Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolják egyesek, hogy...

Miért gondolják egyesek, hogy rájuk nem vonatkoznak a törvények csak mert "jól nevelt" a kutyájuk?

Figyelt kérdés
Olvastam itt egy kérdést amiben a kérdező fel volt háborodva hogy félnek a kutyájától ha elengedi pórázon. Hát milyen jogon engedi el? Kijelölt helyen persze, de mért én alkalmazkodjak hozzá az utcán?!
2012. máj. 2. 12:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
31%
Teljesen igazad van,a törvény az törvény,vigye kijelolt helyekre.Ha valami kárt csinál,pl belekakil valahova,ahova nemszebadna,az nem fog senkit se erdekelni,hogy az annak a kutyakakinak a tulajdonosa jolnevelt kutya vagy nem.HA valaki belelep az milyen kelllemes,idezojlbe teve.
2012. máj. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
15%

Semmiféle törvény nincs arra, hogy pórázon kell tartani, akármi is van úgyis a gazdáját veszik elő.


Szóval az ő felelőssége, ahogy az autó vagy motorvezetés is.


Egyébként egy kutya, - főleg utcán ami nem a területe - meg tök érdektelen, ha nem lépsz vele testbeszédes kapcsolatba.


Azaz nem nézel rá, nem kezdesz el felvenni mindenféle testhelyzeteket stb.

2012. máj. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
24%
Elozo voltam,ha elengedve van es nagytestu enis szoktam felni.az idegen poraz nelkuli nagytestu eb felemet kelt sokakban. :/
2012. máj. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Teljesen le lettem pontozva a véleményem miatt. A rendszeres válaszolók (akiktől eddig tanácsokat kértem, mert hozzá értőknek mutatták magukat) mind a kérdezőt támogatták. Eszméletlen komolyan.
2012. máj. 2. 12:28
 5/26 anonim ***** válasza:
83%

Miért mindíg a kutyaszarral van bajuk az embereknek?


Olajfolttal, megolvadt bitumennel, vagy turha / hányássfoltokkal miért nincs?


sokszor több van belőlük az utcákon, mint kutyaszarból.

2012. máj. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Engem is idegesít, amikor kutyák szabadon mászkálnak, el is olvastam a szabálysértési törvényt, de az nem írja elő a pórázon vezetést, csak ha a kutya "felügyelet" nélkül van.


147. Veszélyeztetés kutyával


193. § (1) Aki a felügyelete alatt álló kutyát


a) a település belterületén felügyelet nélkül bocsátja közterületre, vagy kóborolni hagyja,


b) természeti és védett természeti területen, vagy vadászterületen – a vadászkutya kivételével – póráz nélkül elengedi, vagy kóborolni hagyja,


c) szájkosár és póráz nélkül közforgalmú közlekedési eszközön – vakvezető, illetve mozgáskorlátozottakat segítő kutya kivételével – szállítja,


d) élelmiszer-elárusító üzletbe, közfürdő területére vagy játszótérre – vakvezető, illetve mozgáskorlátozottakat segítő kutya kivételével – beenged, illetőleg bevisz,


szabálysértést követ el.


(2) Aki harapós kutyáját nem zárt helyen tartja, vagy nem helyez el a ház (lakás) bejáratán a harapós kutyára utaló megfelelő figyelmeztető táblát, szabálysértést követ el.


(3) Az (1) és (2) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt a közterület-felügyelő, természeti és védett természeti területen a természetvédelmi őr, helyi jelentőségű védett természeti területen az önkormányzati természetvédelmi őr is szabhat ki helyszíni bírságot.

2012. máj. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Kedvtelésből tartott állatok tartásáról szóló törvény mondja ki a kötelező pórázhasználatot közterületen!!
2012. máj. 2. 12:32
 8/26 anonim ***** válasza:
95%
Engem se zavar a kutyagumi,amig bele nem lépek.
2012. máj. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
89%

Na. Nekem igaz kistestű a kuytám, de elengedem, lévén, a környékünkön nem nagyon van kijelőlt futtató.


A kakira meg van egy baromi jó, és egyszerű megoldás. ÖSSZE KELL SZEDNI!

Velem is megtörtént, hogy a kutyum a járd közepére tojt a buszmegállóban, mert nem figyeltem a jelzéseire. Na bumm.Össze szedtem.


Jahogy gusztustalan? Most őszintén, akkor ennyi erővel egy kisbaba kakis feneke is az, meg a sajátunk is...

2012. máj. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom figyelmedbe ezt a kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2919231-hogy-..


Az ilyenek miatt történik ez meg, mint te, kedves utolsó.

2012. máj. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!