Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Giardia lamblia bélvírust...

Giardia lamblia bélvírust tényleg az én almomból kaphatta el?

Figyelt kérdés
Tk-s, szűrt,tenyészszemlés kutyáim vannak. És megkeresett az egyik gazdi, hogy a kutyája összeszedett valami Giardia lamblia bélvírust. Az orvosa azt mondta, hogy gyenge az immunrendszere és gombás is. Gyenge immunrendszer mellett a kutyus játszik,eszik rendesen és állandóan a rosszaságon töri a fejét. Láttam már nem egy gombás fertőzést és semmi jele neki. Még csak ritkulás sincs a szőrén. És a doki azt mondta, hogy az alomból hozta a fertőzést. Hozzáteszem szuszpenziós oldattal féreghajtom a kutyákat 3-szor még itt vannak nálam. És utána el is szoktuk a székletet küldeni vizsgálatra. Természetesen akkor nem is találtak semmit és a többi gazdi sem észlelt a kutyusánál gondot. A doki azt mondta h sem ezzel a vírussal sem pedig gombás fertőzéssel nem találkozott és telefonon kérte ki egy amerikai orvos véleményét. Szegény gazdi már 54.000 Ft-ot költött a vizsgálatokra. Ja és Fubenol féreghajtó pasztát írt a kicsinek ami szerintem nem sokat ér. Szerintetek csak pénzt akar kicsalni a gazdiból és lehet nincs is a kutyusnak semmi baja? Vagy ez megtörténhetett, hogy valóban az alomból kapta el? Előre is köszönöm a normális válaszokat. Teljesen tanácstalan vagyok mert ha az én hibámból kifolyólag történt tényleg baj akkor szeretném átvállalni a kutyus kezelési költségeit.
2012. ápr. 30. 16:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

1. miként állapította meg az az orvos a gombát és az immunhiányt?

2. A Giardiának nálad is jelentkezni kellett volna

3. mióta van a gazdánál a kiskutya?

2012. ápr. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hát ez az... Semmi tünete nem volt a kutyusnak. Majd próbaszerűen csináltak egy széklet vizsgálatot amibe állítólag ez a vírus van. Kapott egy rakat gyógyszert 3 hét után megint talált benne. Most megint csináltak egy tesztet abba még mindig van. Szegény gazdi nem győz fizetni. A gombás fertőzést pedig az immunrendszer gyengeségére fogja. Az én kutyáimnak semmi baja. Illetve a kutyus tesóinak sincs. A kicsi kutya már 2 hónapja ott van.
2012. ápr. 30. 17:03
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Elkaphatta az alomból.

Az egyik ismerősömék Angol cocker spánieleket tenyésztenek és nálunk is vagy 5 hete ezzel jelzett vissza egy gazdi ( a kiskutyának eddig semmilyen baja nem volt). Az ő orvosuk orvosuk is azt mondta, hogy ezt bizony az alomból hozta pedig ők is rendszeresen féregtelenítettek. A többi gazdi itt sem jelzett vissza csak ez az egyik. Itt ezt amúgy 2 doki is meg állapította ez a betegséget a gazdié és a tenyésztőjé is.

A kutyust jelenleg is "kezelik". Ők mivel 2 doki is ugyan azt mondta így a fele állatorvosi költségeket átvállalták a gazditól.


Amúgy mondta a doki (ugyan ahhoz az állatorvoshoz viszem én is a kutyáinkat ahova a tenyésztő ismerősömék), hogy ezt a vírust akár a szuka is terjesztheti mindenféle tünet nélkül...

2012. ápr. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De akkor a szuka székletében kimutatható lenne nem? Mert én megcsináltattam a széklet vizsgálatot és semmi nincsen benne. Illetve én a felnőtt kutyákat is szuszpenziós oldattal féregtelenítem és még soha nem volt gond... Bár akkor tanácsolom neki, hogy nézessük meg az én dokimmal is és akkor állom a kezelési költséget.
2012. ápr. 30. 17:09
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát de. Az ismerősömék még most nézetik majd meg a szuka székletét, hogy akkor mi is van...


De minden képen vizsgáltasd meg a te dokiddal is!

2012. ápr. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nézesd meg a kiskutyát a saját állatorvosoddal is, saját költségen, mert nem kizárt, hogy átverés és az állatorvos több tízezret kifizettetett feleslegesen a naiv gazdival.
2012. ápr. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az a legrosszabb az egészben hogy a kiskutyának még csak azok az oltások vannak meg amit én beadattam és azóta nem is vitték még ki. pelenkára végzi a dolgát. Mert a doki nem hajlandó beadni addig a kötelezőoltást. Szegényke még nem is tudott egy jó ízűt sétálni.
2012. ápr. 30. 17:13
 8/16 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem értek ezekhez a dolgokhoz, de nagyon örülök, hogy ilyen alapos tenyésztő vagy, bárcsak mindenki ennyire körültekintő lenne.

Remélem sikerül a végére járni, szorítok, hogy ne legyen gond a kölyökkel. Majd írd meg, ha kiderült, hogy mi van...

2012. ápr. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A saját orvos korrekt. Amúgy, ha 2 hónapja van a kiskutya a gazdánál, mikor jelentkezett az első tünet? mert nagyon nem mindegy az sem.
2012. ápr. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ez az hogy semmi tünet nem volt. 3 hete csináltatott a doki vele próbaszerűen egy széklet vizsgálatot. És ott állítólag ezt találták.
2012. ápr. 30. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!