Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől alakul ki az állvemhesség?

Mitől alakul ki az állvemhesség?

Figyelt kérdés

Azt tudom, h ez a farkasoknál volt és azt is, h miért, szóval a kérdést úgy értettem, h "Mit ne tegyünk ha nem akarjuk, h állvemhes legyen a kutyánk?"


Az csak egy tévhit, h ha egyszer ellik a kutya akkor az állvemhesség kialakulásának a esélye csökken?


És az is hülyeség, h minden szukának kell szülnie egyszer életében? Azért mert jobb neki úgy és mert különböző betegségek így nem alakulhatnak ki nála?



2012. máj. 1. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem lehet megelőzni azzal, ha ellik egy kutya. Attól még ugyanúgy (sőt...) kialakulhatnak később ivarszervi betegségek, ugyanúgy lehet álvemhes a tüzelések után.

Az álvemhességet kizárólag azzal lehet megelőzni, ha ivartalanítva van a kutya. Igazából az álvemhesség egy természetes dolog, de sajnos a kutya egészségére káros. "Lelkileg" is megviseli, és megnő az emlődaganat kialakulásának is az esélye, mert az emlők megtelnek tejjel.


A kutyának nem kell szülnie.

2012. máj. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

kutyának nem kell szülnie ezt csak azok az emberek találták ki akik teljesen emberesítik a kutyát..hogy jaj mit tennél neked is kivennék a méhed,stb.! A kutya nem ember,benne nincs meg az a vágy hogy legyen egy kisbabája! Rengeteg betegséget lehet megelőzni ivartalanítással köztük az álterhességet,az emlő és méhdaganatot is!

Mit tegyünk ha nem akarjuk h állvemhes legyen a kutyánk? Ivartalanítsuk még első tüzelés elött! Miénk tüzelt egyszer utána rögtön álterhes lett aztán meg is műtettük és sokkal jobb neki is meg nekem is :) Ne higyj a paraszti észjárásnak én azt javaslom! Ha meg még mindig kételkedsz keress fel egy jó állatorvost és kérdezd meg! Ha nem akarsz ezért, akkor www.kutya.hu itt is tudsz írni,regisztráció után az állatorvosnak,ő nagyon jó doki!!

2012. máj. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1. az álvemhességet nem tudod megelőzni, hormonálsi folyamat vannak arra hajlamosabb és nem annyira hajlamos egyedek.De ellene tenni semmit nemtudsz, csak ivertalaníttathatod.

2. ha ellik még valószínűbb, hogy álvemhes lesz.

3. ha ellik akutya utána ugyanúgy lesz gennyes méhgyulladása , emlőrákja, méhrákja. Az egyetlen út hogy ezeket elkerüld az az első tüzelés elötti ivartalanítás


a nem ivartalanított szukáknál ma 70%-ban a halál oka emlőrák, vagy méhrák.

2012. máj. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el:

[link]

2012. máj. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Még annyit szeretnék kérdezni, h milyen veszélyei lehetnek még ha ellik? Milyen betegségek alakulhatnak ki?


Igazából én már tudtam ezeket nagyjából (sokat olvasgattam már erről itt is meg mindenhol), csak anyukámnak kéne vhogy elmagyarázni és meggyőzni, h ez hülyeség. Minden áron azt akarja, h egyszer legyenek kölykei, mert "minden állat szeretne egyszer gyereket" és mert szerinte ettől sok betegséget (főként az állvemhességet) meglehet előzni.


U.i.: Sajnos jelen helyzetben nem tudnánk ivartalanítani egy nagytestű szuka kutyust.

2012. máj. 1. 17:52
 6/7 anonim ***** válasza:
nézzd mikor van akörnyéketeken ivartalanítási akció, akkor meg lehet csinálni.És az előző belinkelte az állatorvosi kamara véleményét annak csak hisz anyukád. Valamint a ti állatorvosotok is elmagyarázhatja neki.
2012. máj. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nincs pénzetek ivartalanításra, de arra igen, hogy egy nagytestű kutyát ellessetek, és esetleg 8-10 kölyköt neveljetek, oltassatok, etessetek 2 hónapon keresztül?

Na ezt nem hiszem el senkinek!


A barátnőm szuka kutyája egyszer szült, fél év múlva gennyes méhgyulladása volt, 1 év múlva 3 emlőjét kellett leműteni, mert elrákosodott. Ők is azt hitték, hogy az ellés pozitív hatással van a kutyára. Hát nem volt. Se a kutyára, se a pénztárcájukra.

2012. máj. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!