Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti megengeditek a kutyátoknak?

Ti megengeditek a kutyátoknak?

Figyelt kérdés
Ti odaengeditek a kutyátokat séta közben a kerítéshez,hogy megszagolja a másik kutyát?Erre mifelénk nagyon kevesen sétáltatnak kutyát így a kutyám kevés kutyával tud játszani és én séta közben oda szoktam engedni a kerítéshez a kutyámat,hogy megszagolja a kutyát(persze csak akkor ha látom,hogy a kutya barátságos és nem agresszív). És már nagyon sokan beszólogattak emiatt,hogy miért engedem oda a kutyámat,hogy ez felelőtlenség tőlem,pedig szerintem attól nem lehet baja a kutyának ha más kutyákkal is ismerkedik és nem egy szocializálatlan kutya lesz belőle aki minden kutyára rá akar támadni.Nektek erről mi a véleményetek,tényleg felelőtlenség odaengedni?
2012. ápr. 29. 09:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
Ha családi házas környéken sétálunk és látom, hogy a kerítés mögött levő kutya nem őrjöng, akkor odaengedem én is. Ha védi a területét, agresszív, akkor jön a közömbösítés, vagy elterelem a figyelmét és elhaladunk mellette, vagy akár az is, hogy a kerítéstől távolabb le is ültetem és ha nyugodt marad, kapja a jutalomfalatot.
2012. ápr. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Syba ***** válasza:
26%
Nem engedem oda soha a kutyusomat. Igaz kicsike (havanese) de feléri a kerítést. Minden kutya védi a területét és meg haraphatják a kutyád orrát vagy valamijét mert az az ő "tulajdonuk". Nem engedném oda , bármilyen vad és agresszív kutya lehet a kerítés másik végén.
2012. ápr. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Természetesen én sem engedem oda minden kutyához,de ha látom,hogy a kutya csóválja a farkát akkor megengedem a kutyámnak,hogy megszagolja a másik kutyát,mert szerintem attól nem lehet semmi baja ha ismerkedik a kutyákkal.
2012. ápr. 29. 09:53
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Persze hogy felelotlenseg

Az allatrol sosem tudod mit gondol mit akar

barmikor egymasba kaphatnak es az Allat aki baratod egyben te miattad szenved

a 8 eves gyereket miert nem engedi el egy Magyar allampolgal Irakba Nyaralni 2 honapra,

2012. ápr. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
Aki fél, az ne engedje oda, de aki ismeri a kutyák testbeszédét, az meg tudja ítélni, miből lehet baj és miből nem.
2012. ápr. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem kéne, én az előző kutyámmal így csináltam, mint te, és egyszer úgy jártam, hogy az addig barátságosan szimatoló, hevesen csóváló kutya, akihez többször is odavittem már, minden előzmény és figyelmeztetés nélkül, váratlanul belemart a kölyökbe... Ezek a kerítés mögött élő, szocializálatlan kutyák sajnos megbízhatatlanok, nem ismerik az ismerkedés szabályait, erősen védhetik a területüket. Ugyan nem ők tehetnek róla, hanem a gazdáik, mégis jobb elkerülni őket. Egy ilyen incidens után marha nehéz lesz a kutyád lelkét helyretenni, lehet, hogy nem is tudod majd - vagy nagyon félős, vagy agresszív lesz. Az lenne a jó, ha teljesen figyelmen kívül hagyná a kerítés mögött ugatókat, sem ugatni, sem ismerkedni nem engednéd oda.


Inkább egy közeli kutyaiskola kutyaovijába járjatok el néha, egy-egy hétvégén, ez a legtöbb helyen ingyenes, és a kiskutyád zárt, biztonságos, semleges területen, oktatók felügyeleténél ismerkedhet, játszhat más kölykökkel és jól szocializált, barátságos felnőtt ebekkel! Ellátnak hasznos nevelési, ápolási tanácsokkal is.

2012. ápr. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
4.válaszoló! Most nem kötekedni szeretnék de szerintem attól a kutyámnak nem lesz semmi baja ha olyan kutyához engedem oda amelyiken látszik,hogy barátságos,csóválja a farkát és játszani szeretne.És nem az olyanokhoz engedem oda amelyik ugat és védi a területét.Mert szerintem nagyon fontos,hogy a kutya szocializálva legyen és mivel a mi környékünkön nincsen lehetőség arra,hogy kutyákkal találkozzunk (mivel nagyon kevesen sétáltatnak kutyát) ezért az ilyen lehetőségeket kihasználom.
2012. ápr. 29. 10:07
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

neharagudj Baratom kerdezo ,, de mar tenykent nem feltetelezeskent lelet irva mind a vilag orvosai es logikusabb nagyobb iquval rendelkezo emberei tudnak ertenek tapasztaltak

az kutyakrol sot eleg sok fajta allatrol nem lehet mondani baratsagos nem baratsagos

nem tudom a reakcioit elore kiszamitani,

egyszeruen nem lehet mas kutyahoz oda engedni

es nemis szukseges, az Kutya elette nem attol fug es nem azon alapul

hanem azon az udvarodon hogy erzi magad jatszonak e vele jo van e taplalava van e szep gyep ahol leszendreshet a fa alatt, akeritest is ugy kell megcsinalni ne csumakoljon be mas alllat

a haverom kutyaja mindig boldog mindig egesz nap mas simogassa szep az udvar ahol lakik nincs megkotve

Mi emberek se jarunk idegen hazakhoz a Venaszonyokat vagy Fiatal Mesztelen leanyokat szagolgatni es a combjat nyalogatni

2012. ápr. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Feleslegesen nem szeretem izgatni az amúgy is őrjöngő kutyákat, de ha olyanba futunk bele, aki békésen, csendben csóvál és ismerkedik, ahhoz odaengedem.
2012. ápr. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Amelyik kutya megmarta a kölyköt, az is barátságosnak tűnő, csóváló eb volt, mégis bekattant egyszer... Te tudod, kockáztatsz -e. Én inkább megpróbálnék összeismerkedni azzal a kevés kutyasétáltatóval, aki jár, hátha normális kutyájuk van. Elég, ha néhány kutyabarátja van, már megtanul barátságosan közelíteni, ismerkedni. Egy váratlan, előzmény nélküli, komoly harapás viszont mindent elronthat... Sajnos tapasztalatból írom.
2012. ápr. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!