Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idősebb kutyával meglehet...

Idősebb kutyával meglehet szoktatni a fürdést, sétáltatást?

Figyelt kérdés

Van egy ember ott ahol lakom, és amikor eljártunk előtte mindig megsimogattuk.Jófej kutyus volt.A gazdáját is ismertük, mondta hogy milyen idős meg milyan fajta stb.

Egy nap kimentem az utcára és ott kóborolt egyedül az utcán a kutya.Visszavittem a gazdájának ,de azt mondta hogy neki már nemkell ,és nekem adja ha akarom.Nekemadta.De az a gond hogy már 5 éves, és nincs megfelelően tanítva.

Mármint hogy fürdéshez hozzászokjon, sétáltatást sem szereti,rángat össze vissza, ülj fekszik stb kéz+hang kombinációval nem reagál.


Tehát attól hogy 5 éves még belehet tanítani kutyaiskola nélkül?Németjuhász-retriever keverék



2012. máj. 1. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Belehet de sokkal nehezebb lesz , és sok jutalomfalat is kell majd hozzá.Én a sajátomat 3 évesen kezdtem tanítani ez már 1 éve és már sokkal okosabb mint volt :)
2012. máj. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehet!!!

Mi egy 4 éve kutyust fogadtunk örökbe és nem volt egy hónap hogy megtanítsam póráz nélkül sétálni és már pazarul láb mellett jön. :)

Mikor elhoztuk két perc sem telt el magától beszállt a kocsiba is.

A fürdéssel még nem próbálkoztunk majd nyáron fogunk de szerintem az is menni fog.

És ha Te értesz a kutyákhoz akkor mindegy hogy 10hónapos vagy 10éves akkor is meg lehet tanítani neki szinte mindent.

Sok sikert hozzá!! :))

2012. máj. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
lehet, a mi kutyusunk is nagyon hamar megszokta
2012. máj. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Igen.

A Németjuhász, és a Retriverek is kiválóan idomíthatók, régebb én egy 9 éves kutyát tanítottam be, először arra figyelj oda, hogy te legyél a főnök, nincs értelme addig nekikezdeni, amíg pl. hívod és nem jön.

Amikor már tudsz "parancsolni" neki, akkor már kezdheted az idomítást.

Használj jutalomfalatot, és ha nem csinálja, akkor ne büntesd meg, mert nem fogja tudni, hogy miért büntetted meg, inkább értesd meg vele hogyha azt csinálja amire tanítod, akkor kap jutalomfalatot, és ha észreveszi hogy erre megy ki a játék, akkor menni fog.

Sok sikert!

2012. máj. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

5 éves kutya az még egyáltalán nem öreg, hanem középkorú. Se.

Kezd az alapoktól, először tanítsd meg, hogy figyeljen a nevére, aztán jöhetnek az alapparancsok. Itt van néhány video, ezeket nemrég linkelték nekem:



Behívás:

http://www.youtube.com/watch?v=W8yy5fHRJAQ&feature=plcp

http://www.youtube.com/watch?v=uJLA_ccbATk&feature=relmfu


Ül:

http://www.youtube.com/watch?v=aIdKdba_Wmo&feature=context-chv


Fekszik:

http://www.youtube.com/watch?v=Zn_GEhid88Y&feature=plcp


A lényeg, hogy mindig jutalmazd, és legyen motivációja, szeresse megcsinálni azt, amit mondasz neki. Természetesen a fürdetést is meg lehet vele szerettetni. Mondjuk nem egy kerti slaggal csinálnám, mert az rohadt hideg, de ha van valami műanyag kád, vagy felfújható medence, azt langyos vízzel meg lehet tölteni, és abba óvatosan beletenni. Ha nem nagyon mocskos, akkor sima vízzel elég lemosni, ha koszos, akkor vegyél valami kutyáknak való sampont, és egyszer mosd át alaposan, és utána öblítsd ki.


Amikor elkezded tanítani, a nyakörvet tedd rá, hogy megszokja. Tanítás közben érintsd meg néha a nyakörvet, hogy ne féljen tőle. Aztán rárakhatod a pórázt is, de az elején még ne akard azzal iránytani, egyszerűen szokja meg, hogy az is rákerül, és olyankor is jutalmazd, ha szépen tűri.

2012. máj. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Utolsó válaszoló:

Van egy műanyagkád.Már próbáltuk benne fürdetni,de vergődik, mindig kiugrál a vízből mert fél tőle.

pl:jön melletem amikor locsolóba viszem a vizet és ha egy csepp is lecseppen a földre akkor már elszalad.

2012. máj. 1. 15:43
 7/8 anonim ***** válasza:

A táljában lévő vízzel mi a helyzet? Lehet, hogy az előző gazdája vízzel fröcskölte vagy öntötte le büntetésként. Ha a tálban lévő víz okés, akkor ültesd le, a táljánál valamivel nagyobb edényben (pl lavór) tegyél elé vizet és várd meg, amíg ignorálja az ingert, aztán apró lépésekkel lassan növeld a "tál" méretét, amíg el nem jutsz a kádig. A lépések (mindig!):

1.) Tál a földön, kutya 3-4 méterre

2.) -"- kutya 2 méterre

3.) -"- kutya 1 méterre

4.) Tál a kutya mellett.

5.) Nagyobb tál, kutya 3-4 méterre


és így tovább

2012. máj. 2. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi megpróbálom :)

Egyébként attól a víztől ami a táljában van attól nem fél, csak attól amikor rámegy a víz, ráöntik, kifröccsen meg ilyenek.

Mégegyszer köszi

2012. máj. 2. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!