Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baromfi allergiás kutya...

Gabryella87 kérdése:

Baromfi allergiás kutya milyen prémium kategóriás/jó minőségű tápot és jutalomfalatot ehet?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki(az orvos arra gyanakszik)az 1éves kutyám baromfi allergiás.A fülén és a feje tetején szinte teljesen megkopaszodott már és mindenhol nagyon hullik a szőre.Azt javasolta váltsunk baromfi mentes étrendre,de sok jutalomfalaton és tápon csak annyi van hús és állati származékok.Eddig Royal Canin tápot evett és pedigree denta stixet,kekszeket illetve Dental fresh-t kapott. Tud valaki konkrétan olyan tápot amit ehet illetve jutalomfalatot!? Marhás vagy bárányos stb... Köszönöm!
2012. ápr. 29. 09:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kutyám is allergiás a csirkére, de még a kukorica sincs kizárva.

Nekünk a Brit Care (szuperprémium) hypoallergén tápja vált be. Bárányos-rizses, gabonamentes.

Jutalomfalatnak párizsit, virslit (természetesen mindegyikből olyat, ami csirkeszármazékot nem tartalmaz) és sajtot szoktam adni.


[link]

2012. ápr. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Na most, először azt kellene tisztázni hogy minden baromfira érzékeny-e, vagy esetleg csak egy bizonyosra. Nekem a kutyám például a csirkére allergiás, de minden egyebet simán megehet. Itt mondjuk érdekes, hogy valaki egy másik fórumon leírta, hogy az allergiás reakció jelentősen csökkent a kutyájánál egy jó idő nyers etetés után. Amit én is tapasztaltam, én is egy jó ideje nyersen etetek (kacsahúst), és az utóbbi időben, ha kapott, vagy ellopott csirkés kajákat, gyakorlatilag kisebb nem mindennapos mennyiségektől nem jelentkezik az az ekcémás-jellegű bőrgyulladás, ami szokott.... Egyébként hallottam olyat is,hogy a csirkés tápokat nem ehette a kutya, a nyers csirkét simán.... Csirke (és baromfi) mentes tápokból elég széles a paletta, még jutalom falatok is vannak. Például a Brit Prémium, Brit Care, Acana, Orijen, Dado, Trainer Fitness, Pro Plan, Josera márkáknak van csirke mentes változata. Táp választásnál mindig nézd meg az összetevők listáját, van bárányos táp, amiben ugyan nem fő összetevő, de ott van a baromfi is (pl.:Belcando)....
2012. ápr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekünk a Royal Canin Dermacomfort vált be.
2012. ápr. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Taste of the wild halas tápja, platinumból is van teljesen baromfi mentes, brit care (bár mintha lenne benne csirkezsír), imagine sensitive, trovetnek is van 1-2 teljesen baromfi mentes tápja, daxi anti allergic, cibau halas (2féle van ha jól tudom mind a kettő baromfi mentes csak az egyik jobb minőségű).

Lehet kapni különböző szárított húsokat jutalomfalatként abból is van többféle: nyulas, bárányos, lóhúsos...

2012. ápr. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 VBeata81 ***** válasza:
A trainer Fitness 3 tápok hypoallergének, és mindegyik csak egyféle fehérjét tartalmaz (monoproteikus). Gyógytápként is alkalmazható. Van kacsás, bárányos, lóhúsos, halas, nyulas és vegetáriánus.
2012. ápr. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Elég régóta az Acanára esküszöm, nagyon jó minőségű kaja, a kutyák legtöbbje imádja és van köztük olyan táp, aminek semmi köze semmilyen baromfihoz.

Pl. : [link] (ebben mondjuk van tojás, ha az számít)

vagy:

[link]

vagy:

[link]


Esküszöm lassan jutalékot kérek a gyártótól, mert annyit reklámozom őket, hogy ezért már simán fizethetnének is. :)

2012. ápr. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem a lazacos Pro Plan-nal vannak tapasztalataim, szerintem nagyon jot tesz a kutyaknak es ugy nem baromfis hanem halas. Szoval en a Pro Plan sensitive lazaccal es rizzsel tapot tudom neked ajanlani.
2012. ápr. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Utolso valaszolo vagyok:

A Pro Plan sensitive tapbol van baranyos is!

2012. ápr. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Egyenlőre csak annyit mondott a doki,hogy az összes baromfit és "származékait"kerüljük. Köszönöm a sok tippet,segítséget!Az a baj,hogy elég kis méretű a kutyusom és az ajánlott tápokat nem találtam kimérve..De nem adom fel! :) Valaki nem tudja esetleg,hogy a Pedigree denta stix illetve a Dental fresh tartalmaz e baromit?Már írtam 2e-mailt is a Pewdigreenek de csak annyi válasz jött,hogy szabin vannak! :D :( Köszönöm mindenkinek!
2012. máj. 1. 08:30
 10/14 A kérdező kommentje:
Ja azt kihagytam,hogy most trainer Fitness tápot kap(bárányosat)de nem akarja megenni! :(
2012. máj. 1. 08:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!