Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Frontline spray közepesen...

Frontline spray közepesen hosszú szőrű kutyákra is jó a szőre tövébe kell? A víz lemossa? Bolhanyakőr mennyire hatékony kullancs ellen?

Figyelt kérdés
2012. máj. 1. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

Itt mindent megtalálsz.úgy tudom a víz nem mossa le.nyakörvből a Scalibor és a Foresto ami tényleg ér is valamit a kullancsok ellen.meg sokaknak a Duoband 2 in 1 is nagyon jól működik.szerintem arra figyelj mindenképp hogy VÍZÁLLÓ LEGYEN A NYAKÖRV.Tavaly nekünk Kiltix volt és nem működött pont azért szerintem azért mert párszor vizesek lettünk.eddig a Foresto(Kiltix új változat) jón

2012. máj. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
jónak tűnik.
2012. máj. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Frontline-ban én inkább az ampullás kiszerelést ajánlom. A spray-vel sokkal nehezebb eltalálni a kellő mennyiséget. Ha túl keveset fújsz, nem ér semmit, ha túl sokat, az káros lehet a kutyára. Az én kutyám beteg lett a kullancstól, amikor a spray változatot használtam. Az a baj, hogy szőrhossztól is függ a fújandó mennyiség, én nem tudtam jól kiigazodni a leíráson. Az állatorvos ajánlotta a Frontline ampulla használatát. Ez nem függ szőrhossztól, csak a kutya kilójától. 1,34 ml kell egy 10-20 kg közti kutyára.A 2,68 ml-es kell, ha 20-40 kg közt van a kutya.

Az ampulla végét letöröd. A kutya nyakán széthúzod a szőrt és kb. 5-10 cm-es csíkban csepegtesd rá a bőrére. Lehetőleg menjen a bőrre és ne sok kerüljön a szőrre. Ha szőrre jut, nem baj, majd rákerül a bőrére, ahonnan beszivárog a bőr alá és belülről védi a kutyát. Ezért 1-2 nap után nem lehet lemosni, nem hatástalanítja az eső sem. Mi 8 éve használjuk így és nincs probléma a kullancsokkal, se a bolhákkal. Ha bele is megy a kullancs, elpusztul a bőr alatti hatóanyagtól mielőtt ártana, plusz úgy tudom, gyógyszer is a Frontline, tehát a fertőzést eleve megelőzi.

2012. máj. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!