Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermannal kapcsolatos kérdések?

Dobermannal kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Régóta tetszenek a dobik. De elég nagy testű kutyák, és a média is felfújja a velük kapcsolatos rossz hírt.

Egy 15 éves "elbír" egy ilyen kutyával? Tudom nevelés kérdése, de van egy bizonyos alapjellemük.:)

Olvasgattam de Dobi gazdik saját tapasztalatára lennék esetleg kíváncsi. Esetleg külső szemmel hogy látják a dobikat. Mire kell jobban odafigyelni?

Köszönöm :D


Esetleg akinek lenne kedve 1-2 Dobi lány nevet ajánlana?:)

Nekem a legjobban az Abby név tetszik :)

Ötleteket várok


Köszönöm


Mennek a zöld kezek :)



2012. máj. 1. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem az számít, mennyi idős vagy.

Az számít, van-e benned határozottság a kézben tartásához?

Van-e benned kitartás a napi foglalkozásokhoz?

2012. máj. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát igaz, nevelés kérdése és gazdi függő.:)

Időm mint tenger, kedvem annál több. És hát jó lenne végre egy saját kutyát csak úgy nevelni ahogy én jónak látom.

És elszántság megvan :)

2012. máj. 1. 20:25
 3/11 anonim ***** válasza:
Abby is jó, és most NCIS-ből jutott eszembe a Ziva :) Az is dobermannos szerintem :)
2012. máj. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen pedig fiú kutyának kicsit több név lenne. De hát ki van kötve hogy csak lány majd..:)
2012. máj. 1. 20:37
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha első dobid, akkor valóban jobb egy szuka. kedvesebb, alkalmazkodobb, hamarabb tudomásul veszi a helyét a rangsorban. ha van időd, és energiát, türelmed, és humorérzéked, akkor a dobi egy jó választás. viszont a türelem tényleg nagyon fontos, elég öntörvényű tud lenni, és sértődős:) de ha következetes vagy, akkor a világ legjobb kutyájává tudod nevelni.
2012. máj. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Valahol el kell kezdeni. :)

Köszönöm, igen olvastam makacs, de azért egy csivavát makacsságban csak nem überel

2012. máj. 1. 21:10
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem remek dolog, ha sikerül megnevelned, nagyon jó kutya a dobi, alapvetően szeret engedelmeskedni, ha kap egy megfelelő vezetőt, de ettől függetlenül át kell jól gondolni ezt a dolgot. Például hogy ha esetleg nem bírsz vele, lesz lehetőséged szakemberhez fordulni, jó kutyaiskolába járni? Na meg fogsz még esetleg egyetemre menni, dolgozni, társasági életet élni, akkor is lesz lehetőséged, időd és kedved minden nap lefárasztani egy munkakutyát?

Mindenesetre a tenyésztőnél azért bizonyítanod kell majd így fiatalon, hogy oda merje adni a kezeid közé, illetve biztosan kell majd egy felnőtt, aki kezességet vállal a kutyáért. Mármint csak ha jó helyről veszed, amit neked nagyon ajánlok, mert egy jó alapokkal rendelkező kiskutyát sokkal könnyebb nevelni, mint amit már elrontott a szaporítója.

2012. máj. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A leírtakhoz még annyit hozzátennék, hogy az alomból nem a legvagányabb, legnyüzsisebbet kell kiválasztani.
2012. máj. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igazából nem most lenne. Van egy 5 éves talált kutyánk, porckopása van. A doki azt mondta időben kell elengedni. De majd ha egyszer lesz kutyus dobit szeretnék. És tényleg olyan hogy ne így járjunk vele 5 éves elég fiatal és most így kell elmennie :(

Igen van nem is egy kutyakiképző erre.

És időm van, mert "minél több embert ismerek meg annál jobban szeretem az állatokat" így igaz nálam is.

Órákra eltudok menni úgy sétálni hogy egyedül, van erdő, völgy és Duna olyan szakasz ahol viszonylag kicsi a víz sokan ott fürdetnek kutyát, szoc. kérdésben is segít és lefárasztásban is ha szeret úszni. Köszönöm

2012. máj. 1. 21:41
 10/11 anonim ***** válasza:

Én imádom ezt a fajtát, ha tényleg elég elszánt vagy és képes vagy nem csak te hanem a családod is következetesen nevelni, akkor fantasztikus kutyád lesz. De ezek és vagy idő hiányában (sok mozgás kell neki sok agyi fárasztással) inkább várnék a helyedben.

Legjobban a nevelésre kell figyelni (mindenképp következetesen és tényleg le kell fárasztani) és arra, hogy jó helyről vegyétek. Valamit én a te helyedben a tenyésztőt kérném meg hogy válasszon neked kutyát.

2012. máj. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!