Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tapéta/fal evésével megmérge...

A tapéta/fal evésével megmérgeződhet egy kutya?

Figyelt kérdés
Sajnos ma sokáig (10 órát) kellett egyedül hagynunk a kutyánkat. Ritkán van egyedül, pláne nem ilyen sokáig, ilyen még eddig nem is fordult elő. Eddig sosem rombolt, ha pár órát egyedül volt, de most egy elég nagy területen letépte a falról a tapétát és előfordulhat, hogy a falat is megkóstolta. Ezután lementünk egy órás sétára, megkapta a gyógyszereit (egy felső légúti fertőzése van), megvacsorázott és békésen rágcsálta műcsontját amikor minden kijött belőle. A vacsoráját egy az egyben kihányta, aztán pár perc múlva a reggelije egy kis maradványát. Lehet, hogy evett a tapétából és ettől hányt?
2012. ápr. 28. 22:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
csak a sok cellulóztól hányt. semmi gond.jobb, hogy kijött
2012. ápr. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Húh, akkor jó! Megkönnyebbültem, köszönöm!:)
2012. ápr. 28. 22:57
 3/20 anonim ***** válasza:
75%
Lehet nem rombolni akart, csak ásványi anyag hiánya van, azért evett a falból is, nem csak a tapétát szedte le...
2012. ápr. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
48%

Szeparációs stressz gyanús a sztori, figyeljetek oda rá, mielőtt rosszabb lesz.

Amúgy valószínűleg tényleg "csak" a nem bele való dolgokat hányta ki.

2012. ápr. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy szeparációs stresszről szólt a dolog, de nem igazán tudom, hogy mit lehetne ezzel kezdeni. Lehet, hogy az is baj, hogy ilyenkor kizárjuk az előszobába? Sajnos albérletben vagyunk és már így is elég nagy a kár, amit persze belekalkuláltunk a dologba, de ha a többi helyiségben is pusztítani kezd?:S Az jó, ha fokozatosan növeljük a távollétet a néhány másodperctől a pár óráig?


Az is biztos baj volt, hogy eddig ritkán volt egyedül, de lényeg, hogy most sincs már baja, úgyhogy valószínűleg tényleg csak lenyelt valamit, amit nem kellett volna.

2012. ápr. 29. 09:55
 6/20 anonim ***** válasza:
nézzétek meg mit csinál. Rakhattok webcam-et a lakásba és kintről figyelitek.AKONG játékok is jóklehetnek,azokkal elvan pár órát. És ne zárjátok ki. Az egész lakásban szerintem nem rombolna.
2012. ápr. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Helyesbítenék: tudom, hogy a falkavezérségen kell dolgoznunk és valószínűleg tegnap elvesztettem a szemében azt a kis tekintélyt is, ami volt, mert mérgemben eléggé leszidtam és hát ugye ő nem tudta miért, csak azt látta, hogy labilis vagyok.:( De ezt már elrontottam!:S
2012. ápr. 29. 09:59
 8/20 A kérdező kommentje:
Ezen a webcamon már mi is gondolkodtunk és szerintem el is fogjuk játszani. Ez a játék micsoda, amit írtál? És hol lehet kapni?
2012. ápr. 29. 10:00
 9/20 anonim ***** válasza:

A KONG játékokat bárhol lehet venni, én ahonnan ajánlom ez:

[link]

Ezek olyan játékok amiben az a lényeg hogy teszel bele jutalomfalatot és a kutyának ki kell bányásznia onnan. Amit linkeltem ott ingyenes a szállítás és megbízhatóak, mindig időben hozzák a dolgokat

2012. ápr. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Hát igen, falkavezérségen kell dolgozni, ennyit tudtok tenni. Semmi el-meg beköszönés, semmi ugrálás, követelőzés, séta láb mellett vagy mögötted, fegyelmezés, és mindig magatokat helyezzétek előtérbe. Ha például a kutya útban van, elkülditek, nem eltűritek. Ez csak egy apróság a sokból, de magát a hozzáállást elég jól példázza, elsősorban ő alkalmazkodjon hozzátok, ne ti hozzá.

Nem nagy ördöngősség, ha az ember egyszer rájön a titkára, és szerencsére elég sok információhoz hozzá lehet jutni a neten és könyvekben :)

2012. ápr. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!