötni a büntetést a rossz magatartással. (pl. rácsapni az orrára ha harap, hangosan rászólni, oldalba bökni, rálépni a hátsó lábára ha ugrál, stb.) Azzal, hogy kikötöd órákra, nem fogod megnevelni, csak egy agresszívabb kutya lesz, aki még jobban fog ugrálni, harapdálni és szétszedni dolgokat, mivel az alapvető mozgásterét elzárják előle.
2012. ápr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%
Minek vettél kutyát ha nem tudod meg nevelni? Neveld meg de ne úgy hogy megkötöd ha te csinálsz valami rosszat téged is meg kötnek?? nem hinném
2012. ápr. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem tudná összekötni, hogy most azért kötöd meg, mert rossz volt. Akkor kell rászólni, amikor a rosszat csinálja. Plusz egy idő után megszokná a láncot, és már nem venné büntetésnek venni.
2012. ápr. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

11:38 már próbáltam mindet amit leírtál, orrára csapni, stb... nem vált be.



12:11 A kutyát meg az embert ne téveszd már össze...+ az én dolgom, hogy veszek-e a kutyát vagy nem. Volt már 2kutyám azokkal minden rendben volt nevelés terén, de ezt orra csapással vagy hátsó lábra rátaposni...ezekkel nem megyek vele semmire.

2012. ápr. 28. 19:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy biztos: a kikötés nem válik be. Plussz, ha a környékeden van állatvédőrség, és valaki bejelenti, hogy kikötve látta a kutyád, akkor az is lehet, hogy elveszik tőled.
2012. ápr. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!