Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetnek ennyire gerincte...

Hogy lehetnek ennyire gerinctelenek az emberek? Fel lehet jelenteni emiatt?

Figyelt kérdés
Tegnap este elmentünk párommal és a 3 éves beagle kutyánkkal bicajozni. Már hazafele tartottunk, amikor messzebbről láttuk, hogy kint van pár ember az utcán 2 kutyával. Gondoltuk, megfogják a kutyákat, mert látták, hogy jövünk. Hát nem fogták. 2 német juhász kutya volt ott. Ahogy meglátták a kutyánkat mindkettő ráment, és elkezdték marcangolni. Egyszerűen nem tudtuk leszedni a kutyákat a miénkről. Aztán valahogy a kutyink kiszabadította magát a hámból, és elszaladt, a másik 2 kutya nem érte utol. Kilóméterekre arrébb találtam meg a kutyát, több sebből vérzett. Mivel egy kisebb kertvárosi részben lakunk, mindenki ismer mindenkit, legalább látásból. Visszamentünk a kutyák gazdájához, aki rá nem szólt volna a kutyáira, nézte a többi b.aromarcúval, ahogy a kutyájuk tépik szét a miénket. Anyám fel akarja jelenteni, mivel a hapsi kitalálta, hogy ha nem kiabálunk a kutyájukra, akkor ez nem történik meg. Akkor kezdtünk el kiabálni, amikor a két kutya már tépte szét a miénket. Még az állatorvosi költségeket sem akarja kifizetni, mossa kezeit, hogy az ő kutyái szelídek, és nem az ő hibája. Nem a f.aszt nem. Kiengedi az utcára a kutyáit, póráz nélkül. Mi hámmal, és pórázzal sétáltatjuk mindig a kutyát. Nem hinném, hogy mi lennénk a hibásak. Ilyen esetben mit lehet tenni? Ha feljelentjük lesz belőle valami? Annak is örülnék, ha csak 10 ezer forintos büntetést kapna, mert mocsok módon még gúnyolódott is rajtunk. Nem beszélve arról, hogy a flexi póráz kis híján levágta a barátom ujját, behatolt a csontig.
2012. máj. 2. 12:11
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Fel és fel is kell. Utána pedig az állatorvosi számlát polgári peres eljárással behajtani rajta.
2012. máj. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát állatvédő szervezetnél szolhatnál,vagy kérdezd ezt meg az állatorvostol.De sztem probáld meg .Velem is volt ilyen.Kint sétáltattam a pici,pár honapos kutyusomat(tacskó)és ott volt a kapuban egy nagy dobberman.a gazdája kint volt mellette,és még uszitotta is a kutyát Pajtira(mert ugy hivtak a kutyusomat).Mondogatta,kiabálta neki:Csipd meg Diablo!!!Elég vérszomjad eb lehetett.Teljes erobol nekiszaladt a kiskutyámnak(8 honapos volt).Én elestem a kiskutyát pedig megharapta,szétmarcangolta. :( szgényke meghalt a sérulésekne.a pasi meg csak rohogott hogy csak játszani akartak. :( A ábam eltört,a kutyusom pedig meghal(21 hettel azelott kaptam).a ferfi nem volt hajlando megfizetni egy uj kiskutyat,vagy legaabb az alatorvost,korhazi kezelest. Szemetek.Szoval tudom mit erezhetsz,nagyon sajnállak remélem a kutyusod megfog gyogyulni,szurkolok nektek.:/
2012. máj. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáljátok meg feljelenteni egy próbát megér.
2012. máj. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
felre irtam,2 hettel. :( elozo voltam.Bocs
2012. máj. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
12:21 vagyok.És a kutyád nagyon megsérült rendbe fog jönni?
2012. máj. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
A póráz kötelező! Ha nem volt rajtuk FEL KELL JELENTENI! Mással is előfordulhat a későbbiekben ha nem cselekedtek.
2012. máj. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Sajnálom a tacsidat! :( Dögölne meg az ilyen ember.

Az állatorvos azt mondta, hogy 2 tanúnak kell lenni, számlát kértem a dokitól, ma bemegyünk a helyi önkormányzathoz, hátha tudnak mondani valamit.

A kutyusomnak hatalmas mázlija volt, ugyanis csak az egyik fülét harapták át, ennyivel megúszta. De azt még most sem értem, hogyan. 3szor nagyobb kutyák támadták meg, és túlélte. Kis hősöm. :)

2012. máj. 2. 12:29
 8/30 anonim ***** válasza:
90%
Tacskos válaszolo vagyok.beperelni nem pereltuk be,anyuek azt mondtak haggyuk a francba az lyen embereeketzeknek nem a bortonben,hanem a diliházban lenne a helyuk.Pajtikám helyett let uj kutyus egy Golden retriver,most kiskolyok(4 honapos)de nem visszuk ki arra setallni.
2012. máj. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Tacskósnak: nem beperelni kellett volna hanem feljelenteni a rendörségen. A törött lábad már súlyos testi sértés és még az állatkínzásról nem is beszéltünk.
2012. máj. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel őket szerintem. Azért örülök, hogy a kutyusod megúszta ennyivel. :)
2012. máj. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!