Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet otthon kutyát...

Hogyan lehet otthon kutyát tanítani?

Figyelt kérdés

Mennyi idős kortól lehet elkezdeni vele tanulni? És pl. az ül, fekszik, marad és hasonlókat hogyan lehet neki megtanítani?

Ha nem sikerül nekem tanítani, akkor természetesen kutyasuliba vinném.

Előre is köszi.



2012. máj. 1. 11:56
 1/9 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy a vízhez hogyan lehet hozzászoktatni?
2012. máj. 1. 11:58
 3/9 Nacui ***** válasza:
79%

Nagyon egyszerű. Mindehhez nem kell más csak egy kis jutalom falat :) (kockára darabolt virsli, erős az illata és nem rágja órákig)

ÜL: A kutya orra fölé teszed majd lassan felfelé, az állat leteszi a fenekét, hogy elérje ilyenkor mondod, hogy ül és oda adod neki. Ezt többször és megfogja tanulni. Jó néhány kör után csak egyszerűen mond neki, hogy ül. Ha leül add oda neki a virslit, ha nem ül le próbáld tovább az előzőt.


Feksziknél kb ugyan ez. Csak itt lefelé viszed a virslit úgy hogy az állat az egész testét lerakja, kimondod a varász szót és ugyan úgy gyakorlod vele mint az ülésnél:)


Vízhez csak úgy tudod hozzá szokatni, ha pl elviszed sétálni közbe viszel magaddal egy kis vizet, néha szórakozás képpen (ő is lássa, hogy szórakozás) lelocsolod kicsit, később fürdetéseket is játékosan tűrni fogja^^


A maradra sajnos nincs ötletem:) De remélem azért tudtam segíteni.

2012. máj. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Persze, mind a ketten tudtatok, már el is kezdem vele gyakorolni. :)

2012. máj. 1. 12:53
 5/9 anonim ***** válasza:

türelemmel,és jól megválasztott jutalomfalattal, 2 hónapos korától játékosan taníthatóak a kutyák.

mindig nyugodtan !

vízhez szoktatás is hasonló, jutifalat, és persze cipőt le!

menj be vele a vízbe,esetleg vidd be magaddal, de csak amíg leér a lába, és mindig dicsérd!

2012. máj. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Oké, tudtok valami jó jutalomfalatot?A virslit kipróbáltam, de nem kellett neki. :(

Régen a Pedigree-nek vettem ilyen csont kinézetű jutalomfalatot ( nem jut eszembe a neve, bocsi), de elég rosszakat hallottam mostanában a Pedigree-ről...

2012. máj. 1. 16:09
 7/9 Nacui ***** válasza:
Bármi megteszi lényeg, hogy kicsi legyen és erős szaga. Azért fontos, hogy kicsi legyen mert azt azonnal elnyeli és nem csócsálja fél óráig, az idő alatt el is felejti, hogy miért is kapta.
2012. máj. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én kitaláltam egy olyat, hogy trapista sajtból vágok néhány vékony szeletet, és abból kivágok kb. 1x1 centis kockákat. Kettő lapocska közé beteszek egy kis sonkát, vagy csirkehúst, és mikróban összolvasztom a két lapot, közte a husival. Nagyon nagyon szereti a kutyám:)
2012. máj. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi.

A sajtosat lehet hogy kipróbálom, hátha tetszik majd Neki. :D Köszi az ötletet!

2012. máj. 1. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!