Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutyám támadja a másik...

Kan kutyám támadja a másik kan kutyákat, és nem tudom lenevelni sehogy sem. Ötletek? Suliba járt már sokat.

Figyelt kérdés
Alapvetően jólnevelt, mindent megtanul, fegyelmezett, de elengedni jószívvel nem lehet,ha más kutya is látótávban van, mert nem tudni melyik kutyának esik neki.Nem mindegyikkel van baja csak ha a másik rámordul vagy mereven nézi ,akkor egyből nekimegy és komoly vérremenő harc lesz belőle.Szukákat,kistermetű kutyákat, nem bánt.A történethez hozzá tartozik,hogy rengetegszer betámadták már kieresztett kóborkutyák ,és elengedett gazdás ebek,sok a rossz tapasztalata.

2012. ápr. 29. 21:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%

először is ivartalanítás.

Másodszor neked kellelőször reagálni. Azaz azelőtt letiltani a kutyát,hogy elindulna.Tehát ha látod, hogy néz valamit,megfeszül, fent a farka, abban a pillanatban tiltasz,ha pórázon van megfordulsz és elviszed, ha póráz nélkül azonnal leülteted vagy fekteted. így megtanulja (lassan) hogy hagyja a másikat. De neked kellgyorsabbnak lenned. Ha elindult valószínüleg már nem tudod megállítani.

2012. ápr. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
30%
akkor valószínű hogy emiatt. fenyegetve érezheti magát,de ha járt suliba akkor úgy néz ki nem igen tanulta meg a leckét:)
2012. ápr. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Én ezt így elsőre félelem-agressziónak nevezném, hogy előbb mekimegy egy másik kannak és nem várja meg, hogy őt levadásszák. Tudod, legjobb védekezés a támadás. :)


Elhiszem, hogy jól nevelt és okos, mégis a szocialázicója nem okés, tehát hiába járt már sokat suliba én még vinném a helyedben, de kifejezetten szocializációs foglalkozásra. Ez viszont nem minden kutyasuliban van, sajna.


Pesten éltek? Ha igen vagy legalábbis a közelében , tudnék ajánlani. :)

2012. ápr. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
61%
Ez természetes reakció a kutyáknál, mivel a merev nézés és a morgás a támadás jele és ő csak megvédi magát, ez teljesen természetes. Ha észreveszed, hogy a másik kutyák ezt csinálják, akkor fogd rövidre a pórázát, ennyi :)
2012. ápr. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Úgy látszik, az iskolában kimaradt a közömbösítés gyakorlata. Közös munkánál a legkönnyebb elérni, hogy elviseljék egymást a kutyák.
2012. ápr. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nem maradt el a közömbösítés a suliban.Egymás mellett megy a pórázon vezetés, sorban a sok kutya a gazdával,és van olyan hogy leültetett kutyák közt kell szlalomozni lábmellett vezetett kutyával. De ,ha ránéz egy másik kan kutya "csúnyán" akkor már esik neki hörögve,persze pórázon meg tudom fékezni,de póráz nélkül bunyó lenne.Ha megvan a két kankutya közt a távolság akkor kezelhető.
2012. ápr. 29. 22:22
 7/23 anonim ***** válasza:
31%
Úgy, ahogy az első mondja, ivartalanítás, és a legkisebb jelre letiltani, még mielőtt belelendülne a verekedésbe. És persze sok-sok gyakorlás, mert anélkül nem megy :)
2012. ápr. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
70%
Felnőtt kankutya jellemén SEMMIT nem változtat az ivartalanitás. Ha rámorognak, és indul, teljesen normális reakció, a morgást támadásnak veszi. fegyelmező munkát, behivást gyakorolni, nem 100, hanem 1000 %-ra. Egy jó kannak ilyen a jelleme, hiszen ezért is választják sokan. karakán, domináns. Nekem is ilyen a kanom, ha el van engedve, én gyakorlatilag őrködöm, és pásztázom a terepet, ha gáz van, pisszentésre jön.
2012. ápr. 30. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
42%
Értem, tehát akkor te egy régimódi iskolába jársz, ahol természetesnek veszik, ha a kutya nekimegy a másik kutyának. Legalábbis amit írtál, abból ez jön le. Már eleve az, hogy pórázon vannak a kutyák és nem segítenek az oktatók az ilyen agresszió helyzetekben... Nincs a közeletekben egy modernebb szemléletű kutyiskola, ahova rehabilitációra, szocializációra tudnátok járni és segítenének kialakítani a megfelelő kutya-gazda viszonyt köztetek?
2012. ápr. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Nem a túrót! Az ózdi gyepiről került anno egy szami keverék a fajtamentéshez. Ideiglenes befogadóhoz került. A kutyát gyakorlatilag csak egyetlen egy idősebb pincsi szukával lehetett összeengedni. Ivartalanítás után gyakorlatilag konfliktus kerülő lett. Szóval vigye csak el ivartalanítani, lehetőleg mind a kettőt. Nem biztos, hogy azonnal, de szinte biztosan lesz változás.
2012. ápr. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!