Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti levágatnátok a kutyátok...

Ti levágatnátok a kutyátok szőrét nyárra?

Figyelt kérdés

Pekingi palotakutyám van. Egyszer még kisebb korában volt nyíratva a szőre. Vannak érvek ellene meg mellette is.

Bár úgy tudom, szinte semmit nem jelent az, ha le van vágatva a szőre. Mert hát a bunda télen fűt nyáron hűt. Na de még is azért érdekel a véleményetek. Nekem egyébként személyszerint sokkal jobban tetszik rendes szőrben, de ha a kutyának úgy tényleg jobb, akkor vágatva lesz. Két éve mikor volt neki, akkor egyébként nem sok változást vettem észre.


Most (nyírás nélkül): [link]


Két éve (nyírva):

[link]

(bár itt még fiatal is volt, kis nyurga, de kb ilyen lenne most is, csak szélesebben)


2012. ápr. 28. 12:32
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Még nyíratva közelebbi képek:

[link]


[link]


Szőrben:

[link]

2012. ápr. 28. 12:37
 2/16 anonim ***** válasza:

én kutyakozmetikus vagyok és mindig lenyírom a pincsim jőidőben:) Most nyírtam meg múlthéten 13 mm-essel a hátát és ritkítottam is a fülét és a farkát és nagyon szép így is meg hosszű szőrrel is :)

Ahogy a tied is :) Szerintem nyugodtan megnyírathatod,enyém felszabadult utána nagyon:)

2012. ápr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Mikor két éve levágattam a szőrét akkor én úgy vettem észre, hogy olyan szégyenlős lett vagy nem is tudom :D Szegényt mindenki kinevette itthon ő meg elbújt, pedig sose szokása. Utána megbékélt "meztelenkedésével". Szóval én ilyesmiket nem vettem észre rajta, hogy megkönnyebbült, vagy nem lenne olyan melege.

A szőr hullás ellen mennyit segít ha levágatom neki? Sajnos nagyon hullik a szőre (mint mindig..) és ezt itthon annyira nem szeretik.

2012. ápr. 28. 12:51
 4/16 anonim ***** válasza:
Jaj nálunk is ez volt nyírás elött tiszta szőr volt minden,mindig megtelt a keféje is szőrrel,és most ez segített hálisten:) Miért lett kinevetve?:S
2012. ápr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Mert szerintük hülyén nézett ki. Egyébként annyira nekem sem tetszik, bár aranyos úgy is. Utcán meg mindig megkérdezték, hogy pincsi-csivava mix-e. Egyébként ez sem zavart, mert nézték már bichonnak meg perzsamacskának is szóval... :D

De akkor lehet elgondolkodom újra a nyíráson.

2012. ápr. 28. 12:58
 6/16 anonim ***** válasza:

Nekem is Pekingim van. Kb két hete levágtam neki a bundáját 3/8-ossal én magam. Már 2 éve vettem is neki erre a célra kutya szőr nyíró gépet 30 ezer forintért.

Van, aki azt mondja, hogy két rétegű bundát tilos nyírni, mert az télen melegíti a kutyát, nyáron hűti. Hát neki tavaly nyáron nagy volt a bundája (kb 15 cm-es) és ugyanúgy lihegett, ugyanolyan melege volt... Szóval én nyírom neki.

2012. ápr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Bizony nyírd meg neki, hidd el csak könnyebb a melegben. Mint ahogy akinek nincs haja, kopasz, vagy akinek hosszú haja van. Nekem igaz két pulim és egy komondorom van, de eddig még minden nyáron le lett csetkelve a nagy bundájuk. Én magam vágom, nem engedek szakembert a kutya közelébe. Nagyon jól esett nekik, de természetesen télre helyrejön nekik, akkor kicsit vastagabb
2012. ápr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

nekem is pontosan olyan a kutyusom mint a tiéd.

most két éves és mi is meg fogjuk nyíratni mert tiszta szőr minden meg szerintem jobb is úgy neki.

szerintem mindegy hogy milyen a kutyus szőre csak jól érezze magát. ahogy nézegettem a képeket gyönyörű a kutyusod megnyírva is meg nem is.

De én is azt mondom hogy nyárra legyen nyírva. :)

2012. ápr. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Rendben :) Kipróbáljuk, aztán ha még sem akkor következő nyáron nem lesz.

Köszönöm a dicséreteket :)

2012. ápr. 28. 14:41
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem értelmetlen levágatni a szőrét! Kihullik az magától is. De ha azt vetted észre melege van és nem hullik a szörzete, van rá speciális gyógyszer. Az ismerősöm azt használta és bevált.
2012. ápr. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!