Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg rá, hogy ne...

Hogy tanítsam meg rá, hogy ne húzza a pórázt?

Figyelt kérdés

Az a gondom,hogy egy éves német juhászom még mindig nem képes szépen pórázon sétálni... Jön mellettem rendesen,de kitépi a karomat. Rettenetesen húz. Tudom,hogy benne van a mehetnék és amint nyílt területre érünk elengedem a pórázról kicsit futkározni,de jó lenne,ha abban a 10 percben amíg kiérünk a szabad térre,a helyén maradna a karom...Eddig legalább 4 nyakörvet tépett így szét. Az utolsó egy fojtó nyakörv volt,gondoltam, ha érzi hogy "szorul a hurok" csak lesz annyi esze,hogy lazít rajta...nem volt xD

Van mellette egy kaukázusi keverék is,öt éves,nyugodt,és nagyon szépen megy pórázon. Ő is húz kicsit,te pont annyira,hogy még kényelmes. Miért nem vett példát róla a kicsi? :D Szóval ötleteket,tapasztalatokat kérnék ezzel kapcsolatban :)


2012. máj. 2. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:
2012. máj. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fojtónyakörv jó, de nem önműködő. Ha megfeszül, vissza kell rántani a kutyát, majd ellazítani a pórázt, így fogja kifejteni a valódi hatását. Ez mondjuk az összes nyakörvre igaz.
2012. máj. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
németjuhász munkakutya,nem elég neki napi pár séta,őt foglalkoztatni kell! Nincs lefáradva a kutyád,tele van levezetlen energiákkal! Azt javaslom menjetek el kirándulgatni,adj neki feladatokat, menjetek el örző-védőre bármi,csak fáraszd le fizikailag és szellemileg is!
2012. máj. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

az első linket köszönöm,de eddig én is eljutottam

második válaszolónak: tudom hogy mi a lényege egy fojtó nyakörvnek,úgy is használtam,de inkább megfullad a dilis kutya ahelyett hogy lassítana...

harmadik:egy őrző-védő tanfolyam tényleg jó lenne neki,de egyszerűen nincs időm (meg most éppen pénzem sem)rá. Tanulok,dolgozok érettségi előtt állok,de ha vége ennek az őrületnek igyekszem majd egy kis pénzt összegyűjteni és foglalkoztatni a blökit.

2012. máj. 4. 13:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha visszarántod, nem tudja megfojtani magát :)
2012. máj. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

visszarántom,aztán úgyanúgy "ráfekszik" a pórázra és húzza mint az őrült...hazafelé sem jobb a helyzet :/ kb. 6 km-t sétálok velük és végig szabadon futkoshatnak mégse fárad el

:/

2012. máj. 31. 11:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor visszarántod megint. A fojtóval _nem_ _szabad_ hagyni húzni a kutyát. Nem mintha különösebben kínzás lenne neki, hiszen magától fekszik bele, de ha érzéketlen lesz a fojtóra a nyaka, akkor cseszheted.

Told fel a fojtót egész a nyaka tetejére, és vidd úgy. Séta előtt fáraszd ki (tippek ehhez: [link] közben is igyekezz számára aktív cselekvéssé tenni a sétát, folyamatosan adj neki feladatokat (ül, fekszik, gyere ide, meg amit tud), és persze ne felejts el kellő figyelmet fordítani az indulásra és az érkezésre. Mindig te lépsz ki előbb a kapun, mégpedig úgy, hogy a kutya előreenged, nem pórázzal húzod vissza; ezt akár séta nélkül is gyakorolhatjátok, hogy megmaradjon a kis fejében, hogy te viszed őt sétálni, nem fordítva. Hazaérkezésnél ugyanez. Séta elején és végén lábnál legyen a kutya, olyankor nincs szaglászás meg oldalra nézés se, csak békés sétálgatás. Ha nagyon menne, állj meg, nem kell feltétlenül menet közben rángatni, ha egyszer őt pont az zökkenti ki, ha meg kell állnia. Azt is játszhatod, hogy ha kiléptek a kapun (te elöl, utánad a kutya), akkor amint megfeszül a póráz, azonnal visszafordulsz és mentek vissza a kertbe, hátha őt pont az lepi meg, hogy vége a sétának. Ki kell zökkenteni az agyatlan menni akarásból, és el kell érni, hogy rád figyeljen.

2012. máj. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!