Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétáltassam vagy ne? Állandón...

Sétáltassam vagy ne? Állandón elszökik.

Figyelt kérdés
Van egy nagyon aranyos kutyusom,de sajnos gyakran elszökik.Fogalmam sincs mit tegyek. Vannak akik azt mondják ne sétáltassam mert azért meg el,de mások szerint azért mert nem futja ki magát. Én nem mindig tudom sétáltatni de valakit megkértem de ő nem viszi mert szerinte azért szökik el. Nem akarom megkötni se bezárni. Mit csináljak?

2012. ápr. 30. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk neveld.
2012. ápr. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az hülyeség, hogy azért szökik mert sétáltatva van!

Azért szökik mert nincsen lefárasztva, unatkozik és kíváncsi a kerítésen túl lévő világra.

Minden képen rendesen fáraszd le és naponta vagy 2 naponta sétáltasd!

2012. ápr. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk sincsen a hátsó kertben kerítés ha akarnának a kutyát világgá mehetnénk. Minden nap rendszeresen sétáltatva vannak, le vannak mozgatva és eszük ágában sincsen meglépni még akkor sem ha a hátsó kertbe viszem őket.


És ne csak fizikailag hanem szellemileg is le kell fárasztani a kutyát!

2012. ápr. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
azért szökik, mert halálra unja magát
2012. ápr. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A kutyának mozgásra, "élményekre", foglalkozásra van szüksége. A sétáltatás nemcsak a mozgás miatt fontos, hanem azért is, mert közben lát, tapasztal, folyamatosan szaglászik, tehát ismereteket gyűjt, miközben a póráz egy kis fegyelemre is rákényszeríti. Te pedig séta közben vele foglalkozol, tehát veled van, a gazdijával, akinek el kell látnia a falkavezér szerepét is. Minél többet vagy vele, annál nagyobb a valószínűsége, hogy nem szökik el. De mint az emberek között, a kutyák között is vannak, akik nagyon szeretnek csavarogni. Ez ellen csak jó kerítéssel tudsz védekezni. Séta közben pedig biztos nem szökik meg, hiszen ezért van a póráz. Tehát séta, séta és még egyszer séta.
2012. ápr. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha a kutyád megszokja, hogy kijársz vele, akkor nem fog szökni. De akkor tényleg minden nap ki kell vinni legalább 1-2 órára.
2012. ápr. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

naponta 1-2 órát sétálj vele, ha szeret labdázni vidd ki egy tisztásra engedd el és dobáld neki a labdát,persze csak akkor ha behívható..


amúgy minden más nevelés és foglalkozás kérdése..


egyik ismimnek a kutyája felásta a kertet mindig ,kérdeztem hányszor sétáltatják és mondta ,hogy hétvégente hosszú sétákra elviszik mondtam az kevés ha csak hétvégén viszik sétálni, most már mindennap vagy minden másnap 2-3 órára elviszik a kutyát sétálni, labdát dobálnak neki és a kutya nem ássa fel a kertet,persze szellemileg is lefárasszák minden nap..

2012. ápr. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha a kutya sűrűn szökik rendszeres sétáltatás ellenére is, akkor magadban keresd a hibát, ne a kutyában. Egy kutya számára édes kevés a rendszeres séta, neki feladatokra, "új ingerekre" van szüksége. Egyhangú mindennapok dög unalmassá válnak egy idő után, ezért keres új kalandokat magának, mivel te nem adod meg neki. Már önmagában az is feladat számára hogyan tud meglépni tőled, átugrani a kerítésen. Aztán irány az ismeretlen, ahol az élet írja a történéseket. Ez nagyon hasonlít a drogra, ha egyszer rákap, idő múltával egyre nehezebb róla lebeszélni, nevelni.
2012. ápr. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Szerintem ez a rendszeres szökdösés ott fordul elő sűrűbben, ahol a kutya és a "gazdi" között nem alakult ki kötödés egymás felé. Talán ezért is fontos, hogy tetszik-e a kutya (és a kutyának te is szimpatikus vagy).
2012. ápr. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mindennapos sétáltatás és sok foglalkozás (olyan, ami fizikailag és agyilag is megdolgoztatja) megoldja a problémát. Meg persze egy jó kerítés, és esetleg ivartalanítás, ha kan, és tüzelő szukák után jár. De elsősorban a foglalkozás a megoldás.
2012. ápr. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!