Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha úgy adnak el nekem kutyát,...

Ha úgy adnak el nekem kutyát, hogy ivartalanítanom kell, de nem teszem meg, akkor mi van? Hogy derül ki?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 28. 19:39
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
3%
Nem kötelező a kutyát ivartalanítani. Attól függ, miért mondták neked, hogy ivartalanítanod kell.
2012. ápr. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Le ellenőrzik. Azt hiszem, ha csippes, akkor a rendszeren (petvetdata) keresztül meg tudja nézni a tenyésztő, hogy volt e ivartalanítása, de nem vagyok benne biztos.
2012. ápr. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 VBeata81 ***** válasza:
78%
De igen, kötelező. Ha tenyészetből veszed, és szerződésben vállalod, hogy ivartalanítod. Nem tudom, hogy ellenőrzik, de miért is fontos ez? Tartsd be, amit vállaltál. Amúgy is a kutyád érdeke.
2012. ápr. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
95%
Nekünk a macskát kellett ivartalaníttatni 10 hónapos koráig. Oltási könyvet, amibe a doki beleírta, lepecsételte, hogy megtörtént, be kellett mutatni a tenyésztőnek. Ha nem tettük volna, jogosan követelhetné a tenyésztői árat, ami a kedvenc ár többszöröse.
2012. ápr. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
81%

Leellenőrzik bizonyos idő után! Ha menhelyről hozod ki ivartalanítási kötelezettséggel lehet csak...na vajon miért, tippelhetsz.

Ha tenyésztőtől hozod, akkor meg valószínűleg azért, mert színhibás, és amúgy sem lehetne tenyészteni, ezért kérik az ivartalanítást, hogy még véletlenül sem fordulhasson elő.

2012. ápr. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Ajándékba kaptam egyet elvileg ivartalanítanom kell,hogy ne tenyészthessem!De én nem akarom megtenni.Tudom nem veszélyes stb,de nem szeretném ivartalanítani.

Miért lenne ez az ő érdeke?

2012. ápr. 28. 20:02
 7/38 anonim ***** válasza:
75%

Akkor ne ivartalaníttasd. De ne csodálkozz, ha megy hozzád a bírósági idézés és tárgyalás után a fejedhez vágják, hogy fizesd ki a 3-4százezres (és ezzel talán még keveset is mondtam) tenyésztői árat! És ez nem vicc! Mivel szerződésbe van írva, amit te aláírtál, köteles vagy erre, nincs kibúvó.

Jó lesz az?

2012. ápr. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
85%

A kutya érdeke hogy ivartalaníttasd, hiszen sok betegséget megelőzöl vele. Ha ajándékba kaptad ivartalanítási kötelezettséggel és nem műtteted meg, akkor is visszakérheti az ajándékozó.

Én ha hobbikutyának adok el kutyát még azt is kikötöm, hogy csak az én orvosm végezheti el a műtétet. Akkor biztos vagyok benne, hogy megtörtént

2012. ápr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 VBeata81 ***** válasza:
85%
Kan és szuka kutya esetén is megelőzi az ivarszervi daganatos megbetegedéseket, szuka esetén az álvemhességet és a gennyes méhgyulladást. És nem él át szexuális frusztráltságot, mert a hormonok hajtják, de nem párosodhat.
2012. ápr. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
92%

Ha ivartalanítási szerződésed van, és megszeged, akkor leperelhetik rólad a gatyádat, vagy vissza a kutyát. Azért írnak szerződést, és nem csak elmondják a telefonban, hogy számon lehessen kérni rajtad a szerződés tartalmát.

Az ivartalanítás pedig azért az ő érdeke, hogy az életét ne a hormonok játéka határozza meg, elkerüljön egy csomó életveszélyes szituációt (szökés, szülés, verekedés, nyilván nemtől függően), és egy rakás egészségügyi problémát.

2012. ápr. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!