Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan etessem hogy "hízzon"?

Hogyan etessem hogy "hízzon"?

Figyelt kérdés
9 hónapos cane corsom van.az etetétésel sok gond volt kisebb korábban mert fehérjeérzékeny gyanús volt,majd kiderült hogy poratka,de azóta sem kap semmilyen szárnyas eledelt.az állatorvos utasitása szerint rizst kap répával és darált nyesedéket ami még mindig csak marha vagy vadhús,de annyira be van "horpadva"mintha nem kapna enni...egyébként most 30kg körüli a súlya.az a kérdésem hogy vajon valamit rosszul csinálunk vagy más kellene adnunk??

2012. ápr. 28. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem értem. Ha kiderült, hogy poratkára allergiás, akkor miért kerülitek a szárnyasokat? Mondjuk oké, a biztonság kedvéért, de szárnyason kívül is még van sok másfajta hús.


Prémium tápokban is van hipoallergén fajta, amiben nincs csirke (ugye erre a leggyakrabban allergiásak a kutyák). De főzni is főzhetsz olyat, ami olcsó és mégis van hús benne. Például marhamáj, mondjuk az lehet, hogy nem olcsó, csak nekem tűnik annak, hiszen az én kutyám nem eszik valami sokat (1.8 kg-os kutya).


De a fehérjét hallal és főtt tojással is tudod pótolni.

2012. ápr. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja, most látom, kap marhát is. (elnézést)


Szerintem az arányokkal lehet a baj. Szénhidrátból adj kevesebbet (rizs) és zöldségből, húsból többet, én répa mellé adok még zöldborsót, fehér répát, spenótot...stb.


És vannak kutyáknak táplálék kiegészítők, koncentrátumok, multivitaminok...stb Meg valami zöldkagyló (arról nem tudom micsoda, csak sokat hallottam, hogy kölyköknek érdemes adni)


És a húst pótolhatod hallal vagy főtt tojással is, vagy csak pluszba beleteheted a marha mellé a vacsijába.

2012. ápr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

igen egy nyers

tojást minden reggel kap a kajájába meg immunovet-et+csonterősitőt kap:)

egyébként köszönöm a hozzászólást:))

2012. ápr. 28. 19:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a táplálékával az arányai rendben vannak, akkor hízást a többszöri etetéssel és a nagyobb mennyiségű táplálékkal érhettek el. Viszont ha a doki és a tenyésztő szerint nincs kórosan elhízva, akkor jobb, ha nemt erhelitek le az ízületeit plusz kilókkal, mégsem egy apró testű fajta.
2012. ápr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 donne ***** válasza:
huuha némelyik kutya jobban él mint akármelyik ember XD
2013. febr. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!