Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 16 éves vagyok és áldott...

Nacui kérdése:

16 éves vagyok és áldott mániám, a német juhász. Nagyobb koromban ezekkel az állatokkal szeretnék foglalkozni.5 éve könyörgöm a szüleimnek, hogy engedjenek 1 kölyköt vennem. Nincs ötletetek, hogyan tudnám rávenni őket?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 30. 18:58
 1/10 Syba ***** válasza:
0%
Hát nem nagyon. Miért nem veszel pl. egy havanese-t ? Az kicsi és talán a szüleid megengedik.
2012. ápr. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem a kutya nagyságával van bajuk. Válasznak mindig annyit kapok, hogy csak mert nem. És ennyi :S
2012. ápr. 30. 19:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem bizonyítanod kéne, hogy érett vagy rá... Vidd el a szüleidet pl egy menhelyre, hátha kedvet kapnak :)
2012. ápr. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

vidd el kutyakiallitasra es mesel a fajtarol(okos,huseges,tanithat stb) hogy gyozd meg oket

en(13 eves vagyok) is szeretnek egy ilyen kutyust,de nekem van mar egy 10 eves keverekem es nem engedik,de maskepp apukamnak is gyerekkora ota kell

2012. ápr. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is 16 vagyok nekem 14 évesen kaptam meg a legelső kutyámat az illatosúti menhelyről (egyik szülő németjuhász-pitbull a másik szülője rottweiller-dobbermann keverék vagy valahogy így felváltva)nekem nem kellet olyan nagyon kérnem azt mondtam hogy nézzünki mikor oda értünk mondtam teljes felelősséget vállalok értük és a zsebpénzemből fogom a kutyára eső anyagi költséget vállalni és ha nem jön be elajándékozzuk vagy vissza visszük akkor volt a kutyus 3 hetes most másfél éves még arra is emlékszem hogy a legelső nagy dolgát a szobám előtt (panelben lakok)végezte el még tejes volt az ürüléke és elég férges (az nap tették ki én 5-10 percre mentem a menhelyre anyummal és hoztuk is el volt még egy kis vacera hogy biztos tudod a dolgod, felelősséged vele kapcsolatban stb.) na mindegy 3 napra rá lett teljesen szoba tiszta alomra lett szoktatva aztán 6 hónaposan lett teljesen szoba tiszta hogy az utcán végzi el teendőit úgy hogy egy balesett sem történt a lakásban 3 hetes kora óta talán egyszer pisilte összemagát mikor bedugtam a porszívot de 6 hónapos koráig mindennap cseréltem az almot szedtem a nagydolgot és most meg rendszeresen sétáltatom hazajön lemosni a lábát ételt adni a tápot nem eszi csak a főt húst-csontot azaz mégfőzni rá a szőrét éjjelnappal hullajta a napi két etetés előtt kitakaritani a lakást a bundáját lemenni edzeni hogy kondiban legyen(rengeteg futással) sok gond de hatudod válalni hajrá!!!! és csak ügyesen
2012. ápr. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha ez a fajta a mániád, akkor tudnod kell, hogy egy jó kutya igen intenzív foglalkozást igényel.Iskolába jársz, gondolom. Aztán még tovább is tanulni fogsz várhatóan.Valóban lenne rá időd kitartóan?

A szüleid talán nem tudják-akarják vállalni egy nagytestű kutya tartásának anyagi vonzatát .Pl a kölyköt milyen pénzből vennéd meg?

2012. ápr. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
kertesházba laksz?
2012. ápr. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A német juhásszal foglalkozni kell, munkakutya, kemény dió! AZ iskola mellett lenne elég időd rá? Szerintem kezd valami kevesebb foglalkozást és tapasztalatot igénylő kutyussal. Ha meg a szüleid nem engedik, nem tudsz mit tenni. Ha felnőtt leszel akkor valóra válthatod az álmod. Egyébként sok sikert hozzá!
2012. ápr. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Időm temérdek lenne rá. Arról nem is beszélve, hogy én is szeretnék sportolni és egy ilyen kutya mellett még ez is könnyebben menne. Kertes házban lakok és az érettségi után Dunakeszire szeretnék menni OKJ-s kutya kiképzőbe:)
2012. ápr. 30. 20:44
 10/10 VBeata81 ***** válasza:
Mindig nehéz kérdés, ha egy család egyik tagja kutyát szeretne, a többi pedig nem. Utálok ilyet mondani, de mivel két év múlva úgyis továbbtanulsz, szerintem halaszd el a kutyavásárlást, és képezd magad. Aztán majd eljön az ideje, amikor magadhoz vehetsz egy nj-t.
2012. ápr. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!